Menu

Spillerliste

profil
Alphonso Edward Lloyd
profil
Anton Mayland
profil
Aske Emil Hovmand
profil
August Henriksen
ingen img
Bugra Sagici
profil
Carl Kjørup Henriksen
profil
Christian Kay Zoetemeyer
profil
Elias Birisawa
profil
Emil Lund
profil
Frederik Behrend
profil
Frederik Thomsen
profil
Hadi Borakji
ingen img
Hoshyar Hajji Issa
profil
Jacob Bisgaard
profil
Jacob Brøchner
profil
Kian Khani
profil
Kürsad Karakoyun
profil
Lasse Elle Hansen
profil
Lasse Henrik Therkelsen
profil
Linus Normann Spiegelhauer
profil
Mads Heller
ingen img
Magnus Abildgaard Skygge
profil
Magnus Gullander
profil
Magnus Vorm-Andersen
profil
Mahdi Babaiasl
profil
Malthe Olsen
profil
Marco Hedeager
ingen img
Marco Sambleben
ingen img
Martlomiej Antoni Durski
profil
Mathias Jacobsen
ingen img
Mehmet Muhammed Demir
profil
Mikkel Vorm-Andersen
profil
Nicklas Olsen
ingen img
Niclas Heine Juul Nielsen
profil
Oliver Holm Rysgaard
ingen img
Oliver Meyer
ingen img
Oscar Annan
profil
Søren Løager Nielsen
profil
Tristan Grenade

Holdets stab

Træner
profil
Michael Normann
Træner
profil
Morten Dodensig Meyer
Træner
profil
Allan Mayland
Holdpostadresse
profil
Peter Heller
Holdpostadresse
profil
Benneth Henriksen
Cheftræner
profil
Peter Olsen
Assistenttræner
ingen pic
Mads Lorentzen
Assistenttræner
profil
Jan Larsen

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U12 - årgang 2006

December 2017
17.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Farum BK
LSF hallen
18.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Mandags Træning
Kunsten
19.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Tirsdags Træning // SLUTTER 18.15
Kunsten
19.
tirsdag

18:30 - 20:30

Andet
Jule HYGGE Afslutning
Lokalerne bag cafeen
21.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
22.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredags Træning
Kunsten
28.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
Januar 2018
4.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
6.
lørdag

10:00 - 11:00

Træningskamp
KB - LSF række 1 + 2
6.
lørdag

13:12 - 14:48

DBU-Stævne
Stævne: Lyngehallen
6.
lørdag

15:12 - 16:48

DBU-Stævne
Stævne: Strøby-hallen
6.
lørdag

16:12 - 18:00

DBU-Stævne
Stævne: Blovstrødhallen
11.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
13.
lørdag

09:45 - 10:45

Kamp
BK Friheden - LSF
13.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Jyllinge FC - LSF
14.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Gladsaxe-Hero BK - LSF
18.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
20.
lørdag

12:15 - 13:15

Kamp
Frederikssund IK - LSF (1)
20.
lørdag

13:30 - 14:30

Kamp
Frederikssund IK - LSF
21.
søndag

16:00 - 17:00

Træningskamp
LSF - Himmelev A + B
25.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
27.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF (1) - Vanløse (1)
27.
lørdag

13:00 - 14:00

Kamp
KB - LSF
27.
lørdag

15:00 - 17:00

DBU-Stævne
Stævne: Herfølge Hallen
28.
søndag

16:00 - 17:00

Træningskamp
LSF - Virum række 1 + 2 træningskampe
Februar 2018
1.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
3.
lørdag

12:45 - 13:45

Træningskamp
Vallensbæk - LSF niveau A + B
4.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
LSF - Ølstykke FC
8.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
kompetencetræning
Kunsten
24.
lørdag

10:15 - 11:15

Træningskamp
Sundby - LSF Niveau A + B
25.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - B93
25.
søndag

11:12 - 12:48

DBU-Stævne
Stævne: Hedehushallen
25.
søndag

12:00 - 13:00

Træningskamp
Nivå - LSF Niveau SU
25.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
LSF - Ølstykke FC
Marts 2018
3.
lørdag

08:45 - 09:45

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 (2) - LSF
3.
lørdag

11:15 - 12:15

Kamp
Slagslunde-Ganløse IF - LSF (1)
3.
lørdag

15:12 - 16:48

DBU-Stævne
Stævne: Lyngehallen
4.
søndag

13:12 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Strøby-hallen
4.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
LSF (1) - Værløse BK
4.
søndag

15:12 - 16:48

DBU-Stævne
Stævne: Strøby-hallen
10.
lørdag

10:15 - 11:15

Kamp
Vallensbæk IF (1) - LSF
10.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - LSF
11.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Måløv BK
11.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Brønshøj BK - LSF
12.
mandag

23:59 - 00:59

Kamp
LSF - Vanløse (1)
17.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Ølstykke FC - LSF (1)
25.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
KB (3) - LSF
25.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Orient GI - LSF
25.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
LSF (1) - Hellas
28.
onsdag

07:00 - 07:00

Stævne
LSF Hollandtur i påsken 2018
Maj 2018
9.
onsdag

08:00 - 09:00

Stævne
Esbjerg FB Kia elite cup 2018

Seneste nyheder

  • Ungdom
    U12 Drenge vinder Slagelse Cup
  • Ungdom
    U12 1. drenge vinder lokalderby mod BSF
  • Ungdom
    U12 2. drenge drog til Frederikssund i storm og kulde…..
  • Ungdom
    U12 1. Drenge tog imod Jyllinge
  • Ungdom
    U12 SU. Drenge vs. Gladsakse Hero
  • Ungdom
    U12 2. drenge TOPkamp mod Store Lyngby IF