Menu

U10 Drenge (Årg 08)

Velkommen til U10 Drenge (Årg 08).


Her spiller vi 5-mands fodbold og deltager i stævner henover sæsonen. Se mere her på siden.

Holdets stab

Træner
profil
Jesper Kristiansen
Træner
profil
Jesper Aaberg Mortensen
Assistent
profil
Frederik Dehlsen Toxværd
Holdleder
ingen pic
Christina Bejer-Andersen
Holdpostadresse
ingen pic
LSF Fodbold

Spillerliste

profil
Adem Ciftci
ingen img
Ahmed Sameer Mansoor
ingen img
Alexander Bejer-Andersen
ingen img
Alfred Sørensen
profil
Andreas Bech Sarelius
profil
Anton Wolf Lindemose
profil
Bertram Roger Terndrup
ingen img
Carlo Hansen da Cruz
ingen img
christian arvad wiberg
ingen img
Daniel Nysom
profil
Edin Kasami
ingen img
Elias Fjordholt
profil
Elias Volkdal
ingen img
Elias Zacho
profil
Emil Pedersen
profil
Frederik Aaberg Mortensen
profil
Hans Christian Nygaard Hagedorn
ingen img
Jakob Harkes
profil
Johannes Rasmussen
ingen img
Kalle Søndergaard
profil
Laurits Goltermann
profil
Liam Hamilton Grenade
profil
Lior Munch
profil
Lukas Nielsen Markersen
profil
Mads Bjørnberg Vinten
profil
Mads Mollerup
ingen img
Magnus Keh Kleist Værslev
profil
Magnus Sønder
profil
Marcus Zachariassen
ingen img
Marius Boberg
profil
Mikkel Jarrels Harksen
ingen img
Muhammed Can Kekec
ingen img
Nicolai Rugholm
profil
Noah Dithmann Jacobsen
ingen img
Noah Krauch
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
ingen img
Tobias Emil Andersen
ingen img
Tobias kristiansen
ingen img
Victor Klitte
profil
Villads Joe Grenz
ingen img
William Skovgaard Borgstrøm

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5

August 2017

LSF
27. aug
Kl. 10.18
Hjemme
Albertslund Stadion

Albertslund IF

BSF
27. aug
Kl. 10.54
Ude
Albertslund Stadion

LSF

Stenløse BK
27. aug
Kl. 11.30
Ude
Albertslund Stadion

LSF

LSF
27. aug
Kl. 12.24
Hjemme
Albertslund Stadion

Gundsømagle IF

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2

August 2017

LSF
27. aug
Kl. 10.18
Hjemme
Allerød Idrætspark

Allerød Fodbold Klub

B. 1973, Herlev
27. aug
Kl. 10.36
Ude
Allerød Idrætspark

LSF

LSF
27. aug
Kl. 11.12
Hjemme
Allerød Idrætspark

Dalby IF / HFK fodbold

LSF
27. aug
Kl. 12.06
Hjemme
Allerød Idrætspark

Allerød Fodbold Klub

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3

August 2017

LSF
26. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Ballerup Idrætspark

BSF

Brøndbyernes IF (2)
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF

LSF
26. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Ballerup Idrætspark

BK Friheden

Køge BK
26. aug
Kl. 12.30
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 3

September 2017

LSF
9. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Farum BK

Lyngby Boldklub 1921
9. sep
Kl. 11.30
Ude
Ledøje Idrætscenter

LSF

Helsinge Fodbold
9. sep
Kl. 12.00
Ude
Ledøje Idrætscenter

LSF

LSF
9. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

RB 1906

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 3

Oktober 2017

LSF
29. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Strandmarkens Fritidscenter

BSF

BK Friheden
29. okt
Kl. 12.00
Ude
Strandmarkens Fritidscenter

LSF

LSF
29. okt
Kl. 12.30
Hjemme
Strandmarkens Fritidscenter

Herfølge BK

Køge BK
29. okt
Kl. 13.00
Ude
Strandmarkens Fritidscenter

LSF

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 • Pulje 3

November 2017

LSF
11. nov
Kl. 10.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Herfølge BK
11. nov
Kl. 11.00
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

LSF

LSF
11. nov
Kl. 11.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Farum BK

RB 1906
11. nov
Kl. 12.00
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

LSF

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 • Pulje 5

Oktober 2017

Lyngby Boldklub 1921
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Ringsted Stadion

LSF

LSF
7. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Ringsted Stadion

Ringsted IF

Helsinge Fodbold
7. okt
Kl. 12.30
Ude
Ringsted Stadion

LSF

LSF
7. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Ringsted Stadion

Tingsted

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 3

September 2017

LSF
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Farum BK

Espergærde IF
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Ledøje Idrætscenter

