Menu

U9 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U9 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 5-mands fodbold hvor vi laver en masse sjove og spændende øvelser samt deltager i stævner henover sæsonen.

Hvis du er interesseret i at spille U9 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.

Ungdom 02. december kl. 18:48
3. plads til U9'erne LSF fik en flot 3. plads til de uofficielle sjællandsmesterskaber
Ungdom
16. november kl. 15:49 Nyt træningstøj til U9'erne
Ungdom
04. september kl. 15:31 En stor oplevelse med U9 til Brøndby Cup
Ungdom
13. januar kl. 22:32 Nyt spillertøj til U8
Ungdom
23. november kl. 11:01 Sydbank indendørsstævne for U6,U7 og U8

Holdets stab

Træner
ingen pic
Christian Bosdam Brygger
Træner
ingen pic
Thomas Madsen
Træner
ingen pic
Michael Raunsbjerg Madsen
Træner
ingen pic
Bjarke Jacobsen
Holdpostadresse
ingen pic
LSF Fodbold

Spillerliste

ingen img
Alexander Kjær
ingen img
Anton Fogh Sonne
ingen img
Bertram Saunte Simonsen
ingen img
Daniel Nysom
ingen img
Elias Leth Jelnes
ingen img
Emil Kogsbøll
ingen img
Hamza Demir
ingen img
Jonas Dolmeyer
ingen img
Julius Thøgersen
profil
Justin Emdal
ingen img
Kacper Kurczewski
ingen img
Lasse Blom
ingen img
Leopold Vinther Jakobsen
profil
Liam Hamilton Grenade
profil
Lior Munch
profil
Loui Holm Jørgensen
profil
Lucas Broustbo
profil
Lucas Novotni Døj
ingen img
Magne Schjøtler Hansen
ingen img
Magnus Keh Kleist Værslev
profil
Mehmet Baran Demir
ingen img
Milan Novovic
profil
Nathaniel Damgaard-Bochlas
ingen img
Oliver Brygger
ingen img
Oliver Klarskov Raunsbjerg
ingen img
Oskar Harboe Ravn
profil
Rasmus Juul Heick Hansen
ingen img
Samuel Albo
ingen img
Sebastian Rath Auerbach
profil
Shahzeb Farooq
ingen img
Silas Madsen
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
ingen img
Storm Luckow Eriksen
ingen img
Theis Nilou Linnemann
profil
Tobias Behrend
profil
Valdemar Sölvi Troelsson

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5

Januar 2018

LSF
28. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

Brøndbyernes IF (2)

Vallensbæk IF
28. jan
Kl. 09.18
Ude
Brøndby Stadion Kunst

LSF

Vanløse
28. jan
Kl. 09.36
Ude
Brøndby Stadion Kunst

LSF

LSF
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

Hvidovre IF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3

Januar 2018

LSF
28. jan
Kl. 11.18
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Husum Bk (1)

FA 2000 (1)
28. jan
Kl. 11.36
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

LSF
28. jan
Kl. 11.54
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Slagslunde-Ganløse IF

B. 1973, Herlev (1)
28. jan
Kl. 12.12
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

LSF

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 5

Februar 2018

Brøndbyernes IF (2)
4. feb
Kl. 09.00
Ude
Brøndby Stadion Kunst

LSF

LSF
4. feb
Kl. 09.54
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

HIK (1)

B. 73, Slagelse
4. feb
Kl. 10.12
Ude
Brøndby Stadion Kunst

LSF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 3

Februar 2018

LSF
4. feb
Kl. 09.18
Hjemme
Hillerød Stadion Kunstgræs

Virum-Sorgenfri BK

Hillerød Fodbold
4. feb
Kl. 09.36
Ude
Hillerød Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
4. feb
Kl. 09.54
Hjemme
Hillerød Stadion Kunstgræs

Helsingør IF Fodbold

B. 1973, Herlev (1)
4. feb
Kl. 10.12
Ude
Hillerød Stadion Kunstgræs

LSF

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1

Marts 2018

LSF
4. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Ølstykke FC

KB (1)
4. mar
Kl. 09.18
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

LSF

Himmelev-Veddelev BK
4. mar
Kl. 09.36
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
4. mar
Kl. 10.12
Hjemme
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1

Marts 2018

LSF
4. mar
Kl. 09.18
Hjemme
Helsinge Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Slagslunde-Ganløse IF
4. mar
Kl. 09.36
Ude
Helsinge Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
4. mar
Kl. 09.54
Hjemme
Helsinge Stadion Kunstgræs

Albertslund IF

Hillerød Fodbold
4. mar
Kl. 10.12
Ude
Helsinge Stadion Kunstgræs

LSF

Næste kampU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5

Hjemme mod
Brøndbyernes IF (2)
28. jan
Kl. 09.00
Brøndby Stadion Kunst
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 - Pulje 5

Næste kampU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3

Hjemme mod
Husum Bk (1)
28. jan
Kl. 11.18
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 - Pulje 3

Næste kampU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 5

Ude mod
Brøndbyernes IF (2)
4. feb
Kl. 09.00
Brøndby Stadion Kunst
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 - Pulje 5

Næste kampU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 3

Hjemme mod
Virum-Sorgenfri BK
4. feb
Kl. 09.18
Hillerød Stadion Kunstgræs
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 - Pulje 3

Næste kampU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1

Hjemme mod
Ølstykke FC
4. mar
Kl. 09.00
Ølstykke Stadion Kunstgræs
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 - Pulje 1

Næste kampU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1

Hjemme mod
Helsinge Fodbold
4. mar
Kl. 09.18
Helsinge Stadion Kunstgræs
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 - Pulje 1

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U9 - årgang 2009

December 2017
17.
søndag

13:45 - 16:00

Stævne
DGI Junior League 2017/2018 - INDOOR
FREDERIKSSUND HALLERNE, Kalvøvej 13, Frederikssund
18.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
20.
onsdag

16:00 - 17:00

Træning
Træning - kunstgræs
Kunsten - Smørum idrætscenter
Januar 2018
6.
lørdag

09:00 - 13:00

Stævne
FARUM BOLDKLUB INDECUP 2018
8.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
13.
lørdag

12:00 - 16:00

Stævne
Champions League Indoor Nytårs Cup
15.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
20.
lørdag

08:00 - 13:00

Stævne
Five-a-Side stævne - Indendørs kunstgræs
Ballerup Indoor Club
21.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
SYDBANK Guld Cup
22.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
28.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
Vinterbold uge4 A+B
29.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
Februar 2018
4.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
Vinterbold uge5 A+B
4.
søndag

10:00 - 12:00

Træning
LTC træning
B73 - Herlev
5.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
19.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
26.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
Marts 2018
4.
søndag

10:00 - 12:00

Træning
LTC træning
B73 - Herlev
5.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
12.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
19.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
26.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
April 2018
1.
søndag

10:00 - 12:00

Træning
LTC træning
B73 - Herlev
2.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
Indendørs på Balsmoseskolen
Balsmoseskolen
Maj 2018
6.
søndag

10:00 - 12:00

Træning
LTC træning
B73 - Herlev
18.
fredag

14:00 - 15:00

Stævne
Mini World Cup in Flensborg