Menu

U17 Drenge-2 (Årg 07-06)

Velkommen til U17 Drenge-2 (Årg 07 - 06).

Holdets stab

Teamleder
profil
Peter Krægpøth
Træner
profil
Jonas Bay Salvesen
Cheftræner
ingen pic
Andreas Søberg
Træner
profil
Jan Hedeager
Holdleder
profil
Nikolaj Ravn Hansen
Træner
ingen pic
Anders Bjerregaard
Træner
ingen pic
Rasmus Bysted

KampprogramTræningskamp U17 Drenge Øst 2 • Pulje 1

Februar 2022

Hvidovre IF
Spillet
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

LSF

KampprogramTræningskamp U16 Drenge Øst • Pulje 1

Februar 2022

Skjold
Spillet
Ude
Ryparken Idrætsanlæg

LSF

KampprogramU17 Drenge Mester (06) Efterår • Pulje 1

August 2022

LSF
7 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK

Ringsted IF
2 - 2
livescore
Ude
Ringsted Stadion

LSF
September 2022

Taastrup FC
2 - 3
livescore
Ude
NyBolig Park - Kunstgræs

LSF

LSF
4 - 0
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

HVB/Gundsølille

Vordingborg IF
0 - 9
livescore
Ude
XDC Park

LSF

LSF
12 - 0
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

KFUM BK, Roskilde

Køge BK
2 - 1
livescore
Ude
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark

LSF
Oktober 2022

LSF
9. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Tuse IF

Snekkersten IF
16. okt
Kl. 14.00
Ude
Snekkersten Idrætscenter

LSF

LSF
30. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Vallensbæk IF
November 2022

Solrød FC
6. nov
Kl. 14.00
Ude
Solrød Idrætscenter

LSF

LSF
13. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK

KampprogramU17 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 2

August 2022

Kirke Hyllinge IF
1 - 1
Ude
Kirke Hyllinge Stadion

LSF
September 2022

LSF
UMH
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Måløv BK

LSF
0 - 4
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Lejerbo BK

B. 1973, Herlev
0 - 0
Ude
Elverroad Kunstgræs

LSF

LSF
2 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

TFC Odsherred
Oktober 2022

Tune IF
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Tune Stadion

LSF

LSF
6. okt
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Taastrup FC

KampprogramU16 Drenge Øst 1 E 2022 (07) • P1

August 2022

KB
1 - 3
livescore
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

LSF

LSF
1 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Lyngby BK
September 2022

GVI
3 - 1
livescore
Ude
GVI. Nymosen

LSF

LSF
0 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Glostrup

LSF
0 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

KB
Oktober 2022

Lyngby BK
2. okt
Kl. 13.00
Ude
Lyngby Stadion

LSF

LSF
15. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

GVI

Glostrup
30. okt
Kl. 14.00
Ude
Glostrup Idrætspark

LSF

KampprogramUngdomspokal U17 Drenge (06) 22/23 • P1

August 2022

Lundtofte Boldklub (3)
HHT
Ude
Lundtofte Idrætsplads

LSF (M)
September 2022

Herstedøster IC
2 - 3
livescore
Ude
Herstedøster Stadion

LSF (M)
Oktober 2022

LSF (M)
4. okt
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Hillerød Fodbold (Ø2)

KampprogramUngdomspokal U16 Drenge (07) 22/23 • P1

September 2022

Skjold (M)
12 - 11
livescore
Ude
Ryparken Idrætsanlæg

LSF (Ø1)

StillingU17 Drenge Mester (06) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Køge BK 7 6 1 0 19
2 Ringsted IF 7 5 2 0 17
3 LSF 7 5 1 1 16
4 Solrød FC 7 4 0 3 12
5 Snekkersten IF 6 4 0 2 12
6 Tuse IF 6 3 3 0 12
7 HVB/Gundsølille 6 3 1 2 10
8 Farum BK 7 2 2 3 8
9 Hørsholm-Usserød IK 7 2 1 4 7
10 Taastrup FC 7 1 2 4 5
11 KFUM BK, Roskilde 6 1 0 5 3
12 Vordingborg IF 6 0 1 5 1
13 Vallensbæk IF 7 0 0 7 0

