Menu

U12 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U12 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 8 mands fodbold hvor vi laver en masse udviklende, sjove og spændende øvelser samt spiller kampe og deltager i mange stævner henover sæsonen.

Hvis du er interesseret i at spille U12 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.

 

Ungdom 04. maj kl. 12:17
U11 Video challenge Drenge på årgang 2009 sender challenge klip til trænerne hver uge.
Ungdom
26. juli kl. 17:05 Super sponsorater til drengene på årgang 2009
Ungdom
11. juni kl. 05:44 Flot 3. plads til LSF ved Pinse Cup 2019!
Ungdom
28. maj kl. 19:30 Status på vores nylig indgået samarbejde med FCN
Ungdom
16. april kl. 08:30 Jan Møllers årgangsblandede hold mødte Farum Talent-08

Holdets stab

Træner
ingen pic
Bjarke Jakobsen
Cheftræner
ingen pic
Andreas Søberg
Holdleder
ingen pic
Christian Bosdam Brygger

Spillerliste

profil
Alexander Kjær
profil
Bertram Saunte Simonsen
profil
Daniel Nysom
ingen img
Elias Leth Jelnes
ingen img
Erion Ceka
ingen img
Julius Thøgersen
ingen img
Leo Vinther Jakobsen
profil
Liam Hamilton Grenade
profil
Loui Holm Jørgensen
profil
Lucas Novotni Døj
ingen img
Magnus Keh Kleist Værslev
profil
Mehmet Baran Demir
profil
Mikas Ryom Olsen
ingen img
Milan Novovic
profil
Noah Roikjær
ingen img
Oliver Brygger
ingen img
Oliver Klarskov Raunsbjerg
profil
Oskar Harboe Ravn
profil
Shahzeb Farooq
profil
Silas Madsen
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
profil
Theis Nilou Linnemann
profil
Tobias Behrend
profil
Valdemar Sölvi Troelsson

KampprogramTræningskamp U12 SU - Drenge • Pulje 1

August 2020

LSF
8. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hillerød Fodbold

KampprogramU12 Drenge SU 8-mands (09) Efterår • Pulje 2

August 2020

Slagelse B&I
29. aug
Kl. 12.00
Ude
Slagelse Stadion Kunst

LSF
September 2020

LSF
5. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Glostrup

Køge BK
12. sep
Kl. 12.00
Ude
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark

LSF

Himmelev-Veddelev BK
15. sep
Kl. 17.15
Ude
Himmelev Idrætspark

LSF

LSF
26. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

FC Helsingør
Oktober 2020

LSF
3. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Solrød FC

KampprogramU12 Drenge 3 8-mands (09) Efterår • Pulje 4

August 2020

BSF
15. aug
Kl. 11.00
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF

LSF
22. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Herstedøster IC

Måløv BK
29. aug
Kl. 10.00
Ude
Måløv Idrætspark

LSF
September 2020

LSF
5. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BK Vest, Rødovre

Gladsaxe-Hero BK
13. sep
Kl. 11.00
Ude
Gladsaxe Stadion

LSF

LSF
19. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Orient GI

IF Hjorten
22. sep
Kl. 18.00
Ude
Skinderskovgård

LSF
Oktober 2020

LSF
3. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

B. 1973, Herlev

IF Bytoften
11. okt
Kl. 11.00
Ude
Gladsaxe skole

LSF

KampprogramSommerBOLD 8-mands U12 Drenge 3 (09) • Pulje 2

Juni 2020

BSF
-
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF

LSF
-
Hjemme
Smørum Idrætscenter

IS Skævinge
Juli 2020

LSF
-
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ølstykke FC

StillingU12 Drenge SU 8-mands (09) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Helsingør 0 0 0 0 0
2 Glostrup 0 0 0 0 0
3 Himmelev-Veddelev BK 0 0 0 0 0
4 Køge BK 0 0 0 0 0
5 LSF 0 0 0 0 0
6 Slagelse B&I 0 0 0 0 0
7 Solrød FC 0 0 0 0 0

StillingU12 Drenge 3 8-mands (09) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
2 BK Vest, Rødovre 0 0 0 0 0
3 BSF 0 0 0 0 0
4 Gladsaxe-Hero BK 0 0 0 0 0
5 Herstedøster IC 0 0 0 0 0
6 IF Bytoften 0 0 0 0 0
7 IF Hjorten 0 0 0 0 0
8 LSF 0 0 0 0 0
9 Måløv BK 0 0 0 0 0
10 Orient GI 0 0 0 0 0

StillingSommerBOLD 8-mands U12 Drenge 3 (09) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BSF 0 0 0 0 0
2 IS Skævinge 0 0 0 0 0
3 LSF 0 0 0 0 0
4 Ølstykke FC 0 0 0 0 0