Menu

U15 Drenge (Årg 08)

Velkommen til U15 Drenge (Årg 08).

Årgang 2008 i LSF er i stand til at udfordre alle drenge på deres niveau. Vi tilbyder et træningsmiljø, hvor der både er plads til ambitioner, bredde og ikke mindst en plads i en social stærk gruppe.

I træningskulturen vægter vi parathed, fokus, konkurrence, glæde og engagement, i et miljø hvor man har lyst til at lære. Vi arbejder konstant med stationstræning fordelt efter niveau, derfor er der altid plads til dig. Generelt så mange boldberøringer som muligt og masser af gentagelser.

Træning og kampe foregår i et trygt miljø og træne­rteamets coaching er altid ud fra en anerkendende tilgang til hver spiller.

Vil du være en del af 2008 årgangen, så kontakt cheftræneren på årgangen og hør om dine muligheder. Vi tager altid mod nye spillere, der har lyst til at lære.

Følg 2008 årgangen på instagram, der er nye opdateringer i hver uge, og masser af sjove historier: @lsf.u13.fodbold

Spillerliste

profil
Adem Ciftci
ingen img
Aksel Jacobsen
ingen img
Alexander Dallagnol
ingen img
Andres Rowberry Mazarrasa
profil
Anton Boldsen
profil
Arda Ekmen
profil
Asmus Brix
profil
Ayhan Asmali
profil
Bertram Christoffersen Lund
profil
Christian Dalsgaard
ingen img
Dines Skovgaard-Petersen
ingen img
Elias Fjordholt
profil
Elias Magnus Volkdal
profil
Elias Rosenlund
profil
Elias Zacho
profil
Emil Pedersen
profil
Emil Schaarup
profil
Frederik Fallesen
profil
Frederik Aaberg Mortensen
profil
Gentian Sakiri
profil
Hjalte Halschou-Jensen
ingen img
Ilias Nørlund Spiller
ingen img
Ivan Behrami
ingen img
Jafar Akbar
profil
Jonathan German Steffensen
ingen img
Julius Stoltenberg Nielsen
profil
Kalle Søndergaard
ingen img
Kerim Kocak
profil
Liam Bundgaard Mikkelsen
profil
Linus Skovbro Traulsen
profil
Loui Rossello Castell
profil
Lucas Wammen Berge-Hansen
profil
Mads Kjærsgaard Mortensen
profil
Mads Mollerup
profil
Magnus Ratzer
ingen img
Mahmoud Zahery
ingen img
Matias Wassard Bonde
ingen img
Matthes Nielsen
profil
Mikkel Løkkegaard
ingen img
Mikkel Zinck Fischer
ingen img
Mohammed Ali Saleh
ingen img
Mouhammed Amin el Mourabit
ingen img
Nicklas Jensen
profil
Nico Simonsen
profil
Noah Dithmann Jacobsen
profil
Noah Kragelund
profil
Noah Olsen
ingen img
Noah Schmucker
profil
Noah Thomsen Wolgast
ingen img
Oliver Bjerre Skaarstad
profil
Sahej Pal Singh
profil
Silas Madsen
profil
Simon Lauridsen
ingen img
Sylvester Bitsch-Lavridsen
ingen img
Tamer Erdal Köycü
profil
Tobias Andersen
profil
Victor Grosse Reese
ingen img
Victor Sterup Højer
ingen img
William Autrup Vinkel
ingen img
William Lu
ingen img
Yassin Malik

KampprogramUngdomspokalen U15 Drenge (08) 22/23 • Pulje 1

August 2022

Stefan (3)
0 - 5
livescore
Ude
Rådvadsvej

LSF (Liga 3)
September 2022

Allerød Fodbold Klub (M)
1 - 3
Ude
Allerød Idrætspark

LSF (Liga 3)
November 2022

LSF (Liga 3)
0 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

AB (Liga 2)

KampprogramUngdomspokalen U15 Drenge B (08) 22/23 • Pulje 1

September 2022

Kr. Værløse IF (rk. 4)
6 - 5
Ude
Sandet Stadion

LSF (rk. 4)

