Menu

U17 Drenge-1 (Årg 07-06)

Velkommen til U17 Drenge-1 (Årg 07 - 06).

Holdets stab

Træner
profil
Jonas Bay Salvesen
Træner
profil
Jan Hedeager
Holdleder
profil
Nikolaj Ravn Hansen
Træner
ingen pic
Anders Bjerregaard
Træner
ingen pic
Rasmus Bysted

KampprogramTræningskamp U17 Drenge Øst 2 • Pulje 1

Februar 2022

Hvidovre IF
Spillet
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

LSF

KampprogramTræningskamp U16 Drenge Øst • Pulje 1

Februar 2022

Skjold
Spillet
Ude
Ryparken Idrætsanlæg

LSF
Januar 2023

HIK
Spillet
Ude
HIK

LSF
Marts 2023

GVI
3. mar
Kl. 18.30
Ude
GVI. Nymosen

LSF

KampprogramUngdomspokal U17 Drenge (06) 22/23 • P1

August 2022

Lundtofte Boldklub (3)
HHT
Ude
Lundtofte Idrætsplads

LSF (M)
September 2022

Herstedøster IC
2 - 3
livescore
Ude
Herstedøster Stadion

LSF (M)
Oktober 2022

LSF (M)
3 - 6
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Hillerød Fodbold (Ø2)

KampprogramUngdomspokal U16 Drenge (07) 22/23 • P1

September 2022

Skjold (M)
12 - 11
livescore
Ude
Ryparken Idrætsanlæg

LSF (Ø1)

KampprogramU17 Drenge Futsal B (06) • Pulje 1

November 2022

VTF (Vejby/Tisvilde)
HHT
Ude
Tune Hallen

LSF

LSF
0 - 0
Hjemme
Tune Hallen

Gilleleje FK

LSF
1 - 1
Hjemme
Tune Hallen

Hundested IK
December 2022

LSF
1 - 0
Hjemme
Hundested Hallen

VTF (Vejby/Tisvilde)

Gilleleje FK
1 - 2
Ude
Hundested Hallen

LSF

Hundested IK
0 - 1
Ude
Hundested Hallen

LSF

KampprogramU17 Drenge Mester (06) VinterBOLD • Pulje 2

November 2022

FC Rudersdal
1 - 1
Ude
Rundforbi Stadion

LSF
December 2022

LSF
3 - 4
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Slagslunde-Ganløse IF

Hillerød Fodbold
0 - 3
Ude
Hillerød Stadion

LSF
Januar 2023

LSF
3 - 5
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Fremad Valby
Marts 2023

Vanløse
3. mar
Kl. 18.00
Ude
Vanløse Idrætspark

LSF

LSF
12. mar
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Taastrup FC

Brøndbyernes IF
19. mar
Kl. 13.00
Ude
Brøndby Stadion

LSF

LSF
25. mar
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Snekkersten IF
April 2023

LSF
1. apr
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

B93

KampprogramU17 Drenge 1-2 (06) VinterBOLD • Pulje 2

November 2022

LSF
0 - 2
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Måløv BK
December 2022

Brødeskov IF
5 - 3
Ude
Brødeskov Stadion Kunst

LSF
Januar 2023

LSF
0 - 6
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Espergærde IF
Februar 2023

FC Hornsherred
2 - 1
Ude
Skibby Stadion Kunstgræs

LSF
Marts 2023

LSF
5. mar
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Helsinge Fodbold

Slangerup & Omegn IF
11. mar
Kl. 16.00
Ude
Slangerup Stadion

LSF

LSF
19. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ølstykke FC

KampprogramU16 Drenge Øst (07) VinterBOLD • Pulje 2

Januar 2023

HIK
5 - 3
Ude
HIK

LSF

LSF
3 - 3
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Virum-Sorgenfri BK
Februar 2023

LSF
5. feb
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

GVI

KampprogramU16 Drenge Øst 1 Forår (07) 2023 • Øst 1

April 2023

KFUM BK, Roskilde
1. apr
Kl. 12.00
Ude
Lillevang Idrætscenter

LSF

LSF
15. apr
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

GVI

LSF
29. apr
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

KB
Maj 2023

Lyngby BK
7. maj
Kl. 13.00
Ude
Lyngby Stadion

LSF

LSF
13. maj
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

KFUM BK, Roskilde

GVI
19. maj
Kl. 18.30
Ude
GVI. Nymosen

LSF
Juni 2023

KB
7. jun
Kl. 19.00
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

LSF

LSF
16. jun
Kl. 18.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Lyngby BK

