Menu

U15 Drenge-1 (Årg 03)

Velkommen til U15 Drenge-1 (Årg 03).

Ungdom 26. september kl. 12:30
U15 nu med nyt træningstøj! U15 har fået nyt træningstøj i efteråret, spillerne siger tak til sponsoren
Ungdom
Godt sammenhold.
Ungdom
U13 videre i pokalen
Ungdom
U13 vinder Måløv Cup

Holdets stab

Cheftræner
profil
Carsten Pedersen

KampprogramU15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1

August 2017

Farum BK (2)
2 - 0
Ude
Farum Park

LSF

LSF
1 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brøndbyernes IF
September 2017

KB (2)
1 - 1
livescore
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

LSF

LSF
2 - 4
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Lyngby Boldklub 1921 (2)

KFUM BK, Roskilde
0 - 0
livescore
Ude
Lillevang Idrætscenter

LSF

LSF
2 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

B 1908
Oktober 2017

BK Avarta
1 - 0
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

LSF

LSF
0 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

FA 2000

Greve Fodbold
28. okt
Kl. 10.00
Ude
Greve Idræts Center

LSF
November 2017

LSF
4. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

HUI/BSV

IF Skjold Birkerød
8. nov
Kl. 19.00
Ude
Birkerød Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
18. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Kalundborg GB

Vanløse
25. nov
Kl. 13.00
Ude
Kunst, Vanløse I P

LSF
December 2017

LSF
2. dec
Kl. 13.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Slagelse B&I

StillingU15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 KB (2) 8 6 2 0 20
2 Lyngby Boldklub 1921 (2) 8 6 0 2 18
3 HUI/BSV 7 5 1 1 16
4 Brøndbyernes IF 9 4 4 1 16
5 IF Skjold Birkerød 7 5 0 2 15
6 FA 2000 9 4 2 3 14
7 BK Avarta 9 4 1 4 13
8 Slagelse B&I 8 4 1 3 13
9 Farum BK (2) 9 4 0 5 12
10 KFUM BK, Roskilde 8 3 2 3 11
11 B 1908 9 3 1 5 10
12 LSF 8 1 4 3 7
13 Vanløse 9 1 2 6 5
14 Greve Fodbold 8 1 0 7 3
15 Kalundborg GB 8 1 0 7 3

Næste kampU15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1

Ude mod
Greve Fodbold
28. okt
Kl. 10.00
Greve Idræts Center
U15 Drenge Øst 2 (03) efterår - Pulje 1

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U15 - årgang 2003

Oktober 2017
19.
torsdag

17:00 - 19:00

Træningskamp
Hvidovre VS Lsf
Hallen
20.
fredag

14:00 - 15:30

Træning
Tekninsk træning
Boldrummet
20.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Specifik træning
Boldrummet
28.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
Greve Fodbold - LSF
November 2017
4.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - HUI/BSV
8.
onsdag

19:00 - 20:10

Kamp
IF Skjold Birkerød - LSF
18.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Kalundborg GB
25.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Vanløse - LSF
December 2017
2.
lørdag

13:30 - 14:40

Kamp
LSF - Slagelse B&I