Menu

Spillerliste

ingen img
Casper Wiinblad
ingen img
Christian Mundeling
ingen img
Daniel Bejer- andersen
profil
Daniel Karlsen
profil
David Shutzman
ingen img
Frederik Jantzen
ingen img
Jonas Nygaard Mahious
ingen img
Kasper Thygesen
ingen img
Kristoffer Appelgren
profil
Laurits Rasmussen
profil
Luca Mørkvig Frederiksen
ingen img
Lucas Fosholt Hoffmoen
ingen img
Lucas Hermann
ingen img
Magnus Lange
ingen img
Magnus Larsen
profil
malou rylov
ingen img
Malthe Dkhar Krøger
ingen img
Marckuz Bak Langfrits
ingen img
Marcus Schirmacher
ingen img
Mathias Askholm Holstebroe
ingen img
Mikkel Bech
ingen img
Mikkel Bo Berg Jensen
ingen img
Mikkel Lühdorf
ingen img
Nichlas Frederiksen
ingen img
Niklas Dysted
profil
Noah Isborg Flygenring
ingen img
Oliver Ørndrup
ingen img
Oscar Bruun Nielsen
ingen img
Peter Vaarby
ingen img
Rasmus Emil Jacobsen
ingen img
Rasmus Pedersen
ingen img
Silas Boye
ingen img
Simon Fisker
ingen img
Tobias Bech
ingen img
Valdemar Porsgaard
ingen img
Victor Carlos Cimarosti
profil
Victor Lekic Kristensen

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U15 - årgang 2003

August 2017
26.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Brøndbyernes IF
27.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Farum BK
September 2017
2.
lørdag

15:30 - 16:40

Kamp
Rosenhøj BK - LSF
6.
onsdag

18:15 - 19:25

Kamp
KBK Hillerød (2) - LSF (2)
9.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
KB (2) - LSF
10.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Ølstykke FC
16.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Lyngby Boldklub 1921 (2)
17.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Fc Hornsherred
23.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
KFUM BK, Roskilde - LSF
24.
søndag

11:00 - 12:10

Kamp
Ishøj IF - LSF
30.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - B 1908
Oktober 2017
1.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Slagslunde-Ganløse IF
7.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
BK Avarta - LSF
7.
lørdag

13:30 - 14:40

Kamp
Vallensbæk IF - LSF
14.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - FA 2000
15.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - KFUM BK, Roskilde
28.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
Greve Fodbold - LSF
November 2017
4.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - HUI/BSV
11.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
IF Skjold Birkerød - LSF
18.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
LSF - Kalundborg GB
25.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Vanløse - LSF
December 2017
2.
lørdag

13:30 - 14:40

Kamp
LSF - Slagelse B&I

KampprogramU15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1

August 2017

Farum BK (2)
2 - 0
Ude
Farum Park

LSF

LSF
26. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Brøndbyernes IF
September 2017

KB (2)
9. sep
Kl. 13.00
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

LSF

LSF
16. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Lyngby Boldklub 1921 (2)

KFUM BK, Roskilde
23. sep
Kl. 13.00
Ude
Lillevang Idrætscenter

LSF

LSF
30. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

B 1908
Oktober 2017

BK Avarta
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

LSF

LSF
14. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

FA 2000

Greve Fodbold
28. okt
Kl. 10.00
Ude
Greve Idræts Center

LSF
November 2017

LSF
4. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

HUI/BSV

IF Skjold Birkerød
11. nov
Kl. 11.00
Ude
Birkerød Stadion

LSF

LSF
18. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Kalundborg GB

Vanløse
25. nov
Kl. 13.00
Ude
Kunst, Vanløse I P

LSF
December 2017

LSF
2. dec
Kl. 13.30
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Slagelse B&I

KampprogramU15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2

August 2017

Jyllinge FC
7 - 0
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

LSF

LSF
27. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Farum BK
September 2017

Rosenhøj BK
2. sep
Kl. 15.30
Ude
Sønderkærskolen

LSF

LSF
10. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Ølstykke FC

LSF
17. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Fc Hornsherred

Ishøj IF
24. sep
Kl. 11.00
Ude
Ishøj Idrætscenter

LSF
Oktober 2017

LSF
1. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Slagslunde-Ganløse IF

Vallensbæk IF
7. okt
Kl. 13.30
Ude
Vallensbæk Idrætscenter

LSF

LSF
15. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

KFUM BK, Roskilde

KampprogramUngdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18 • Pulje 1

August 2017

BK Union (1)
30. aug
Kl. 18.30
Ude
Kunst, Genforeningspladsen

LSF (Øst 2)

KampprogramUngdomspokalen U15 Drenge B (03) 17/18 • Pulje 1

September 2017

KBK Hillerød (2)
6. sep
Kl. 18.15
Ude
KBK Hillerød Øst-huset

LSF (2)