KampprogramU15 Drenge Futsal A (08) • Pulje 1

November 2022

Brøndbyernes IF
0 - 8
Ude
Tjørnehøjhallen

LSF
December 2022

LSF
10. dec
Kl. 18.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

JIF Hakoah

Nødebo IF
17. dec
Kl. 13.30
Ude
Sophienborg hallen

LSF
Januar 2023

LSF
6. jan
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK
Februar 2023

BK Friheden
4. feb
Kl. 10.30
Ude
Frihedens Idrætscenter

LSF

LSF
10. feb
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ishøj IF

KampprogramU15 Drenge Futsal B (08) • Pulje 1

November 2022

FC Hornsherred
0 - 1
Ude
Lyngehallen

LSF (1)

LSF (1)
UHT
Hjemme
Lyngehallen

Nødebo IF

Tuse IF (1)
0 - 4
Ude
Lyngehallen

LSF (1)

LSF (1)
2 - 0
Hjemme
Lyngehallen

Hørsholm-Usserød IK
December 2022

LSF (1)
18. dec
Kl. 09.00
Hjemme
Hedehushallen

FC Hornsherred

Nødebo IF
18. dec
Kl. 09.30
Ude
Hedehushallen

LSF (1)

LSF (1)
18. dec
Kl. 10.00
Hjemme
Hedehushallen

Tuse IF (1)

Hørsholm-Usserød IK
18. dec
Kl. 10.30
Ude
Hedehushallen

LSF (1)

KampprogramU15 Drenge Futsal B (08) • Pulje 2

November 2022

LSF (2)
0 - 1
Hjemme
Lyngehallen

BK Friheden

AB Tårnby
1 - 2
livescore
Ude
Lyngehallen

LSF (2)

BK Avarta
0 - 3
Ude
Lyngehallen

LSF (2)

LSF (2)
2 - 0
Hjemme
Lyngehallen

Ishøj IF
December 2022

BK Friheden
18. dec
Kl. 10.50
Ude
Hedehushallen

LSF (2)

LSF (2)
18. dec
Kl. 11.10
Hjemme
Hedehushallen

AB Tårnby

LSF (2)
18. dec
Kl. 11.30
Hjemme
Hedehushallen

BK Avarta

Ishøj IF
18. dec
Kl. 12.00
Ude
Hedehushallen

LSF (2)

KampprogramU15 Drenge Øst (08) VinterBOLD • Pulje 2

Januar 2023

LSF
15. jan
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Nødebo IF

Lyngby Boldklub 1921
29. jan
Kl. 11.30
Ude
Lyngby Stadion

LSF
Februar 2023

B93
26. feb
Kl. 11.30
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

LSF
Marts 2023

LSF
5. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK

KampprogramU15 Drenge 1-2 (08) VinterBOLD • Pulje 4

Februar 2023

Stenløse BK
4. feb
Kl. 11.00
Ude
Stenløse Stadion

LSF
Marts 2023

LSF
4. mar
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK

Måløv BK
11. mar
Kl. 12.45
Ude
Måløv Idrætspark

LSF

LSF
18. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Melby-Liseleje IF

B. 1973, Herlev
26. mar
Kl. 12.30
Ude
Elverroad Kunstgræs

LSF

KampprogramU15 Drenge 3-4 (08) VinterBOLD • Pulje 5

November 2022

Solrød FC
2 - 0
Ude
Solrød Idrætscenter

LSF
December 2022

LSF
2 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Himmelev-Veddelev BK

Fløng-Hedehusene Fodbold
17. dec
Kl. 10.00
Ude
Hedehusene idrætspark Kunstgræs

LSF
Januar 2023

Stenløse BK
28. jan
Kl. 15.00
Ude
Stenløse Stadion

LSF
Februar 2023

LSF
5. feb
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Kr. Værløse IF
Marts 2023

LSF
5. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Måløv BK

LSF
11. mar
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Taastrup FC

FC Hornsherred
18. mar
Kl. 12.00
Ude
Skibby Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
26. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Slangerup & Omegn IF

