Menu

U8 (Årg 10)

Velkommen til U8 Drenge og Piger (Årg 10)


Her spiller vi 5-mands fodbold og deltager i stævner henover sæsonen.

U8 er for piger og drenge født i 2010, og de træner om tirsdagen fra kl. 17.00 - 18-00 på podebanerne.

Holdets stab

Træner
profil
Kenneth Gottlieb Jensen
Træner
profil
Jan Friis Fauerby
Assistenttræner
ingen pic
Anders Schlanbusch
Træner
ingen pic
Tim Klopp Halfdam

Spillerliste

profil
Alexander Dyrstrøm
profil
Alexander Smedegaard Sørensen
profil
Ali Karakoc
profil
Anders Bak Iversen
profil
Asbjørn Lind Bjerg
profil
August Lau Lind Andreasen
profil
Christoffer Friis Fauerby
profil
Emil Verge Mollerup
profil
Frederik Calmar Andersen
profil
Issac Bashir
profil
Julius Løkkegaard
profil
Juntian Rui
profil
Lui Hansen
profil
Malte Henneveld
profil
Malte Howarth Houman
ingen img
Marcus Piil
profil
Mathias Andersen
profil
Mathias Grønnegaard
profil
Matti Magnus Volkdal
profil
Matti Marup Nielsen
profil
Nicklas Rind Nielsen
profil
Oliver Lynghøj
ingen img
Patrick Søborg
profil
Samuel Joe Borén-Lind
profil
Sebastian Gottlieb Jensen
profil
Tobias Hansen
profil
Victor Mania
profil
Victor Ratzer Sønder
profil
Viggo Kronstrøm
profil
Viktor Dusgaard McCullagh
profil
William Aggergaard Vig
ingen img
William Valdemar Schlanbusch

Nyheder fra årgangen

  • Ungdom
    Sydbank indendørsstævne for U6,U7 og U8
  • Ungdom
    U6 i nyt tøj fra Sydbank
  • Ungdom
    Opstart U6
  • Ungdom
    U6 drenge vindere af pinsestævne i Hjorten.

U7 SPONSOR

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U8 - årgang 2010

Oktober 2017
22.
søndag

08:00 - 13:00

Stævne
B.93 RAW Mobility Cup
Smørumhallens parkeringsplads
23.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
28.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning
30.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
November 2017
4.
lørdag

10:00 - 11:00

Stævne
Ganløse - indendørsstævne (Tidspunkt endnu ikke kendt)
6.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
12.
søndag

10:00 - 11:00

Stævne
Gladsaxe VIF Cup 2017 - Indendørs stævne (Tidspunkt ukendt)
13.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
18.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Sydbank Guld Cup
19.
søndag

12:00 - 14:00

Stævne
Orient Cup 2017
20.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
25.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning
27.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
December 2017
3.
søndag

11:00 - 12:00

Stævne
Avarta-Julestævne 2017 (Tidspunkt ukendt)
4.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
11.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
18.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
25.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
Januar 2018
1.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
8.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
15.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
22.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
29.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
Februar 2018
5.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
12.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
19.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
26.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
Marts 2018
5.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
12.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen
19.
mandag

17:15 - 18:15

Træning
Træning
Smørumhallen