Menu

U12 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U12 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 8 mands fodbold hvor vi laver en masse udviklende, sjove og spændende øvelser samt spiller kampe og deltager i mange stævner henover sæsonen.

Hvis du er interesseret i at spille U12 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.

 

Ungdom 04. maj kl. 12:17
U11 Video challenge Drenge på årgang 2009 sender challenge klip til trænerne hver uge.
Ungdom
26. juli kl. 17:05 Super sponsorater til drengene på årgang 2009
Ungdom
11. juni kl. 05:44 Flot 3. plads til LSF ved Pinse Cup 2019!
Ungdom
28. maj kl. 19:30 Status på vores nylig indgået samarbejde med FCN
Ungdom
16. april kl. 08:30 Jan Møllers årgangsblandede hold mødte Farum Talent-08

Holdets stab

Træner
ingen pic
Bjarke Jakobsen
Cheftræner
ingen pic
Andreas Søberg
Holdleder
ingen pic
Christian Bosdam Brygger

Spillerliste

profil
Alexander Kjær
profil
Bertram Saunte Simonsen
profil
Daniel Nysom
ingen img
Elias Leth Jelnes
ingen img
Erion Ceka
ingen img
Julius Thøgersen
ingen img
Leo Vinther Jakobsen
profil
Loui Holm Jørgensen
profil
Lucas Novotni Døj
ingen img
Magnus Keh Kleist Værslev
profil
Mehmet Baran Demir
profil
Mikas Ryom Olsen
ingen img
Milan Novovic
profil
Noah Roikjær
ingen img
Oliver Brygger
ingen img
Oliver Klarskov Raunsbjerg
profil
Oscar Elmholdt Gade
profil
Oskar Harboe Ravn
profil
Shahzeb Farooq
profil
Silas Madsen
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
profil
Theis Nilou Linnemann
profil
Tobias Behrend
profil
Valdemar Sölvi Troelsson

KampprogramTræningskamp U12 SU - Drenge • Pulje 1

August 2020

LSF
Spillet
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hillerød Fodbold

KampprogramU12 Drenge SU 8-mands (09) Efterår • Pulje 2

August 2020

Slagelse B&I
Spillet
Ude
Slagelse Stadion Kunst

LSF
September 2020

LSF
Spillet
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Glostrup

Køge BK
Spillet
Ude
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark

LSF

Himmelev-Veddelev BK
Spillet
livescore
Ude
Himmelev Idrætspark

LSF

LSF
Spillet
Hjemme
Smørum Idrætscenter

FC Helsingør
Oktober 2020

LSF
Spillet
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Solrød FC

KampprogramU12 Drenge 3 8-mands (09) Efterår • Pulje 4

August 2020

BSF
1 - 2
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF

LSF
3 - 3
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Herstedøster IC

Måløv BK
1 - 6
Ude
Måløv Idrætspark

LSF
September 2020

LSF
10 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BK Vest, Rødovre

Gladsaxe-Hero BK
7 - 7
Ude
Gladsaxe Stadion

LSF

LSF
4 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Orient GI

IF Hjorten
2 - 6
Ude
Skinderskovgård

LSF

LSF
1 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

B. 1973, Herlev
Oktober 2020

IF Bytoften
3 - 1
livescore
Ude
Gladsaxe skole

LSF

KampprogramVinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 5

November 2020

LSF 3
15. nov
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

IF Hjorten

Stenløse BK
28. nov
Kl. 09.30
Ude
Stenløse Stadion

LSF 3
December 2020

LSF 3
13. dec
Kl. 10.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Greve Fodbold 2
Januar 2021

Slagslunde-Ganløse IF
16. jan
Kl. 10.00
Ude
Gryden kunstgræs

LSF 3

LSF 3
30. jan
Kl. 10.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ejby IF 1968
Marts 2021

Herstedøster IC
1. mar
Kl. 23.59
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

LSF 3

LSF 3
14. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Albertslund IF

LSF 3
21. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Måløv BK

B. 1973, Herlev
28. mar
Kl. 11.00
Ude
Elverroad Kunstgræs

LSF 3

StillingU12 Drenge 3 8-mands (09) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Orient GI 9 7 0 2 21
2 B. 1973, Herlev 9 7 0 2 21
3 Herstedøster IC 9 6 1 2 19
4 LSF 9 5 2 2 17
5 Gladsaxe-Hero BK 9 5 1 3 16
6 IF Hjorten 9 5 0 4 15
7 IF Bytoften 9 4 0 5 12
8 Måløv BK 9 3 0 6 9
9 BK Vest, Rødovre 9 1 0 8 3
10 BSF 9 0 0 9 0