StillingU17 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 1973, Herlev 5 4 1 0 13
2 TFC Odsherred 4 4 0 0 12
3 Måløv BK 5 3 0 2 9
4 LSF 5 1 2 2 5
5 Tune IF 4 1 1 2 4
6 Lejerbo BK 3 1 0 2 3
7 Taastrup FC 5 1 0 4 3
8 Kirke Hyllinge IF 5 0 2 3 2

StillingU16 Drenge Øst 1 E 2022 (07) • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 KB 5 4 0 1 12
2 Lyngby BK 5 3 1 1 10
3 Glostrup 5 2 1 2 7
4 LSF 5 1 0 4 3
5 GVI 4 1 0 3 3

StillingUngdomspokal U17 Drenge (06) 22/23 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FA 2000 (Ø2) 2 2 0 0 6
2 Brønshøj (M) 2 2 0 0 6
3 Frederikssund FB (Ø2) 2 2 0 0 6
4 Skjold (Ø2) 2 2 0 0 6
5 A27 (Ø2) 2 2 0 0 6
6 Humlebæk BK (1) 2 2 0 0 6
7 Ringsted IF (M) 2 2 0 0 6
8 LSF (M) 2 2 0 0 6
9 B 1903 (Ø2) 2 2 0 0 6
10 Skovshoved IF (Ø2) 2 2 0 0 6
11 Hillerød Fodbold (Ø2) 1 1 0 0 3
12 FC Rudersdal (1) 1 1 0 0 3
13 Helsinge Fodbold (2) 1 1 0 0 3
14 Halstedhus IF (1) 2 1 0 1 3
15 Greve Fodbold (Ø1) 1 1 0 0 3
16 Sundby Bk. (Ø1) 1 1 0 0 3
17 Vanløse (Ø1) 1 1 0 0 3
18 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) 2 1 0 1 3
19 Slagelse B&I (Øst 1) 2 1 0 1 3
20 GVI (Ø1) 2 1 0 1 3
21 Tårnby FF (M) 2 1 0 1 3
22 Frem (M) 2 1 0 1 3
23 Jægersborg (M) 2 1 0 1 3
24 Kalundborg GB (1) 2 1 0 1 3
25 Allerød/Blovstrød (2) 2 1 0 1 3
26 AB (Division) 0 0 0 0 0
27 B93 (Division) 0 0 0 0 0
28 Brøndbyernes IF (Liga) 0 0 0 0 0
29 FC Helsingør (Division) 0 0 0 0 0
30 FC København (Liga) 0 0 0 0 0
31 FC Nordsjælland (Liga) 0 0 0 0 0
32 HB Køge (Division) 0 0 0 0 0
33 HIK (Division) 0 0 0 0 0
34 Hvidovre IF (Division) 0 0 0 0 0
35 Lyngby BK (Liga) 0 0 0 0 0
36 Nykøbing FC (Division) 0 0 0 0 0
37 Roskilde BK (Division) 0 0 0 0 0
38 Snekkersten IF (M) 0 0 0 0 0
39 Vinder Taastrup FC-Skovshoved 0 0 0 0 0
40 Herstedøster IC 1 0 0 1 0
41 Solrød FC (M) 1 0 0 1 0
42 B. 1973, Herlev (Ø2) 1 0 0 1 0
43 Tuse IF (M) 1 0 0 1 0
44 Taastrup FC (M) 1 0 0 1 0
45 Holbæk B&I (Ø1) 1 0 0 1 0
46 KFUM BK, Roskilde (Ø2) 1 0 0 1 0
47 Fremad Valby (M) 1 0 0 1 0
48 Avarta (1) 1 0 0 1 0
49 B. 73, Slagelse (3) 1 0 0 1 0
50 Vallensbæk IF (Ø2) 1 0 0 1 0
51 Hekla (2) 1 0 0 1 0
52 HVB/Gundsølille (M) 1 0 0 1 0
53 Team AS Fodbold (1) 1 0 0 1 0
54 FB (1) 1 0 0 1 0
55 Gladsaxe-Hero (M) 1 0 0 1 0
56 Ølstykke FC (Ø2) 1 0 0 1 0
57 Virum-Sorgenfri (2) 1 0 0 1 0
58 Slangerup & Omegn IF (2) 1 0 0 1 0
59 Store Merløse IF (3) 1 0 0 1 0
60 Fløng-Hedehusene Fodbold (2) 1 0 0 1 0
61 Herlev IF (1) 1 0 0 1 0
62 Hundested IK (1) 1 0 0 1 0
63 Lundtofte Boldklub (3) 1 0 0 1 0
64 Skjold Birkerød (1) 1 0 0 1 0
65 Vordingborg IF (M) 1 0 0 1 0

