Menu

U11 Drenge (Årg 07)

Velkommen til U11 Drenge (Årg 07). 

Holdets aktiviteterLSF U11 - årgang 2007

December 2017
17.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - B 1903 (2)
Omklædningsrummet
17.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
Vallensbæk IF - LSF
Smørumhallen
19.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
20.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
24.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
26.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
27.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
31.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
Januar 2018
2.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
3.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
7.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
9.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
10.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
13.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - HIK
13.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
Vestia - LSF
13.
lørdag

12:45 - 13:45

Kamp
KB (2) - LSF
14.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
16.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
17.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
20.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Brede IF - LSF
21.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
23.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
24.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
27.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Bagsværd BK
28.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
28.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
AB Tårnby - LSF
28.
søndag

12:30 - 13:30

Kamp
LSF - Skjold (2)
30.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
31.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
Februar 2018
4.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
4.
søndag

09:15 - 10:15

Kamp
LSF - Brøndbyernes IF
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
7.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
11.
søndag

09:00 - 10:00

Træningskamp
Træningskamp mod BSF i Topdanmark-hallen
11.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
14.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
18.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
21.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
24.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
HIK - LSF
24.
lørdag

16:00 - 17:00

Kamp
LSF - Lundtofte Boldklub
25.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
25.
søndag

15:30 - 16:30

Kamp
LSF - Vallensbæk IF
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
28.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
Marts 2018
3.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
HIK - LSF
4.
søndag

09:00 - 10:00

Kamp
Fremad Amager - LSF
4.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
4.
søndag

09:15 - 10:15

Kamp
BK Union - LSF
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
7.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
11.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
11.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
AB Tårnby - LSF
11.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
LSF - CIK
11.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
Vanløse - LSF
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
14.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
17.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
HIK - LSF
17.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Orient GI (1)
18.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
18.
søndag

10:15 - 11:15

Kamp
LSF - GVI
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
21.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
23.
fredag

15:00 - 23:55

Stævne
Øens Cup (reserver weekenden)
24.
lørdag

09:00 - 23:55

Stævne
Øens Cup
25.
søndag

09:00 - 16:00

Stævne
Øens Cup
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
28.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
April 2018
1.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
3.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
4.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
7.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdskamp
Pølseboden ved opvisningsbanen
8.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
28.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge ved 1.holdskamp
Pølsebod ved opvisningsbanen
Maj 2018
12.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdskamp
Pølsebod ved opvisningsbane
26.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdskamp
Pølsebod ved opvisningsbanen
Juni 2018
2.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdkamp
Pølsebod ved opvisningsbanen
16.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdskamp
Pølsebod ved opvisningsbanen

Ungdomshold sponsorer