Menu

U17 Drenge-1 (Årg 01-02)

Velkommen til U17 Drenge-1 (Årg 01-02).

Ungdom 09. juni kl. 17:09
U17 - Glostrup, Søndag kl. 11.00 U17 drengene er efter 1½ års hårdt arbejde blevet belønnet af DBU med placering i Øst rækken som U19, efter sommerferien.
Ungdom
06. juni kl. 17:49 BSV/Holte - U17-1
Ungdom
29. maj kl. 13:36 U17 - AB
Ungdom
24. maj kl. 13:57 U15: Storsejr over Hillerød
Ungdom
22. maj kl. 11:20 U17 "come back kids"

Holdets stab

KampprogramU17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 2

August 2017

Ølstykke FC
4 - 1
livescore
Ude
Ølstykke Stadion

LSF

LSF
5 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Avedøre IF
September 2017

BSF
1 - 2
livescore
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF

AB
1 - 6
livescore
Ude
Akademisk Boldklub

LSF
Oktober 2017

LSF
1 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Herlev IF

Greve Fodbold
2 - 3
livescore
Ude
Greve Idræts Center

LSF

LSF
HMH
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

BK Avarta

StillingU17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Herlev IF 7 6 1 0 19
2 Ølstykke FC 7 4 2 1 14
3 Avedøre IF 7 4 2 1 14
4 LSF 7 4 0 3 12
5 BSF 7 3 0 4 9
6 AB 7 1 2 4 5
7 Greve Fodbold 7 1 1 5 4
8 BK Avarta 7 1 0 6 3

Næste kampU17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U17 årgang 02/01

Januar 2018
8.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
10.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
14.
søndag

12:00 - 13:25

Kamp
LSF - BSV af 2016 (2)
Hallen
15.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
17.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
22.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
24.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
28.
søndag

14:00 - 15:25

Kamp
LSF - RB 1906
Hallen
29.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
31.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
Februar 2018
3.
lørdag

14:00 - 15:25

Kamp
Brøndby Strand IK - LSF
Hallen
4.
søndag

13:00 - 14:25

Kamp
Albertslund BS 72 - LSF
Hallen
5.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
7.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
19.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
21.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
26.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
28.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
Marts 2018
3.
lørdag

13:00 - 14:25

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - LSF
Hallen
4.
søndag

11:30 - 12:55

Kamp
Slangerup & Omegn IF - LSF
Hallen
5.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
7.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
10.
lørdag

16:00 - 17:25

Kamp
LSF - Hvidovre IF
Hallen
11.
søndag

15:00 - 16:25

Kamp
LSF - FC Ballerup
Hallen
12.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
12.
mandag

23:59 - 01:24

Kamp
TFC Odsherred - LSF
Hallen
14.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
17.
lørdag

13:00 - 14:25

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - LSF
Hallen
19.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
21.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
26.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
28.
onsdag

08:00 - 20:30

Stævne
Holland i Påsken
April 2018
4.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
9.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
11.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen