Menu

U17 Drenge-3 (Årg 01-02)

Velkommen til U17 Drenge-3 (Årg. 01-02)

Ungdom 09. juni kl. 17:09
U17 - Glostrup, Søndag kl. 11.00 U17 drengene er efter 1½ års hårdt arbejde blevet belønnet af DBU med placering i Øst rækken som U19, efter sommerferien.
Ungdom
BSV/Holte - U17-1
Ungdom
U17 - AB
Ungdom
U15: Storsejr over Hillerød
Ungdom
U17 "come back kids"

Holdets stab

Træner
ingen pic
Tobias Bruun Lauritzen
Teamleder
profil
Nikolaj Bondesen

KampprogramU16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2

August 2017

Jyllinge FC
2 - 2
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

LSF
September 2017

B. 1973, Herlev
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Elverroad

LSF

LSF
9. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

IF Bytoften

Fc Hornsherred
17. sep
Kl. 10.00
Ude
Dalby Stadion

LSF

LSF
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Lundtofte Boldklub
Oktober 2017

Måløv BK
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Måløv Idrætspark

LSF

Brøndbyernes IF
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Brøndby Stadion

LSF

LSF
11. okt
Kl. 18.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Hundige BK

StillingU16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brøndbyernes IF 1 1 0 0 3
2 Fc Hornsherred 1 1 0 0 3
3 LSF 1 0 1 0 1
4 Jyllinge FC 1 0 1 0 1
5 Lundtofte Boldklub 1 0 1 0 1
6 B. 1973, Herlev 1 0 1 0 1
7 Måløv BK 0 0 0 0 0
8 IF Bytoften 1 0 0 1 0
9 Hundige BK 1 0 0 1 0

Næste kampU16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2

Ude mod
B. 1973, Herlev
3. sep
Kl. 11.30
Elverroad
U16 Drenge 3 (02) Efterår - Pulje 2

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U17 årgang 02/01

August 2017
21.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
23.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
24.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
27.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
LSF - Avedøre IF
Hallen
27.
søndag

13:00 - 14:20

Kamp
LSF - Albertslund IF
Hallen
28.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
29.
tirsdag

18:00 - 19:25

Kamp
LSF (1) - Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
Hallen
29.
tirsdag

18:30 - 19:50

Kamp
Rosenhøj BK - LSF
Hallen
30.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
31.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
September 2017
2.
lørdag

13:00 - 14:20

Kamp
Frederikssund FB - LSF
Hallen
2.
lørdag

13:30 - 14:50

Kamp
BSF - LSF
Hallen
3.
søndag

11:30 - 12:50

Kamp
B. 1973, Herlev - LSF
Hallen
4.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
6.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
7.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
9.
lørdag

11:00 - 12:20

Kamp
LSF - IF Bytoften
Hallen
10.
søndag

13:00 - 14:20

Kamp
LSF - Hareskov IF
Hallen
11.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
13.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
14.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
17.
søndag

10:00 - 11:20

Kamp
Fc Hornsherred - LSF
Hallen
17.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
LSF - Rosenhøj BK
Hallen
17.
søndag

13:00 - 14:20

Kamp
LSF - Glostrup
Hallen
18.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
20.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
21.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
23.
lørdag

11:00 - 12:20

Kamp
LSF - Lundtofte Boldklub
Hallen
24.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
Albertslund IF - LSF
Hallen
24.
søndag

11:30 - 12:50

Kamp
AB - LSF
Hallen
25.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
27.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
28.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
Oktober 2017
1.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
LSF - Herlev IF
Hallen
1.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
Måløv BK - LSF
Hallen
1.
søndag

13:00 - 14:20

Kamp
LSF - Rosenhøj BK
Hallen
2.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
4.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
5.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
7.
lørdag

13:00 - 14:20

Kamp
Greve Fodbold - LSF
Hallen
8.
søndag

10:00 - 11:20

Kamp
Brøndbyernes IF - LSF
Hallen
8.
søndag

13:00 - 14:20

Kamp
LSF - Frederikssund FB
Hallen
9.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
11.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
11.
onsdag

18:00 - 19:20

Kamp
LSF - Hundige BK
Hallen
12.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
12.
torsdag

18:30 - 19:50

Kamp
LSF - BK Avarta
Hallen
14.
lørdag

13:30 - 14:50

Kamp
Hareskov IF - LSF
Hallen
16.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
18.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
19.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
23.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
25.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet
26.
torsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning Bane 1
Boldrummet