Menu

Spillerliste

profil
Alexander Larsen
profil
Alexander S. Nielsen
profil
Arman Schou Mortensen
profil
Bertil M. H. Alban
profil
Bertram Svensson
profil
Casper Adler Jensen
profil
Danni Merza
profil
Elias Yildiz
profil
Emil Bonnichsen
profil
Emil Køhn Jørgensen
profil
Evans Junior Appia
profil
Hector Thougaard
ingen img
Ibrahim Hajji Issa
profil
Jonas Høgsberg Christensen
ingen img
Julius Løngård Mittelstrass
profil
Kristian Gredal
profil
Louie Holck Larsen
profil
Lucas Lundgren
profil
Lucas Noah Borén-Lind
profil
Lukas Bendix
profil
Lukas Keh Kleist Værslev
profil
Lukas Kluge Volkdal
profil
Magnus Valbjørn
profil
Markus Emmanuel Lûtzen
profil
Mathias Johan Wallentin
profil
Mikkel Steensen
profil
Nicolai Lorentzen
profil
Nicolaj Paksa
profil
Niklas Krøyer
profil
Nikolaj Krægpøth
profil
Noah Bay Salvesen
profil
Oscar Kondrup Jensen
profil
Patrick Paw Pamperin
profil
Rasmus jensen
profil
Romal Zahin
profil
Silas Larsen
profil
Simon Frederiksen
ingen img
Thomas Basbøll
profil
Tobias Milslund
profil
Tobias Sandris
profil
Viktor Drewes
profil
Yilmaz Gökcen
profil
Zakaria Aoulad Si Ahmed

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U13 - årgang 2005

December 2017
18.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra træning
LSF
18.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
19.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
Januar 2018
6.
lørdag

11:30 - 12:45

Kamp
IS Skævinge - LSF
LSF
7.
søndag

11:00 - 12:05

Kamp
FFB - LSF
LSF
8.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra træning
LSF
8.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
9.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
13.
lørdag

11:00 - 12:15

Træningskamp
Helsingør-LSF1
LSF
14.
søndag

14:00 - 15:15

Kamp
LSF - Hareskov IF
KIWI-Park kunstgræs, Vestergade 5, 3660 Stenløse
14.
søndag

15:30 - 16:35

Kamp
LSF - KFUM
KIWI-Park kunstgræs, Vestergade 5, 3660 Stenløse
15.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra træning
LSF
15.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
16.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
20.
lørdag

10:30 - 11:45

Kamp
LSF - Stenløse BK
LSF
21.
søndag

12:30 - 13:44

Træningskamp
LSF1 - NFC
LSF
22.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra træning
LSF
22.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
23.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
27.
lørdag

14:30 - 15:35

Kamp
Vestia - LSF
LSF
27.
lørdag

17:00 - 18:30

Træningskamp
Lyngby Elite - LSF1
LSF
28.
søndag

10:00 - 11:05

Kamp
FA 2000 - LSF
LSF
28.
søndag

13:00 - 14:05

Kamp
LSF - BSF
LSF
29.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra Træning
LSF
29.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
30.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
Februar 2018
4.
søndag

10:30 - 11:35

Kamp
LSF - B93
LSF
5.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra Træning
LSF
5.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
6.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
19.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra Træning
LSF
19.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
20.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
25.
søndag

12:00 - 13:05

Kamp
LSF - Vanløse
LSF
26.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra Træning
LSF
26.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
27.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
Marts 2018
3.
lørdag

09:00 - 10:05

Kamp
IF Skjold Birkerød - LSF
LSF
3.
lørdag

10:30 - 11:35

Kamp
HIK - LSF
LSF
3.
lørdag

15:30 - 16:45

Kamp
Gundsø United - LSF
4.
søndag

12:00 - 13:05

Kamp
LSF - Kr. Værløse IF
LSF
5.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra Træning
LSF
5.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
6.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
11.
søndag

12:00 - 13:05

Kamp
LSF - FC Ballerup
LSF
12.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra Træning
LSF
12.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
13.
tirsdag

16:45 - 18:00

Kamp
Græsted IF - LSF
LSF
13.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
17.
lørdag

14:00 - 15:15

Kamp
LSF - FC Hornsherred
LSF
19.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Ekstra Træning
LSF
19.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Hold 2, ekstra træning
LSF
20.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
Træning hos IndoorClub
IndoorClub, Telegrafvej 6, 2750 Ballerup
25.
søndag

09:30 - 10:35

Kamp
Stenløse BK - LSF
LSF
25.
søndag

12:00 - 13:05

Kamp
LSF - HIK (2)
LSF
28.
onsdag

06:00 - 23:00

Andet
Klubtur til Holland i Påsken
Maj 2018
9.
onsdag

16:00 - 19:00

Stævne
Esbjerg fb Kia Elite Cup 2018
LSF
August 2018
2.
torsdag

11:00 - 15:00

Træningskamp
Forhåndtilmelding til Vildbjerg Cup 2.-5. aug. 2018

Årg 2005 nyheder

  • Ungdom
    U13 drenge i ØST1 pulje 2 til foråret
  • Ungdom
    U13 drenge laver aftale med Indoorclub
  • Ungdom
    Vindere – U13-1 drenge vandt ØST1 rækken
  • Ungdom
    U13-1 Drenge (05) ligger nr. 1 i ØST1
  • Ungdom
    U13-2 rykker op i Mesterrækken
  • Ungdom
    U13-1 Drenge (05) vandt pligtsejr over Solrød i ØST1