Menu

U15 Drenge-2 (Årg 03)

Velkommen til U15 Drenge-3 (Årg 03).

Ungdom 17. oktober kl. 16:01
Godt sammenhold. LSF 03
Ungdom
U13 videre i pokalen
Ungdom
U13 vinder Måløv Cup

Holdets stab

Træner
ingen pic
Thomas Bejer-Andersen
Holdleder
ingen pic
Lars Bo Jensen

KampprogramU15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2

August 2017

Jyllinge FC
19. aug
Kl. 10.00
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

LSF

LSF
27. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Farum BK
September 2017

Rosenhøj BK
2. sep
Kl. 15.30
Ude
Sønderkærskolen

LSF

LSF
10. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Ølstykke FC

LSF
17. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Fc Hornsherred

Ishøj IF
24. sep
Kl. 11.00
Ude
Ishøj Idrætscenter

LSF
Oktober 2017

LSF
1. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Slagslunde-Ganløse IF

Vallensbæk IF
7. okt
Kl. 13.30
Ude
Vallensbæk Idrætscenter

LSF

LSF
15. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

KFUM BK, Roskilde

StillingU15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK 0 0 0 0 0
2 Fc Hornsherred 0 0 0 0 0
3 Ishøj IF 0 0 0 0 0
4 Jyllinge FC 0 0 0 0 0
5 KFUM BK, Roskilde 0 0 0 0 0
6 LSF 0 0 0 0 0
7 Rosenhøj BK 0 0 0 0 0
8 Slagslunde-Ganløse IF 0 0 0 0 0
9 Vallensbæk IF 0 0 0 0 0
10 Ølstykke FC 0 0 0 0 0

Næste kampU15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Jyllinge FC
19. aug
Kl. 10.00
Spraglehøj Idrætsanlæg
U15 Drenge 2 (03) Efterår - Pulje 2

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U15 - årgang 2003

August 2017
19.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
Jyllinge FC - LSF
19.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Farum BK (2) - LSF
26.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Brøndbyernes IF
27.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Farum BK
September 2017
2.
lørdag

15:30 - 16:40

Kamp
Rosenhøj BK - LSF
6.
onsdag

18:15 - 19:25

Kamp
KBK Hillerød (2) - LSF (2)
9.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
KB (2) - LSF
10.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Ølstykke FC
16.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Lyngby Boldklub 1921 (2)
17.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Fc Hornsherred
23.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
KFUM BK, Roskilde - LSF
24.
søndag

11:00 - 12:10

Kamp
Ishøj IF - LSF
30.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - B 1908
Oktober 2017
1.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Slagslunde-Ganløse IF
7.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
BK Avarta - LSF
7.
lørdag

13:30 - 14:40

Kamp
Vallensbæk IF - LSF
14.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - FA 2000
15.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - KFUM BK, Roskilde
28.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
Greve Fodbold - LSF
November 2017
4.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - HUI/BSV
11.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
IF Skjold Birkerød - LSF
18.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Kalundborg GB
25.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Vanløse - LSF
December 2017
2.
lørdag

13:30 - 14:40

Kamp
LSF - Slagelse B&I