LSF

LSF
23. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Bagsværd BK

Raklev GI
23. sep
Kl. 12.30
Ude
Ledøje Idrætscenter

LSF

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 3

November 2017

LSF
26. nov
Kl. 10.30
Hjemme
Farum Park Kunstgræs

Espergærde IF

Farum BK
26. nov
Kl. 11.00
Ude
Farum Park Kunstgræs

LSF

LSF
26. nov
Kl. 11.30
Hjemme
Farum Park Kunstgræs

Raklev GI

Bagsværd BK
26. nov
Kl. 12.00
Ude
Farum Park Kunstgræs

LSF

Årgangens nyheder

  • Ungdom
    U8 Øens Cup
  • Ungdom
    U8 opstart

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5

Hjemme mod
Albertslund IF
27. aug
Kl. 10.18
Albertslund Stadion
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august - Pulje 5

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2

Hjemme mod
Allerød Fodbold Klub
27. aug
Kl. 10.18
Allerød Idrætspark
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august - Pulje 2

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3

Hjemme mod
BSF
26. aug
Kl. 11.00
Ballerup Idrætspark
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde - Pulje 3

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 3

Hjemme mod
Farum BK
9. sep
Kl. 11.00
Ledøje Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 - Pulje 3

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 3

Hjemme mod
BSF
29. okt
Kl. 11.30
Strandmarkens Fritidscenter
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 - Pulje 3

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 • Pulje 3

Hjemme mod
Helsinge Fodbold
11. nov
Kl. 10.30
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 - Pulje 3

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 • Pulje 5

Ude mod
Lyngby Boldklub 1921
7. okt
Kl. 11.00
Ringsted Stadion
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 - Pulje 5

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 3

Hjemme mod
Farum BK
23. sep
Kl. 11.00
Ledøje Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 - Pulje 3

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 3

Hjemme mod
Espergærde IF
26. nov
Kl. 10.30
Farum Park Kunstgræs
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 - Pulje 3

Årg. 08 Holdsponsor

Holdets aktiviteterLSF U10 - årgang 2008

August 2017
17.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
20.
søndag

10:00 - 12:00

Stævne
DGI - 2 x A-hold, 1 x C-hold
hallen
22.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
24.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
26.
lørdag

11:00 - 13:00

DBU-Stævne
Stævne: Ballerup Idrætspark A-B niveau
Smørum Hallen
27.
søndag

10:15 - 12:30

Stævne
DBU stævne, 2 hold - række B og D
hallen
29.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
31.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
31.
torsdag

17:15 - 19:00

Træningskamp
8-mands træningskamp i mod HB Køge Talenttrup A-B niveau
LSF-Hallen
September 2017
3.
søndag

10:00 - 12:00

Stævne
DGI - 2 x A-hold og 1 x C-hold
hallen
5.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
7.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
9.
lørdag

11:00 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Ledøje Idrætscenter A-B niveau
Hallen
10.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU stævne, 2 hold - række B og D
hallen
12.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
14.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
17.
søndag

10:00 - 12:00

Stævne
DGI - 2 x A-hold og 1 x C-hold
hallen
19.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
21.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
23.
lørdag

11:00 - 13:00

DBU-Stævne
Stævne: Ledøje Idrætscenter A-B niveau
hallen
24.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU stævne, 2 hold - række B og D
hallen
26.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
28.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
DGI finalestævne - 2 x A-hold og 1 x C-hold
hallen
3.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
5.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
7.
lørdag

11:00 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Ringsted Stadion A-B niveau
hallen
8.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU stævne, 2 hold - række B og D
hallen
10.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
12.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Banerne lige ved trappen fra P-plads
13.
fredag

14:00 - 13:00

Stævne
Øens Cup - 13. - 15. oktober
hallen
28.
lørdag

09:00 - 17:00

Stævne
Elitestævne FC Midtjylland
FCM Akademi ved Ikast boldbaner.
29.
søndag

11:30 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Strandmarkens Fritidscenter A-B niveau
hallen
November 2017
11.
lørdag

10:30 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Roskilde Idrætspark Kunstgræs
hallen
18.
lørdag

11:00 - 14:00

Stævne
Indendørsstævne på hjemmebane
hallen
26.
søndag

10:30 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Farum Park Kunstgræs A-B niveau
hallen
Januar 2018
21.
søndag

11:00 - 14:00

Stævne
Indendørsstævne på hjemmebane
hallen

Ungdomshold sponsorer