Menu

U14 Drenge-3 (Årg 04)

Velkommen til U14 Drenge-3 (Årg 04).

Ungdom 02. februar kl. 07:56
LSF - Lyngby IF U13 januar 2017 U13 vinder fantastisk kamp mod Lyngby IF. Se kampens fem mål her.
Ungdom
U13: Vindere af Elite Øst 2 rækken
Ungdom
LSF U13 spiller topopgør mod Lyngby i Elite Øst II
Ungdom
U12 sprang champagnen!
Ungdom
U12 tager pokalen med hjem fra Taastrup

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jacob Søberg
Holdleder
profil
Helle Dehlsen Toxværd
Assistenttræner
ingen pic
Andreas Pedersen

KampprogramU14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 3

August 2017

Brøndby Strand IK
5 - 0
Ude
Langbjergskolen

LSF

LSF
23. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Albertslund BS 72

Albertslund IF
30. aug
Kl. 18.30
Ude
Albertslund Stadion

LSF
September 2017

LSF
6. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Herstedøster IC

LSF
13. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Hundige BK

Bagsværd BK
22. sep
Kl. 18.30
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
27. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

BK Vest, Rødovre
Oktober 2017

Køge BK
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Køge Stadion

LSF

LSF
11. okt
Kl. 18.30
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Ejby IF 1968

StillingU14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ejby IF 1968 1 1 0 0 3
2 BK Vest, Rødovre 1 1 0 0 3
3 Brøndby Strand IK 1 1 0 0 3
4 Albertslund IF 1 1 0 0 3
5 Bagsværd BK 0 0 0 0 0
6 Køge BK 0 0 0 0 0
7 LSF 1 0 0 1 0
8 Herstedøster IC 1 0 0 1 0
9 Hundige BK 1 0 0 1 0
10 Albertslund BS 72 1 0 0 1 0

Næste kampU14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Albertslund BS 72
23. aug
Kl. 18.30
Ledøje Idrætscenter
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår - Pulje 3

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U14 - årgang 2004

August 2017
23.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - Albertslund BS 72
26.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
Lynge-Uggeløse IF - LSF
26.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
Slagelse B&I - LSF
29.
tirsdag

18:30 - 19:40

Kamp
B 1903 (M) - LSF (Øst 2)
30.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Albertslund IF - LSF
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Ishøj IF
2.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Nivå-Kokkedal FK
6.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - Herstedøster IC
8.
fredag

18:15 - 19:25

Kamp
IF Skjold Birkerød - LSF
10.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
AB Tårnby - LSF
13.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - Hundige BK
16.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Jægersborg BK
22.
fredag

18:30 - 19:30

Kamp
Bagsværd BK - LSF
23.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 (2) - LSF
24.
søndag

14:00 - 15:10

Kamp
Værløse BK - LSF
27.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - BK Vest, Rødovre
30.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Nykøbing FC
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Hørsholm-Usserød IK
8.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Glostrup
8.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
VB 1968 - LSF
8.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
KFUM BK, Roskilde - LSF
11.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - LSF
11.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
LSF - Ejby IF 1968
14.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Slagelse B&I
29.
søndag

13:00 - 14:10

Kamp
Ishøj IF - LSF
November 2017
4.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - AB Tårnby
11.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
Jægersborg BK - LSF
18.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
LSF - Lyngby Boldklub 1921 (2)
26.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
Nykøbing FC - LSF