Menu

U11 Piger (Årg 07-08)

Velkommen til U11 Piger (Årg 07-08).

Vi er nogle glade og aktive piger født i år 2006-2007 og 2008, som elsker at spille fodbold.

Vores hold består af ca. 25 piger og vores trænere samt en holdleder.
Vi har derudover et tæt samarbejde både med U9 piger og U15 piger.

Træning
Vi træner 2 gange om ugen.

Mandag fra 16-17:30, her har vi fokus på at dele børnene op i små grupper, og udvikle deres fodboldkompetencer efter niveau. Vi laver stationstræning og afslutter altid med kamp til sidst.

Onsdag fra 17-19:00, denne dag har vi fokus på teknisk træning og små tekniske øvelser.

Stævner
Vi er tilmeldt DBU's 8-mandsturnering samt 5-mands stævner, og derudover arrangerer vi træningskampe med flere nærliggende klubber.

Hvis du har lyst til at komme og være med, er du meget velkommen, vores trænere står klar til at tage imod dig.

Ungdom 08. august kl. 19:16
Pigefodbold i LSF - noget for dig? Kan du lide at have det sjovt med en fodbold og gode veninder, så kom ned forbi Ledøje-Smørum fodboldklub.
Ungdom
U10 piger: Sommerland Sj. Stævne d. 11/6-2017
Ungdom
Fællestræning for U10 pigerne med Tåstrup og Måløv
Ungdom
U10 piger: Træningslejr i Rungsted
Ungdom
U10 piger: Stævne i Ølstykke

Holdets stab

Spillerliste

profil
Alberte Henriksen
profil
Emilie Bjerregaard
profil
Emilie Marie Friis Fauerby
profil
Emily Fogh Sonne
profil
Eva Elisa Dusgaard McCullagh
ingen img
Filippa Girich Pasgaard
ingen img
Freja Grewing Schmidt
ingen img
Freya Hurup
profil
Hanna Briet Hansen
ingen img
Kathrine Girich Pasgaard
ingen img
Kim Isabella Lundquist
profil
Laura Bagger-Hansen
profil
Mathilde Krei
profil
Mille Holck Larsen
profil
Nanna Skovboel
profil
Naya Madsen
profil
Olivia Lyng
ingen img
Olivia Rask Elvius
ingen img
Silje Østergaard Mathiasen
profil
Sofia Fisker
profil
Sofie Hindsgaul Hovgaard
profil
Sofie Ravn Madsen
ingen img
Sofie Steen Nygaard Jensen
profil
Sofie Waser
ingen img
Veronika Petrevski
profil
Victoria Ødegaard

Ungdomshold sponsorer

Ungdomshold sponsorer

Næste kampU11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Virum-Sorgenfri BK
21. aug
Kl. 18.00
Virum Stadion
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår - Pulje 2

Holdets aktiviteterLSF U11 piger (2007/2008)

August 2017
21.
mandag

16:00 - 17:30

Træning
udendørstræning
Smørumhallen
21.
mandag

18:00 - 19:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - LSF
Smørumhallens parkeringsplads
23.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Udendørstræning
Smørumhallen
27.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
5-mandsturnering efterår
Smørumhallens parkeringsplads
28.
mandag

16:00 - 17:30

Træning
udendørstræning
Smørumhallen
28.
mandag

18:00 - 19:00

Kamp
Vallensbæk IF - LSF
Smørumhallens parkeringsplads
30.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Udendørstræning
Smørumhallen
September 2017
4.
mandag

16:00 - 17:30

Træning
udendørstræning
Smørumhallen
6.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Udendørstræning
Smørumhallen
10.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
5-mandsturnering efterår
Smørumhallens parkeringsplads
10.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Hareskov IF - LSF
Smørumhallens parkeringsplads
11.
mandag

16:00 - 17:30

Træning
udendørstræning
Smørumhallen
13.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Udendørstræning
Smørumhallen
16.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
LSF - Brøndbyernes IF
Smørumhallen
18.
mandag

16:00 - 17:30

Træning
udendørstræning
Smørumhallen
20.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Udendørstræning
Smørumhallen
20.
onsdag

17:45 - 18:45

Kamp
LSF - Hvalsø IF
Smørumhallen
23.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
LSF - Virum-Sorgenfri BK
Smørumhallen
23.
lørdag

12:15 - 12:50

Andet
Ballerup Bilby løbet
Tempovej 7-11
24.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
5-mandsturnering efterår
Smørumhallens parkeringsplads
25.
mandag

16:00 - 17:30

Træning
udendørstræning
Smørumhallen
27.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Udendørstræning
Smørumhallen
27.
onsdag

17:45 - 18:45

Kamp
Hvalsø IF - LSF
Smørumhallens parkeringsplads
29.
fredag

18:00 - 11:00

Andet
Træningsweekend med forældre
Spejderhytte i Ganløse
Oktober 2017
2.
mandag

16:00 - 17:30

Træning
udendørstræning
Smørumhallen
4.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Udendørstræning
Smørumhallen
7.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
LSF - Vallensbæk IF
Smørumhallen
8.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
5-mandsturnering efterår
Smørumhallens parkeringsplads
9.
mandag

16:00 - 17:30

Træning
udendørstræning
Smørumhallen
9.
mandag

17:30 - 18:30

Kamp
LSF - Hareskov IF
Smørumhallen
11.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Udendørstræning
Smørumhallen
29.
søndag

11:45 - 12:45

Kamp
Brøndbyernes IF - LSF
Smørumhallens parkeringsplads

KampprogramU11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

August 2017

Virum-Sorgenfri BK
21. aug
Kl. 18.00
Ude
Virum Stadion

LSF

Vallensbæk IF
28. aug
Kl. 18.00
Ude
Vallensbæk Idrætscenter

LSF
September 2017

Hareskov IF
10. sep
Kl. 10.30
Ude
Birkevang

LSF

LSF
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Brøndbyernes IF

LSF
20. sep
Kl. 17.45
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Hvalsø IF

LSF
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Virum-Sorgenfri BK

Hvalsø IF
27. sep
Kl. 17.45
Ude
Hvalsø ny Idrætsplads

LSF
Oktober 2017

LSF
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Vallensbæk IF

LSF
9. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Hareskov IF

Brøndbyernes IF
29. okt
Kl. 11.45
Ude
Brøndby Stadion

LSF

StillingU11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hareskov IF 1 1 0 0 3
2 Brøndbyernes IF 0 0 0 0 0
3 Hvalsø IF 0 0 0 0 0
4 LSF 0 0 0 0 0
5 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
6 Vallensbæk IF 1 0 0 1 0