Menu

U17 Drenge (Årg 00 - 01) Spillerliste

ingen img
Abraham Habtom Beyene
profil
Adam Vestrup Kristensen
ingen img
Andreas Hartmann Skovly Deleuran
profil
Andreas Holst
profil
Andreas Jørgensen
ingen img
Andreas Stockfleth Alexanian
ingen img
Anton Valdemar Lützen
ingen img
Asger Meineche Jensen
profil
Asger Stenberg Lauridsen
ingen img
Casper Tamsen
ingen img
Christoffer Brix Søndergaard
profil
Emil Poulsen
profil
Emil Ryther
ingen img
Frederik Andersen
ingen img
Frederik Haas
profil
Frederik Møhncke
ingen img
Jeppe Appel Bundgaard
profil
Jeppe Eriksen
ingen img
Jeppe Falcham Ziegler
profil
Jonas Vinther
ingen img
Jonathan Schmidt
profil
Kasper Sangild-James
ingen img
Kasper Thordal Johnsen
profil
Kasper Wieseltier Jensen
ingen img
Leslie Frederick Mensah
profil
Mads Johansen
profil
Mads Kongsbak Christensen
ingen img
Mads Lorentzen
profil
Mads Neupart Christensen
profil
Magnus Hyldal Brøgger
profil
Malik Bisgaard
profil
Marcus Mortensen
profil
Mark Anthony Sebastian
profil
Mass Johansen
ingen img
Mathias Højland
profil
Mathias Krøyer
ingen img
Michael Reuss
profil
Mikkel Voigt Jessen
profil
Nicklas Hermann
profil
Nicolai L. Rasmussen
profil
Niklas Jakobsen
ingen img
Nikolaj Weygaard
profil
Oliver Hansen
profil
Patrick Husmer Mortensen
ingen img
Rasmus Friis Buur
ingen img
Rasmus Knudsen
ingen img
Rasmus Sørensen
ingen img
Rolf Nicolajsen
ingen img
Sebastian Heilmann
profil
Simon Stechmann
ingen img
Tobias Dysted
profil
Tobias Jensen
profil
Valdemar Johannes Nielsen
profil
yazid ghailani
profil
Yousif Salam Fadel
profil
Yunus Kücükcelik

KampprogramU17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 2

August 2017

Ølstykke FC
19. aug
Kl. 13.00
Ude
Ølstykke Stadion

LSF

LSF
27. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Avedøre IF
September 2017

BSF
2. sep
Kl. 13.30
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF

LSF
17. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Rosenhøj BK

AB
24. sep
Kl. 11.30
Ude
Akademisk Boldklub

LSF
Oktober 2017

LSF
1. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Herlev IF

Greve Fodbold
7. okt
Kl. 13.00
Ude
Greve Idræts Center

LSF

LSF
12. okt
Kl. 18.30
Hjemme
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane

BK Avarta

KampprogramU17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2

August 2017

Glostrup
19. aug
Kl. 11.00
Ude
Glostrup Idrætspark

LSF

LSF
27. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Albertslund IF

Rosenhøj BK
29. aug
Kl. 18.30
Ude
Avedøre Stadion

LSF
September 2017

Frederikssund FB
2. sep
Kl. 13.00
Ude
Oppe-Sundby Stadion

LSF

LSF
10. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Hareskov IF

LSF
17. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Glostrup

Albertslund IF
24. sep
Kl. 11.00
Ude
Albertslund Stadion

LSF
Oktober 2017

LSF
1. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Rosenhøj BK

LSF
8. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Frederikssund FB

Hareskov IF
14. okt
Kl. 13.30
Ude
Birkevang

LSF

KampprogramU16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2

August 2017

Jyllinge FC
20. aug
Kl. 12.00
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

LSF
September 2017

B. 1973, Herlev
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Elverroad

LSF

LSF
9. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

IF Bytoften

Fc Hornsherred
17. sep
Kl. 10.00
Ude
Dalby Stadion

LSF

LSF
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Lundtofte Boldklub
Oktober 2017

Måløv BK
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Måløv Idrætspark

LSF

Brøndbyernes IF
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Brøndby Stadion

LSF

LSF
11. okt
Kl. 18.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Hundige BK

KampprogramUngdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18 • P1