StillingUngdomspokalen U15 Drenge (08) 22/23 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 A27 (Liga 3) 0 0 0 0 0
2 AB (Liga 2) 0 0 0 0 0
3 AC Amager Academy (Liga 2) 0 0 0 0 0
4 Albertslund BS 72 (3) 0 0 0 0 0
5 Allerød Fodbold Klub (M) 0 0 0 0 0
6 B 1903 (Liga 3) 0 0 0 0 0
7 B. 73, Slagelse (1) 0 0 0 0 0
8 B93 (Liga 2) 0 0 0 0 0
9 BK Frem (Liga 3) 0 0 0 0 0
10 BK Friheden (Liga 3) 0 0 0 0 0
11 BK Union (M) 0 0 0 0 0
12 Brøndbyernes IF (Liga 1) 0 0 0 0 0
13 Brønshøj BK (Liga 3) 0 0 0 0 0
14 BSF (M) 0 0 0 0 0
15 Dianalund IF (1) 0 0 0 0 0
16 FA 2000 (Liga 3) 0 0 0 0 0
17 Farum BK (Liga 1) 0 0 0 0 0
18 FB (1) 0 0 0 0 0
19 FC Helsingør (Liga 2) 0 0 0 0 0
20 FC København (Llga 1) 0 0 0 0 0
21 FC Rudersdal (M) 0 0 0 0 0
22 Frederiksværk Fodbold Klub (M) 0 0 0 0 0
23 Furesø HIF/VBK (1) 0 0 0 0 0
24 Greve Fodbold (Liga 3) 0 0 0 0 0
25 GVI (Liga 3) 0 0 0 0 0
26 HB Køge (L2) 0 0 0 0 0
27 Hekla (M) 0 0 0 0 0
28 Herlufsholm GF (M) 0 0 0 0 0
29 HIK (Liga 2) 0 0 0 0 0
30 Hillerød Fodbold (1) 0 0 0 0 0
31 Himmelev-Veddelev BK (Liga 3) 0 0 0 0 0
32 Holbæk B&I (Liga 3) 0 0 0 0 0
33 Hvidovre IF (Liga 2) 0 0 0 0 0
34 Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) 0 0 0 0 0
35 IF Skjold Birkerød (Liga 3) 0 0 0 0 0
36 Ishøj IF (M) 0 0 0 0 0
37 KFUM BK, Roskilde (Liga 3) 0 0 0 0 0
38 LSF (Liga 3) 0 0 0 0 0
39 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) 0 0 0 0 0
40 Måløv BK (Liga 3) 0 0 0 0 0
41 Nivå-Kokkedal FK (1) 0 0 0 0 0
42 Nykøbing FC (Liga 2) 0 0 0 0 0
43 Næstved I.F. (Liga 2) 0 0 0 0 0
44 Nødebo IF (M) 0 0 0 0 0
45 RB 1906 (Liga 2) 0 0 0 0 0
46 Ringsted IF (Liga 3) 0 0 0 0 0
47 Slagelse B&I (Liga 3) 0 0 0 0 0
48 Solrød FC (M) 0 0 0 0 0
49 Stefan (3) 0 0 0 0 0
50 Stenløse BK (3) 0 0 0 0 0
51 Sundby Bk. (Liga 3) 0 0 0 0 0
52 Tuse IF (M) 0 0 0 0 0
53 Taastrup FC (M) 0 0 0 0 0
54 Vallensbæk IF (1) 0 0 0 0 0
55 Vinder Farum/Brøndby 0 0 0 0 0
56 Vinder Greve/AB 0 0 0 0 0
57 Vinder HB Køge /Brøndby 0 0 0 0 0
58 Virum-Sorgenfri BK (M) 0 0 0 0 0
59 Vordingborg IF (1) 0 0 0 0 0

