Menu

Udendørs

Udendørstider - forår 2017 


OBS!
Evt. rettelser bedes sendt til ungdomsudvalget: Ole Knudsen, tlf: 21 20 85 47 eller email: oleknudsen17@gmail.com.

Sidst opdateret: 21. marts 2017 

Bane

Kl.

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lørdag

 

             
Opvisningsbane

18 - 20

HS trup 1

         

 

             
11 mands:              

 

             
Bane 1 

17 - 18.30

U15 / U17-2

U15

 

U15

   

 

18.30 - 19

U15 / U17-2

 

HS 3 og 4

 

   

 

19 - 20

 

 

HS 3 og 4

 

   

 

             

Bane 2

17 - 18

U15 / U17-2

U14

U17-2

U14

   

 

18 - 19

U15 / U17-2

U14

U17-2

U14

   

 

19 - 20

           

 

             
Bane 3

16 - 17

       

U13

 

 

17 - 18.30

U14

U17-1 / U19

U13

U17-1 / U19

U13

 

 

18.30 - 19

U14

HS trup 1       

U13

HS trup 1            

 

19 - 20

  HS trup 1   HS trup 1     

 

             

8 mands:

Kl.

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lørdag

 

             
Mini 1
(og Pode 5, 5 mands)

16 - 17

U10P

       

U10 kl 9.30-11

 

17 - 17.30

U10P

U10

U8

U10

   
 

17.30 - 19

U8

U10

U8

U10

   

 

             

Mini 2

17 - 18

U13P

       

U10 kl 9.30-11

 

18 - 19

U13P

   

Fodbold fitness

   

 

19 - 20

     

Fodbold fitness

   

 

             

Mini 3

17 - 18

U11

 

U11

U13P

   

 

18 - 19

U11

 

U11

U13P

   

 

             

Mini 4

17 - 18

U12

Kvindesenior

U12

 

U12

 

 

18 - 19

U12

Kvindesenior

U12

 

U12

 

 

             

Mini 5

16 - 18

       

U13

 

 

17 - 18

U17-1/U19

 

U13

 

U13

 

 

18 - 19

U17-1/U19

HS trup 1       

U13

HS trup 1           

 

19 - 20

  HS trup 1        HS trup 1       
               

5 mands:

Kl.

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lørdag

 

             

Pode 1

16 - 17

 

U6

       

 

17 - 17.30

U8P

U6

U10P

   

 U8 kl 9.30-11

 

17.30 - 19

U8P

U6

U10P

     

 

             

Pode 2

16 - 17

         

 U8 kl 9.30-11

 

17 - 18

U8

U10

U8

U10

   

 

18 - 19

U8

U10

U8

U10

   

 

             

Pode 3

16 - 17

         

U7 kl. 9.30-11

 

17 - 17.30

U7

U9

U7

U9

   

 

17.30 - 19

U7

U9

U7

U9

   

 

             

Pode 4

16 - 17

         

U7 kl. 9.30-11

 

17 - 18

U7

U9

U7

U9

   

 

18 - 19

U7

U9

U7

U9

   

 

             
Pode 5  
(og Mini 1, 8 mands)

16 - 17

U10P

       

U10 kl 9.30-11

 

17 - 17.30

U10P

U10

U8

U10

   

 

17.30 - 19

U8

U10

U8

U10

   

 

             

Kunsten

17 - 18

U13

         

 

18 - 19

U13

         

 

19 - 20

           

Seneste nyheder

  • Oldboys/Veteran
    Oldboys 8-mands 2: Den ultimative triumf
  • Oldboys/Veteran
    Oldgirls - Sjællandsmester 2017
  • Klubnyt
    Ny strategi i LSF
  • Senior
    Senior 1: Tålmodighed er en dyd – 3-2 sejr på Amager i forrygende forår!
  • Ungdom
    U10 piger: Sommerland Sj. Stævne d. 11/6-2017
  • Senior
    Sidste spille dag for senior på lørdag - Dobbelt program.

Stadion sponsorer