Menu

U17 Drenge-3 (Årg 01-02)

Velkommen til U17 Drenge-3 (Årg. 01-02)

Ungdom 09. juni kl. 17:09
U17 - Glostrup, Søndag kl. 11.00 U17 drengene er efter 1½ års hårdt arbejde blevet belønnet af DBU med placering i Øst rækken som U19, efter sommerferien.
Ungdom
06. juni kl. 17:49 BSV/Holte - U17-1
Ungdom
29. maj kl. 13:36 U17 - AB
Ungdom
24. maj kl. 13:57 U15: Storsejr over Hillerød
Ungdom
22. maj kl. 11:20 U17 "come back kids"

Holdets stab

KampprogramU16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2

August 2017

Jyllinge FC
2 - 2
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

LSF

LSF
3 - 9
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK
September 2017

B. 1973, Herlev
1 - 3
Ude
Elverroad

LSF

Fc Hornsherred
7 - 1
Ude
Dalby Stadion

LSF

LSF
7 - 3
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Lundtofte Boldklub
Oktober 2017

Måløv BK
2 - 5
Ude
Måløv Idrætspark

LSF

Brøndbyernes IF
1 - 4
Ude
Brøndby Stadion

LSF

LSF
10 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hundige BK (2)

StillingU16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Jyllinge FC 8 6 1 1 19
2 Fc Hornsherred 8 6 0 2 18
3 LSF 8 5 1 2 16
4 Måløv BK 8 4 0 4 12
5 Farum BK 8 4 0 4 12
6 Brøndbyernes IF 8 3 1 4 10
7 Lundtofte Boldklub 8 2 2 4 8
8 B. 1973, Herlev 8 2 1 5 7
9 Hundige BK (2) 8 1 0 7 3

Næste kampU16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U17 årgang 02/01

Januar 2018
8.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
10.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
14.
søndag

12:00 - 13:25

Kamp
LSF - BSV af 2016 (2)
Hallen
15.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
17.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
22.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
24.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
28.
søndag

14:00 - 15:25

Kamp
LSF - RB 1906
Hallen
29.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
31.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
Februar 2018
3.
lørdag

14:00 - 15:25

Kamp
Brøndby Strand IK - LSF
Hallen
4.
søndag

13:00 - 14:25

Kamp
Albertslund BS 72 - LSF
Hallen
5.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
7.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
19.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
21.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
26.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
28.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
Marts 2018
3.
lørdag

13:00 - 14:25

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - LSF
Hallen
4.
søndag

11:30 - 12:55

Kamp
Slangerup & Omegn IF - LSF
Hallen
5.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
7.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
10.
lørdag

16:00 - 17:25

Kamp
LSF - Hvidovre IF
Hallen
11.
søndag

15:00 - 16:25

Kamp
LSF - FC Ballerup
Hallen
12.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
12.
mandag

23:59 - 01:24

Kamp
TFC Odsherred - LSF
Hallen
14.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
17.
lørdag

13:00 - 14:25

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - LSF
Hallen
19.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
21.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
26.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
28.
onsdag

08:00 - 20:30

Stævne
Holland i Påsken
April 2018
4.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen
9.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på kunsten
Boldrummet
11.
onsdag

17:30 - 20:00

Træning
Løb og træning på kunsten
Hallen