StillingUngdomspokalen U15 Drenge B (08) 22/23 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Greve Fodbold (rk. 3) 4 4 0 0 12
2 Albertslund IF (rk. 2) 3 3 0 0 9
3 Helsingør IF Fodbold (rk. 3) 3 3 0 0 9
4 Farum BK (rk. 4) 3 3 0 0 9
5 Gevninge IF (rk. 2) 4 3 0 1 9
6 Slangerup & Omegn IF (rk. 4) 3 2 0 1 6
7 Haslev FC (rk. 2) 3 2 0 1 6
8 Herstedøster IC (rk. 3) 3 2 0 1 6
9 AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) 2 1 0 1 3
10 Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) 2 1 0 1 3
11 Herlufsholm GF (rk. 3) 2 1 0 1 3
12 Kr. Værløse IF (rk. 4) 2 1 0 1 3
13 Karise IK (rk. 3) 2 1 0 1 3
14 Svebølle BI 2016 (rk. 3) 2 1 0 1 3
15 Virum-Sorgenfri BK (rk. 3) 2 1 0 1 3
16 Måløv BK (rk. 4) 2 1 0 1 3
17 Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) 2 1 0 1 3
18 Vinder af AIK Strøby(rk.3)-Albertslund IF(rk. 2) 0 0 0 0 0
19 Vinder af Farum (rk.4) - Måløv (rk.4) 0 0 0 0 0
20 Vinder af Fr. værk (rk.3) - Gladsaxe-Hero (rk 2) 0 0 0 0 0
21 Vinder af Helsingør (rk.3) - Helsinge (rk.2) 0 0 0 0 0
22 IF Skjold Birkerød (rk. 3) 1 0 0 1 0
23 Sorø Freja (rk. 2) 1 0 0 1 0
24 Brøndbyernes IF (rk. 3) 1 0 0 1 0
25 LSF (rk. 4) 1 0 0 1 0
26 Svinning IF (rk. 4) 1 0 0 1 0
27 MB (rk. 3) 1 0 0 1 0
28 Hørsholm-Usserød IK (rk. 3) 1 0 0 1 0
29 Humlebæk BK (rk. 2) 1 0 0 1 0
30 Frederiksværk FK (rk. 3) 1 0 0 1 0
31 Helsinge Fodbold (rk. 2) 1 0 0 1 0
32 Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) 1 0 0 1 0
33 Solrød FC (rk. 3) 1 0 0 1 0
34 Tuse IF (rk. 4) 1 0 0 1 0
35 Tuse IF (rk. 2) 1 0 0 1 0
36 FK Sydsjælland 05 (rk. 4) 1 0 0 1 0
37 Furesø HIF/VBK (rk. 3) 1 0 0 1 0
38 BSF (rk. 2) 1 0 0 1 0
39 Karlslunde IF (rk. 3) 1 0 0 1 0

StillingU15 Drenge Futsal A (08) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BK Friheden 1 1 0 0 3
2 LSF 1 1 0 0 3
3 Hørsholm-Usserød IK 1 1 0 0 3
4 Nødebo IF 0 0 0 0 0
5 Ishøj IF 1 0 0 1 0
6 Brøndbyernes IF 1 0 0 1 0
7 JIF Hakoah 1 0 0 1 0

StillingU15 Drenge Futsal B (08) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF (1) 4 4 0 0 12
2 FC Hornsherred 4 2 1 1 7
3 Hørsholm-Usserød IK 4 1 2 1 5
4 Tuse IF (1) 4 1 1 2 4
5 Nødebo IF 4 0 0 4 0

StillingU15 Drenge Futsal B (08) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF (2) 4 3 0 1 9
2 Ishøj IF 4 3 0 1 9
3 BK Friheden 4 2 0 2 6
4 AB Tårnby 4 1 0 3 3
5 BK Avarta 4 1 0 3 3

StillingU15 Drenge Øst (08) VinterBOLD • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B93 0 0 0 0 0
2 Farum BK 0 0 0 0 0
3 LSF 0 0 0 0 0
4 Lyngby Boldklub 1921 0 0 0 0 0
5 Nødebo IF 0 0 0 0 0

StillingU15 Drenge 1-2 (08) VinterBOLD • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Måløv BK 2 1 1 0 4
2 B. 1973, Herlev 2 0 2 0 2
3 Farum BK 1 0 1 0 1
4 LSF 0 0 0 0 0
5 Stenløse BK 0 0 0 0 0
6 Melby-Liseleje IF 1 0 0 1 0

StillingU15 Drenge 3-4 (08) VinterBOLD • Pulje 5

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Stenløse BK 2 2 0 0 6
2 FC Hornsherred 2 2 0 0 6
3 Solrød FC 2 1 1 0 4
4 Fløng-Hedehusene Fodbold 2 1 0 1 3
5 Slangerup & Omegn IF 2 1 0 1 3
6 LSF 2 1 0 1 3
7 Kr. Værløse IF 2 1 0 1 3
8 Taastrup FC 2 0 1 1 1
9 Måløv BK 2 0 0 2 0
10 Himmelev-Veddelev BK 2 0 0 2 0