Menu

U10 Drenge (Årg 08)

Velkommen til U10 Drenge (Årg 08).


Her spiller vi 5-mands fodbold og deltager i stævner henover sæsonen. Se mere her på siden.

Holdets stab

Træner
profil
Jesper Kristiansen
Træner
profil
Jesper Aaberg Mortensen
Assistent
profil
Frederik Dehlsen Toxværd
Holdleder
ingen pic
Christina Bejer-Andersen

Spillerliste

profil
Adem Ciftci
profil
Ahmed Sameer Mansoor
ingen img
Alexander Bejer-Andersen
profil
Alfred Sørensen
profil
Andreas Bech Sarelius
ingen img
Angus Friis Bøggild
profil
Anton Wolf Lindemose
profil
Bertram Roger Terndrup
ingen img
Carlo Hansen da Cruz
ingen img
christian arvad wiberg
ingen img
Christian Hansen
profil
Edin Kasami
ingen img
Elias Fjordholt
profil
Elias Volkdal
ingen img
Elias Zacho
profil
Emil Pedersen
profil
Frederik Aaberg Mortensen
profil
Hans Christian Nygaard Hagedorn
ingen img
Jakob Harkes
profil
Johannes Rasmussen
ingen img
Kalle Søndergaard
profil
Laurits Goltermann
profil
Linus Skovbro Traulsen
profil
Lukas Nielsen Markersen
profil
Mads Bjørnberg Vinten
profil
Mads Mollerup
profil
Magnus Sønder
ingen img
Marius Boberg
profil
Mikkel Jarrels Harksen
ingen img
Muhammed Can Kekec
ingen img
Nicolai Rugholm
profil
Noah Dithmann Jacobsen
ingen img
Noah Krauch
profil
Oliver Bjerre Skaarstad
ingen img
Tobias Emil Andersen
ingen img
Tobias kristiansen
ingen img
Victor Klitte
profil
Villads Joe Grenz
profil
William Skovgaard Borgstrøm

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 3

September 2017

LSF
Spillet
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK

Espergærde IF
Spillet
Ude
Smørum Idrætscenter

LSF

LSF
Spillet
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Bagsværd BK

Raklev GI
Spillet
Ude
Smørum Idrætscenter

LSF

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3

Januar 2018

LSF
28. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Hareskov IF

Ølstykke FC
28. jan
Kl. 09.18
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

Slagslunde-Ganløse IF
28. jan
Kl. 09.36
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

LSF
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Værløse BK

KampprogramU10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1

Januar 2018

LSF
28. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Karsemosegård Kunstgræs

Bagsværd BK

Nivå-Kokkedal FK
28. jan
Kl. 09.36
Ude
Karsemosegård Kunstgræs

LSF

LSF
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Karsemosegård Kunstgræs

Vallensbæk IF

KampprogramU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1

Januar 2018

FC Holte
28. jan
Kl. 09.00
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

LSF
28. jan
Kl. 09.40
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Farum BK

LSF
28. jan
Kl. 10.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Lyngby Boldklub 1921

Bagsværd BK
28. jan
Kl. 10.20
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 3

Februar 2018

LSF
4. feb
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Hillerød Fodbold

Lyngby Boldklub 1921
4. feb
Kl. 12.18
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

Hareskov IF
4. feb
Kl. 12.36
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

LSF
4. feb
Kl. 13.12
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Hørsholm-Usserød IK (1)

KampprogramU10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 1

Februar 2018

Orient GI
4. feb
Kl. 09.00
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
4. feb
Kl. 09.54
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

Herstedøster IC

Bagsværd BK
4. feb
Kl. 10.12
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

LSF

KampprogramU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 2

Februar 2018

LSF
4. feb
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

FC Holte

BK Friheden
4. feb
Kl. 12.20
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

LSF
4. feb
Kl. 12.40
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

B. 1973, Herlev

Bagsværd BK
4. feb
Kl. 13.00
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 7

Marts 2018

Dragør Bk.
4. mar
Kl. 10.00
Ude
Kunst, Lundehusparken

LSF

LSF
4. mar
Kl. 10.36
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

Vallensbæk IF (2)

LSF
4. mar
Kl. 10.54
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

IF Skjold Birkerød (2)

CPH Youth FC
4. mar
Kl. 11.12
Ude
Kunst, Lundehusparken

LSF

KampprogramU10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2

Marts 2018

Nivå-Kokkedal FK
4. mar
Kl. 09.00
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

LSF
4. mar
Kl. 09.18
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Bagsværd BK

Vallensbæk IF
4. mar
Kl. 09.54
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

KampprogramU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1

Marts 2018

Farum BK
3. mar
Kl. 10.30
Ude
Næstved Stadion

LSF

LSF
3. mar
Kl. 10.48
Hjemme
Næstved Stadion

Næstved I.F.

