Menu

U17 Drenge-2 (Årg 01-02)

Velkommen til U17 Drenge-2 (Årg 01-02).

Ungdom 09. juni kl. 17:09
U17 - Glostrup, Søndag kl. 11.00 U17 drengene er efter 1½ års hårdt arbejde blevet belønnet af DBU med placering i Øst rækken som U19, efter sommerferien.
Ungdom
06. juni kl. 17:49 BSV/Holte - U17-1
Ungdom
29. maj kl. 13:36 U17 - AB
Ungdom
24. maj kl. 13:57 U15: Storsejr over Hillerød
Ungdom
22. maj kl. 11:20 U17 "come back kids"

Holdets stab

KampprogramU17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2

August 2017

Glostrup
9 - 0
Ude
Glostrup Idrætspark

LSF

LSF
2 - 2
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Albertslund IF
September 2017

Frederikssund FB
4 - 1
Ude
Oppe-Sundby Stadion

LSF

LSF
UHT
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hareskov IF

LSF
1 - 4
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Glostrup

Albertslund IF
2 - 0
Ude
Albertslund Stadion

LSF
Oktober 2017

LSF
2 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Frederikssund FB

Hareskov IF
HHT
Ude
Birkevang

LSF

StillingU17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund IF 8 6 2 0 20
2 Glostrup 8 5 0 3 15
3 Frederikssund FB 8 4 0 4 12
4 LSF 8 3 1 4 10
5 Hareskov IF 8 0 1 7 1

Næste kampU17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U17 årgang 02/01

Januar 2018
8.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
10.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
14.
søndag

12:00 - 13:25

Kamp
LSF - BSV af 2016 (2)
Hallen
15.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
17.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
22.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
24.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
28.
søndag

14:00 - 15:25

Kamp
LSF - RB 1906
Hallen
29.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
31.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
Februar 2018
3.
lørdag

14:00 - 15:25

Kamp
Brøndby Strand IK - LSF
Hallen
4.
søndag

13:00 - 14:25

Kamp
Albertslund BS 72 - LSF
Hallen
5.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
7.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
19.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
21.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
26.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
28.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
Marts 2018
3.
lørdag

13:00 - 14:25

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - LSF
Hallen
4.
søndag

11:30 - 12:55

Kamp
Slangerup & Omegn IF - LSF
Hallen
5.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
7.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
10.
lørdag

16:00 - 17:25

Kamp
LSF - Hvidovre IF
Hallen
11.
søndag

15:00 - 16:25

Kamp
LSF - FC Ballerup
Hallen
12.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
12.
mandag

23:59 - 01:24

Kamp
TFC Odsherred - LSF
Hallen
14.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
17.
lørdag

13:00 - 14:25

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - LSF
Hallen
19.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
21.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
26.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
28.
onsdag

08:00 - 20:30

Stævne
Holland i Påsken
April 2018
4.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
9.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
11.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen