Menu

U14 Drenge-1 (Årg 04)

Velkommen til U14 Drenge-1 (Årg 04).

Ungdom 02. februar kl. 07:56
LSF - Lyngby IF U13 januar 2017 U13 vinder fantastisk kamp mod Lyngby IF. Se kampens fem mål her.
Ungdom
U13: Vindere af Elite Øst 2 rækken
Ungdom
LSF U13 spiller topopgør mod Lyngby i Elite Øst II
Ungdom
U12 sprang champagnen!
Ungdom
U12 tager pokalen med hjem fra Taastrup

Holdets stab

KampprogramU14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1

August 2017

LSF
19. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

KFUM BK, Roskilde

Slagelse B&I
26. aug
Kl. 12.00
Ude
Slagelse Stadion Kunst

LSF
September 2017

LSF
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Ishøj IF

AB Tårnby
10. sep
Kl. 12.00
Ude
Tårnby Stadion

LSF

LSF
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Jægersborg BK

Lyngby Boldklub 1921 (2)
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Lyngby Stadion

LSF

LSF
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Nykøbing FC
Oktober 2017

KFUM BK, Roskilde
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Lillevang Idrætscenter

LSF

LSF
14. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Slagelse B&I

Ishøj IF
29. okt
Kl. 13.00
Ude
Ishøj Idrætscenter

LSF
November 2017

LSF
4. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

AB Tårnby

Jægersborg BK
11. nov
Kl. 11.00
Ude
Jægersborg

LSF

LSF
18. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Lyngby Boldklub 1921 (2)

Nykøbing FC
26. nov
Kl. 12.00
Ude
Anlæg nord (01)

LSF

StillingU14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB Tårnby 0 0 0 0 0
2 Ishøj IF 0 0 0 0 0
3 Jægersborg BK 0 0 0 0 0
4 KFUM BK, Roskilde 0 0 0 0 0
5 LSF 0 0 0 0 0
6 Lyngby Boldklub 1921 (2) 0 0 0 0 0
7 Nykøbing FC 0 0 0 0 0
8 Slagelse B&I 0 0 0 0 0

Næste kampU14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
19. aug
Kl. 10.00
Ledøje Idrætscenter
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår - Pulje 1

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U14 - årgang 2004

August 2017
17.
torsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Brøndby Strand IK - LSF
19.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - KFUM BK, Roskilde
19.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - FFB
23.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - Albertslund BS 72
26.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
Lynge-Uggeløse IF - LSF
26.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
Slagelse B&I - LSF
29.
tirsdag

18:30 - 19:40

Kamp
B 1903 (M) - LSF (Øst 2)
30.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Albertslund IF - LSF
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Ishøj IF
2.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Nivå-Kokkedal FK
6.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - Herstedøster IC
8.
fredag

18:15 - 19:25

Kamp
IF Skjold Birkerød - LSF
10.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
AB Tårnby - LSF
13.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - Hundige BK
16.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Jægersborg BK
16.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - AB
22.
fredag

18:30 - 19:30

Kamp
Bagsværd BK - LSF
23.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 (2) - LSF
24.
søndag

14:00 - 15:10

Kamp
Værløse BK - LSF
27.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - BK Vest, Rødovre
30.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Nykøbing FC
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Hørsholm-Usserød IK
8.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Glostrup
8.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
VB 1968 - LSF
8.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
KFUM BK, Roskilde - LSF
11.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - LSF
11.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - Ejby IF 1968
14.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Slagelse B&I
29.
søndag

13:00 - 14:10

Kamp
Ishøj IF - LSF
November 2017
4.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - AB Tårnby
11.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
Jægersborg BK - LSF
18.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Lyngby Boldklub 1921 (2)
26.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
Nykøbing FC - LSF