KampprogramU17 Drenge Futsal Mellemrunde B (06) • Pulje 1

Januar 2023

VTF (Vejby/Tisvilde)
HHT
Ude
Tune Hallen

LSF

LSF
1 - 0
Hjemme
Tune Hallen

AB Tårnby

LSF
2 - 1
Hjemme
Tune Hallen

Greve Fodbold

StillingUngdomspokal U17 Drenge (06) 22/23 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brønshøj (M) 4 4 0 0 12
2 Vanløse (Ø1) 3 3 0 0 9
3 A27 (Ø2) 4 3 0 1 9
4 Greve Fodbold (Ø1) 3 3 0 0 9
5 Ringsted IF (M) 4 3 0 1 9
6 Skovshoved IF (Ø2) 4 3 0 1 9
7 FA 2000 (Ø2) 3 2 0 1 6
8 Frederikssund FB (Ø2) 3 2 0 1 6
9 Skjold (Ø2) 3 2 0 1 6
10 FC Rudersdal (1) 3 2 0 1 6
11 Hillerød Fodbold (Ø2) 3 2 0 1 6
12 LSF (M) 3 2 0 1 6
13 Helsinge Fodbold (2) 3 2 0 1 6
14 B 1903 (Ø2) 3 2 0 1 6
15 Humlebæk BK (1) 3 2 0 1 6
16 Hvidovre IF (Division) 1 1 0 0 3
17 Roskilde BK (Division) 1 1 0 0 3
18 Halstedhus IF (1) 2 1 0 1 3
19 HB Køge (Division) 1 1 0 0 3
20 Nykøbing FC (Division) 1 1 0 0 3
21 B93 (Division) 1 1 0 0 3
22 Sundby Bk. (Ø1) 2 1 0 1 3
23 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) 2 1 0 1 3
24 Slagelse B&I (Øst 1) 2 1 0 1 3
25 GVI (Ø1) 2 1 0 1 3
26 Tårnby FF (M) 2 1 0 1 3
27 Frem (M) 2 1 0 1 3
28 Jægersborg (M) 2 1 0 1 3
29 Kalundborg GB (1) 2 1 0 1 3
30 Allerød/Blovstrød (2) 2 1 0 1 3
31 Brøndbyernes IF (Liga) 0 0 0 0 0
32 FC København (Liga) 0 0 0 0 0
33 FC Nordsjælland (Liga) 0 0 0 0 0
34 Lyngby BK (Liga) 0 0 0 0 0
35 Vinder Vanløse - FC Helsingør 0 0 0 0 0
36 HIK (Division) 1 0 0 1 0
37 Herstedøster IC 1 0 0 1 0
38 Solrød FC (M) 1 0 0 1 0
39 AB (Division) 1 0 0 1 0
40 B. 1973, Herlev (Ø2) 1 0 0 1 0
41 Tuse IF (M) 1 0 0 1 0
42 Taastrup FC (M) 1 0 0 1 0
43 Holbæk B&I (Ø1) 1 0 0 1 0
44 KFUM BK, Roskilde (Ø2) 1 0 0 1 0
45 Fremad Valby (M) 1 0 0 1 0
46 Avarta (1) 1 0 0 1 0
47 B. 73, Slagelse (3) 1 0 0 1 0
48 Vallensbæk IF (Ø2) 1 0 0 1 0
49 Hekla (2) 1 0 0 1 0
50 FC Helsingør (Division) 1 0 0 1 0
51 HVB/Gundsølille (M) 1 0 0 1 0
52 Team AS Fodbold (1) 1 0 0 1 0
53 FB (1) 1 0 0 1 0
54 Gladsaxe-Hero (M) 1 0 0 1 0
55 Snekkersten IF (M) 1 0 0 1 0
56 Ølstykke FC (Ø2) 1 0 0 1 0
57 Virum-Sorgenfri (2) 1 0 0 1 0
58 Slangerup & Omegn IF (2) 1 0 0 1 0
59 Store Merløse IF (3) 1 0 0 1 0
60 Fløng-Hedehusene Fodbold (2) 1 0 0 1 0
61 Herlev IF (1) 1 0 0 1 0
62 Hundested IK (1) 1 0 0 1 0
63 Lundtofte Boldklub (3) 1 0 0 1 0
64 Skjold Birkerød (1) 1 0 0 1 0
65 Vordingborg IF (M) 1 0 0 1 0

