Menu

U12 Drenge-1 (Årg 06)

Velkommen til U12 Drenge-1 (Årg 06).

Holdets stab

Assistent
profil
Ole Barca Hansen

KampprogramU12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

August 2017

LSF
3 - 3
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Lyngby Boldklub 1921 (2)

Værløse BK
1 - 4
livescore
Ude
Værløse Stadion

LSF
September 2017

LSF
3 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Slagslunde-Ganløse IF

Taastrup FC
10 - 1
Ude
NyBolig Park

LSF

LSF
4 - 2
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hundested IK

Allerød Fodbold Klub
1 - 10
Ude
Allerød Idrætspark

LSF
Oktober 2017

LSF
5 - 4
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Jyllinge FC

StillingU12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Jyllinge FC 7 6 0 1 18
2 LSF 7 5 1 1 16
3 Værløse BK 7 4 1 2 13
4 Lyngby Boldklub 1921 (2) 7 4 1 2 13
5 Taastrup FC 7 4 0 3 12
6 Hundested IK 7 2 0 5 6
7 Slagslunde-Ganløse IF 7 1 1 5 4
8 Allerød Fodbold Klub 7 0 0 7 0
Ungdom 10. december kl. 19:35
U12 Drenge vinder Slagelse Cup LÅ LÅ LÅ Låååhhhhhhhh GUDERNE fra LSF

Næste kampU12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Holdets aktiviteterLSF U12 - årgang 2006

December 2017
17.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Farum BK
LSF hallen
18.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Mandags Træning
Kunsten
19.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Tirsdags Træning // SLUTTER 18.15
Kunsten
19.
tirsdag

18:30 - 20:30

Andet
Jule HYGGE Afslutning
Lokalerne bag cafeen
21.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
22.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredags Træning
Kunsten
28.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
Januar 2018
4.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
6.
lørdag

10:00 - 11:00

Træningskamp
KB - LSF række 1 + 2
6.
lørdag

13:12 - 14:48

DBU-Stævne
Stævne: Lyngehallen
6.
lørdag

15:12 - 16:48

DBU-Stævne
Stævne: Strøby-hallen
6.
lørdag

16:12 - 18:00

DBU-Stævne
Stævne: Blovstrødhallen
11.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
13.
lørdag

09:45 - 10:45

Kamp
BK Friheden - LSF
13.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Jyllinge FC - LSF
14.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Gladsaxe-Hero BK - LSF
18.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
20.
lørdag

12:15 - 13:15

Kamp
Frederikssund IK - LSF (1)
20.
lørdag

13:30 - 14:30

Kamp
Frederikssund IK - LSF
21.
søndag

16:00 - 17:00

Træningskamp
LSF - Himmelev A + B
25.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
27.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF (1) - Vanløse (1)
27.
lørdag

13:00 - 14:00

Kamp
KB - LSF
27.
lørdag

15:00 - 17:00

DBU-Stævne
Stævne: Herfølge Hallen
28.
søndag

16:00 - 17:00

Træningskamp
LSF - Virum række 1 + 2 træningskampe
Februar 2018
1.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
3.
lørdag

12:45 - 13:45

Træningskamp
Vallensbæk - LSF niveau A + B
4.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
LSF - Ølstykke FC
8.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
24.
lørdag

10:15 - 11:15

Træningskamp
Sundby - LSF Niveau A + B
25.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - B93
25.
søndag

11:12 - 12:48

DBU-Stævne
Stævne: Hedehushallen
25.
søndag

12:00 - 13:00

Træningskamp
Nivå - LSF Niveau SU
25.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
LSF - Ølstykke FC
Marts 2018
3.
lørdag

08:45 - 09:45

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 (2) - LSF
3.
lørdag

11:15 - 12:15

Kamp
Slagslunde-Ganløse IF - LSF (1)
3.
lørdag

15:12 - 16:48

DBU-Stævne
Stævne: Lyngehallen
4.
søndag

13:12 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Strøby-hallen
4.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
LSF (1) - Værløse BK
4.
søndag

15:12 - 16:48

DBU-Stævne
Stævne: Strøby-hallen
10.
lørdag

10:15 - 11:15

Kamp
Vallensbæk IF (1) - LSF
10.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - LSF
11.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Måløv BK
11.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Brønshøj BK - LSF
12.
mandag

23:59 - 00:59

Kamp
LSF - Vanløse (1)
17.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Ølstykke FC - LSF (1)
25.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
KB (3) - LSF
25.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Orient GI - LSF
25.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
LSF (1) - Hellas
28.
onsdag

07:00 - 07:00

Stævne
LSF Hollandtur i påsken 2018
Maj 2018
9.
onsdag

08:00 - 09:00

Stævne
Esbjerg FB Kia elite cup 2018

Ungdomshold sponsorer