StillingUngdomspokal U16 Drenge (07) 22/23 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Herlufsholm GF (1) 2 2 0 0 6
2 Fremad Amager (3) 2 2 0 0 6
3 Hvidovre IF (M) 2 2 0 0 6
4 Tuse IF (1) 2 2 0 0 6
5 KFUM BK, Roskilde (Ø1) 1 1 0 0 3
6 Greve Fodbold (Ø2) 1 1 0 0 3
7 Virum-Sorgenfri BK (Ø2) 1 1 0 0 3
8 HIK (M) 1 1 0 0 3
9 B93 (Ø2) 1 1 0 0 3
10 KB (Ø1) 1 1 0 0 3
11 B. 1973, Herlev (1) 1 1 0 0 3
12 FB (Ø2) 1 1 0 0 3
13 Skjold (M) 1 1 0 0 3
14 Værløse BK (M) 2 1 0 1 3
15 Skjold Birkerød (M) 1 1 0 0 3
16 GVI (Ø1) 1 1 0 0 3
17 Asnæs BK (3) 2 1 0 1 3
18 B 1903 (M) 2 1 0 1 3
19 Svebølle BI 2016 (1) 2 1 0 1 3
20 FC Falster (3) 2 1 0 1 3
21 Præstø IF (1) 2 1 0 1 3
22 Stenløse (1) 0 0 0 0 0
23 Vinder Asnæs - Tuse 0 0 0 0 0
24 LSF (Ø1) 1 0 0 1 0
25 Kalundborg GB (2) 1 0 0 1 0
26 Fremad Valby (M) 1 0 0 1 0
27 Glostrup (Ø2) 1 0 0 1 0
28 IS Skævinge (1) 1 0 0 1 0
29 Lyngby Bk (Ø1) 1 0 0 1 0
30 Team AS Fodbold (3) 1 0 0 1 0
31 Holbæk B&I (1) 1 0 0 1 0
32 Allerød/Blovstrød (M) 1 0 0 1 0
33 FC Storebælt (3) 1 0 0 1 0
34 SMIF (2) 1 0 0 1 0
35 Humlebæk BK (M) 1 0 0 1 0
36 AIK 65 Strøby Fodbold (2) 1 0 0 1 0
37 Albertslund IF (3) 1 0 0 1 0
38 IF Hjorten (3) 1 0 0 1 0
39 Hvalsø IF (2) 1 0 0 1 0
40 FC Holte (3) 1 0 0 1 0
41 Haslev FC (2) 1 0 0 1 0
42 Ishøj IF (3) 1 0 0 1 0
Klubnyt 07. september kl. 08:28
Tidligere LSF´ere på DBU’s future U16 landshold Danmark har her over sommeren, haft DBU’s future U16 landshold afsted til Wales for at spille mod Sverige, Belgien og Wales.