StillingUngdomspokal U16 Drenge (07) 22/23 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Herlufsholm GF (1) 3 3 0 0 9
2 Fremad Amager (2) 3 3 0 0 9
3 Hvidovre IF (M) 3 3 0 0 9
4 KFUM BK, Roskilde (Ø1) 2 2 0 0 6
5 HIK (M) 2 2 0 0 6
6 Greve Fodbold (Ø2) 2 2 0 0 6
7 Virum-Sorgenfri BK (Ø2) 2 2 0 0 6
8 FB (Ø2) 2 2 0 0 6
9 Tuse IF (1) 3 2 0 1 6
10 B93 (Ø2) 2 1 0 1 3
11 B. 1973, Herlev (1) 2 1 0 1 3
12 KB (Ø1) 2 1 0 1 3
13 Værløse BK (M) 2 1 0 1 3
14 Asnæs BK (3) 2 1 0 1 3
15 Skjold (M) 2 1 0 1 3
16 B 1903 (M) 2 1 0 1 3
17 Svebølle BI 2016 (1) 2 1 0 1 3
18 GVI (Ø1) 2 1 0 1 3
19 Skjold Birkerød (M) 2 1 0 1 3
20 FC Falster (3) 2 1 0 1 3
21 Præstø IF (1) 2 1 0 1 3
22 Vinder Skjold (M) - FB (Ø2) 0 0 0 0 0
23 Vinder Skjold Birkerød (M) - HIK (M) 0 0 0 0 0
24 Vinder Stenløse (1) - Hvidovre IF (M) 0 0 0 0 0
25 LSF (Ø1) 1 0 0 1 0
26 Kalundborg GB (2) 1 0 0 1 0
27 Fremad Valby (M) 1 0 0 1 0
28 Glostrup (Ø2) 1 0 0 1 0
29 IS Skævinge (1) 1 0 0 1 0
30 Lyngby Bk (Ø1) 1 0 0 1 0
31 Team AS Fodbold (3) 1 0 0 1 0
32 Holbæk B&I (1) 1 0 0 1 0
33 Stenløse (1) 1 0 0 1 0
34 Allerød/Blovstrød (M) 1 0 0 1 0
35 FC Storebælt (3) 1 0 0 1 0
36 SMIF (2) 1 0 0 1 0
37 Humlebæk BK (M) 1 0 0 1 0
38 AIK 65 Strøby Fodbold (2) 1 0 0 1 0
39 Albertslund IF (3) 1 0 0 1 0
40 IF Hjorten (3) 1 0 0 1 0
41 Hvalsø IF (2) 1 0 0 1 0
42 FC Holte (3) 1 0 0 1 0
43 Haslev FC (2) 1 0 0 1 0
44 Ishøj IF (3) 1 0 0 1 0

StillingU17 Drenge Futsal B (06) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF 6 4 2 0 14
2 Hundested IK 6 2 3 1 9
3 Gilleleje FK 6 1 4 1 7
4 VTF (Vejby/Tisvilde) 6 0 1 5 1

StillingU17 Drenge Mester (06) VinterBOLD • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brøndbyernes IF 5 4 1 0 13
2 Snekkersten IF 5 4 0 1 12
3 Slagslunde-Ganløse IF 5 4 0 1 12
4 Vanløse 4 2 1 1 7
5 FC Rudersdal 5 2 1 2 7
6 Hillerød Fodbold 4 2 0 2 6
7 LSF 4 1 1 2 4
8 Fremad Valby 5 1 0 4 3
9 B93 4 1 0 3 3
10 Taastrup FC 5 0 0 5 0

StillingU17 Drenge 1-2 (06) VinterBOLD • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Hornsherred 4 3 1 0 10
2 Espergærde IF 3 2 1 0 7
3 Måløv BK 3 2 1 0 7
4 Ølstykke FC 2 1 0 1 3
5 Brødeskov IF 2 1 0 1 3
6 Helsinge Fodbold 3 0 2 1 2
7 Slangerup & Omegn IF 3 0 1 2 1
8 LSF 4 0 0 4 0

StillingU16 Drenge Øst (07) VinterBOLD • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Virum-Sorgenfri BK 2 1 1 0 4
2 HIK 1 1 0 0 3
3 LSF 2 0 1 1 1
4 GVI 1 0 0 1 0

StillingU16 Drenge Øst 1 Forår (07) 2023 • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 GVI 0 0 0 0 0
2 KB 0 0 0 0 0
3 KFUM BK, Roskilde 0 0 0 0 0
4 LSF 0 0 0 0 0
5 Lyngby BK 0 0 0 0 0

StillingU17 Drenge Futsal Mellemrunde B (06) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF 3 3 0 0 9
2 Greve Fodbold 3 1 1 1 4
3 AB Tårnby 3 1 1 1 4
4 VTF (Vejby/Tisvilde) 3 0 0 3 0
Klubnyt 07. september kl. 08:28
Tidligere LSF´ere på DBU’s future U16 landshold Danmark har her over sommeren, haft DBU’s future U16 landshold afsted til Wales for at spille mod Sverige, Belgien og Wales.