Lyngby Boldklub 1921
3. mar
Kl. 11.24
Ude
Næstved Stadion

LSF

LSF
3. mar
Kl. 11.42
Hjemme
Næstved Stadion

Nykøbing FC

KampprogramU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 2 • Pulje 1

Januar 2018

Næstved I.F.
13. jan
Kl. 10.30
Ude
Næstved Stadion

LSF

LSF
13. jan
Kl. 10.50
Hjemme
Næstved Stadion

Farum BK

Nykøbing FC
13. jan
Kl. 11.30
Ude
Næstved Stadion

LSF

Årgangens nyheder

  • Ungdom
    U8 Øens Cup
  • Ungdom
    U8 opstart

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 3

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3

Hjemme mod
Hareskov IF
28. jan
Kl. 09.00
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 - Pulje 3

Næste kampU10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1

Hjemme mod
Bagsværd BK
28. jan
Kl. 09.00
Karsemosegård Kunstgræs
U10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 - Pulje 1

Næste kampU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1

Ude mod
FC Holte
28. jan
Kl. 09.00
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 - Pulje 1

Næste kampU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 3

Hjemme mod
Hillerød Fodbold
4. feb
Kl. 12.00
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 - Pulje 3

Næste kampU10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 1

Ude mod
Orient GI
4. feb
Kl. 09.00
Albertslund Stadion Kunstgræs
U10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 - Pulje 1

Næste kampU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 2

Hjemme mod
FC Holte
4. feb
Kl. 12.00
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 - Pulje 2

Næste kampU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 7

Ude mod
Dragør Bk.
4. mar
Kl. 10.00
Kunst, Lundehusparken
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 - Pulje 7

Næste kampU10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2

Ude mod
Nivå-Kokkedal FK
4. mar
Kl. 09.00
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
U10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 - Pulje 2

Næste kampU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1

Ude mod
Farum BK
3. mar
Kl. 10.30
Næstved Stadion
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 - Pulje 1

Næste kampU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 2 • Pulje 1

Ude mod
Næstved I.F.
13. jan
Kl. 10.30
Næstved Stadion
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 2 - Pulje 1

Årg. 08 Holdsponsor

Holdets aktiviteterLSF U10 - årgang 2008

Januar 2018
4.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
7.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
DGI A 8 mandskamp imod HUI
Cafe Smørhullet
9.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
11.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
13.
lørdag

09:15 - 10:15

Kamp
DGI A 8 mandskamp imod Espergærde IF
Cafe Smørhullet
13.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
DGI C 8 mandskamp imod Helsingør
Cafe Smørhullet
13.
lørdag

10:30 - 11:50

DBU-Stævne
DBU SU A/B-niveau-stævne, Næstved Stadion
LSF
16.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
18.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
19.
fredag

17:00 - 18:00

Kamp
DGI C 8 mandskamp imod Hornbæk IF
Cafe Smørhullet
20.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
DGI A 8 mandskamp imod BSF
Cafe Smørhullet
21.
søndag

11:00 - 14:00

Stævne
Indendørsstævne på hjemmebane
hallen
23.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
25.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
28.
søndag

09:00 - 09:54

DBU-Stævne
DBU B-niveau-stævne, hjemmebane LSF
LSF
28.
søndag

09:00 - 09:54

DBU-Stævne
DBU D-niveau-stævne, i Nivå
LSF
28.
søndag

09:40 - 10:00

DBU-Stævne
DBU SU A/B-niveau-stævne, hjemmebane LSF, Kunstgræsbane
LSF - mellemgangen v. skærmene
28.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
DGI C 8 mandskamp imod BSF
Cafe Smørhullet
30.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
Februar 2018
1.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
4.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
DBU D Stævne i Albertslund
4.
søndag

12:00 - 12:40

DBU-Stævne
DBU SU A/B-niveau-stævne: hjemmebane LSF
4.
søndag

12:00 - 12:54

DBU-Stævne
DBU B-niveau-Stævne, hjemmebane LSF, Kunstgræsbane
LSF
6.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
8.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
13.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
15.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
20.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
22.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
24.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
DGI C 8 mandskamp imod Frederiksværk FK
Cafe Smørhullet
27.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
Marts 2018
1.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
3.
lørdag

09:15 - 10:15

Kamp
DGI C 8 mandskamp imod Helsingør IF
Cafe Smørhullet
3.
lørdag

10:30 - 11:44

DBU-Stævne
DBU SU A/B-niveau-stævne: Næstved Stadion
LSF
4.
søndag

09:18 - 10:30

DBU-Stævne
DBU D-niveau-stævne. hjemmebane LSF, Kunstgræsbane
Cafe Smørhullet
4.
søndag

10:36 - 10:54

DBU-Stævne
DBU B-niveau-stævne: Kunst, Lundehusparken
LSF
6.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
8.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
13.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
15.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
17.
lørdag

09:15 - 10:15

Kamp
DGI C 8 mandskamp imod Hornbæk IF
Cafe Smørhullet
20.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
22.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
27.
tirsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen
29.
torsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning på Kunsten
Kunstbanen

Ungdomshold sponsorer