Menu

U11 Drenge-3 (Årg 07)

Velkommen til U11 Drenge-3 (Årg 07).

Holdets stab

Træner
profil
Kristian Kolind
Træner
profil
Thomas Dubienko
Træner
profil
Martin Locander
Træner
profil
Morten Koldt
Assistenttræner
ingen pic
Mikkel Møller Rasmussen
Assistent
profil
Ole Barca Hansen
Træner
ingen pic
Klaus Søe Rylov

KampprogramU11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2

November 2017

LSF
Spillet
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Husum Bk
Januar 2018

Vestia
13. jan
Kl. 11.30
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

LSF

Brede IF
20. jan
Kl. 10.00
Ude
Lyngby Stadion Kunstgræsbane

LSF

LSF
27. jan
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Bagsværd BK
Februar 2018

LSF
24. feb
Kl. 16.00
Hjemme
KIWI-Park kunstgræs

Lundtofte Boldklub
Marts 2018

HIK
3. mar
Kl. 10.30
Ude
Kunst, HIK

LSF

Vanløse
11. mar
Kl. 14.00
Ude
Vanløse I P

LSF

LSF
17. mar
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Orient GI (1)

Næste kampU11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
Vestia
13. jan
Kl. 11.30
Kunst, Bavnehøj IA
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD - Pulje 2

Holdets aktiviteterLSF U11 - årgang 2007

December 2017
17.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - B 1903 (2)
Omklædningsrummet
17.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
Vallensbæk IF - LSF
Smørumhallen
19.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
20.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
24.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
26.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
27.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
31.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
Januar 2018
2.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
3.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
7.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
9.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
10.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
13.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - HIK
13.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
Vestia - LSF
13.
lørdag

12:45 - 13:45

Kamp
KB (2) - LSF
14.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
16.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
17.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
20.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Brede IF - LSF
21.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
23.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
24.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
27.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Bagsværd BK
28.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
28.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
AB Tårnby - LSF
28.
søndag

12:30 - 13:30

Kamp
LSF - Skjold (2)
30.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
31.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
Februar 2018
4.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
4.
søndag

09:15 - 10:15

Kamp
LSF - Brøndbyernes IF
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
7.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
11.
søndag

09:00 - 10:00

Træningskamp
Træningskamp mod BSF i Topdanmark-hallen
11.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
14.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
18.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
21.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
24.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
HIK - LSF
24.
lørdag

16:00 - 17:00

Kamp
LSF - Lundtofte Boldklub
25.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
25.
søndag

15:30 - 16:30

Kamp
LSF - Vallensbæk IF
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
28.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
Marts 2018
3.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
HIK - LSF
4.
søndag

09:00 - 10:00

Kamp
Fremad Amager - LSF
4.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
4.
søndag

09:15 - 10:15

Kamp
BK Union - LSF
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
7.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
11.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
11.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
AB Tårnby - LSF
11.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
LSF - CIK
11.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
Vanløse - LSF
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
14.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
17.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
HIK - LSF
17.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Orient GI (1)
18.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
18.
søndag

10:15 - 11:15

Kamp
LSF - GVI
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
21.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
23.
fredag

15:00 - 23:55

Stævne
Øens Cup (reserver weekenden)
24.
lørdag

09:00 - 23:55

Stævne
Øens Cup
25.
søndag

09:00 - 16:00

Stævne
Øens Cup
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
28.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
April 2018
1.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
3.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på kunst (tirsdag)
4.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunst (onsdag)
7.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdskamp
Pølseboden ved opvisningsbanen
8.
søndag

09:00 - 10:30

Træning
Træning på kunst (søndag)
28.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge ved 1.holdskamp
Pølsebod ved opvisningsbanen
Maj 2018
12.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdskamp
Pølsebod ved opvisningsbane
26.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdskamp
Pølsebod ved opvisningsbanen
Juni 2018
2.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdkamp
Pølsebod ved opvisningsbanen
16.
lørdag

14:00 - 15:00

Andet
Bolddrenge til 1.holdskamp
Pølsebod ved opvisningsbanen

Ungdomshold sponsorer