Menu

U9 Piger (Årg 09-10)

 

Velkommen til U9 Piger (Årg 09-10).

 

Vi er nogle friske piger født i år 2009-2010, som elsker at lege med en bold.

Vi er 4 trænere, som nyder at være på fodboldbanen sammen med børnene og som deles om opgaverne omkring holdet.

Træning

Vi træner 1 gang om ugen, hvor vi har fokus på at lege fodbolden ind. Vi har også et tæt samarbejde med vores U10 piger, hvor der også er mulighed for at træne med 1 gang om ugen.

Stævner

Vi er tilmeldt forskellige stævner hen over sæsonen og spiller fodbold på både 3-mands og 5-mandsbaner. Der er ingen faste hold og der registreres ikke resultater. Vi spiller fodbold for sjov og alle kan være med.

Hvis du har lyst til at komme og være med, er du meget velkommen.

Vores trænere står klar til at tage imod dig.

Holdets stab

Træner
profil
Tina Getreuer Bjerregaard
Træner
profil
Dorthe Krabbe Bjerg
Træner
profil
Helene Gettrup Bjerregaard
Træner
profil
Martin Steiness Madsen

Spillerliste

profil
Agnes Neergaard-kofod
ingen img
Andrea Lyhne
profil
Anna Bødiker
ingen img
Caroline Bjerregaard
profil
Caroline Jacobsen
ingen img
Caroline Thomsen
profil
Emma Thimm Frimand
ingen img
Esther Egholm Arildsen
ingen img
Freja Møller
profil
Josefine Zeuner
ingen img
Karla Cornelia Overgaard
profil
Liat Munch
ingen img
Liv Larsen
ingen img
Lærke Ottesen
profil
Lærke Overby Beierholm
ingen img
Mathilde Hansen
ingen img
Maya Bashir
ingen img
Mikeela Bernhart
profil
Milla Blankholm
profil
Milla Krabbe Bjerg
profil
Mille Spring Juul Larsen
ingen img
Nicoline Dithmann Jacobsen
profil
Noomi Søe Rylov
profil
Sille Lise Sundman
profil
Thea Getreuer Bjerregaard

Årgangens nyheder

  • Ungdom
    LSF U9 Power Piger til Vildbjerg Cup 2017
  • Ungdom
    Pigefodbold i LSF - noget for dig?
  • Ungdom
    Forårssæsonen er i gang
  • Ungdom
    Sydbank indendørsstævne for U6,U7 og U8
  • Ungdom
    U7 piger til Jyske 3 bold i Brøndby

Ungdomshold sponsorer

Holdets aktiviteterLSF U9 piger (2009/2010)

December 2017
17.
søndag

10:00 - 12:15

Stævne
U8 indendørs stævne i Gundsølille hallen
Smørum hallen
17.
søndag

10:15 - 13:00

Stævne
U9 indendørs stævne i Solvangshallen
Smørum hallen
18.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
Januar 2018
8.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
13.
lørdag

08:00 - 11:00

Stævne
U9 indendørs stævne i Møllegårdshallen
Smørum hallen
13.
lørdag

13:15 - 16:00

Stævne
U8 indendørs stævne på Borgerskolen
Smørum hallen
15.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
21.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
U8 indendørs stævne i Smørum
21.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
U9 indendørs stævne i Smørum
22.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
29.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
Februar 2018
5.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
12.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
19.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
25.
søndag

09:45 - 13:00

Stævne
U9 indendørs stævne i Solvangshallen
Smørum hallen
26.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
Marts 2018
5.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
11.
søndag

07:45 - 11:00

Stævne
U8 indendørs stævne i Trællerup hallen
Smørum hallen
12.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
19.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
26.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen
April 2018
2.
mandag

16:30 - 17:45

Træning
Indendørs træning Balsmoseskolen