Menu

U13 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U13 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 8 mands fodbold hvor vi laver en masse udviklende, sjove og spændende øvelser samt spiller kampe og deltager i mange stævner henover sæsonen.

Hvis du er interesseret i at spille U13 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.

 

Ungdom 10. januar kl. 23:47
Fantastisk halvår for U13 Da bolden rullede igen i slutningen af juli 21’ var årgangen uden en decideret årgangs cheftræner. Med forældre og ungdomstræner var der dog ikke noget der holdte årgangen tilbage, som bestod af to hold. Indplaceret hhv. i Mesterækken & række 3. 
Ungdom
14. november kl. 13:01 U12 – en succes i LSF-familien!
Ungdom
04. maj kl. 12:17 U11 Video challenge
Ungdom
26. juli kl. 17:05 Super sponsorater til drengene på årgang 2009
Ungdom
11. juni kl. 05:44 Flot 3. plads til LSF ved Pinse Cup 2019!

Holdets stab

Cheftræner
profil
Ebou Claus Jagne
Træner
ingen pic
Bjarke Jakobsen
Holdleder
ingen pic
Christian Bosdam Brygger
Holdleder
profil
Troels Jørgensen

Spillerliste

profil
Alen Beslija
profil
Alexander Kjær
profil
Alexander Tved Fristeen
ingen img
Benjamin Ziberi
profil
Bertram Saunte Simonsen
profil
Daniel Nysom
ingen img
Elias Leth Jelnes
ingen img
Emil Kogsbøll
profil
Erion Ceka
profil
Ghazi-Eliaas Jayousi
ingen img
Gustav Jeno
profil
Ishak Arslan
ingen img
Jakob James Macellaro
profil
Lasse Blom
ingen img
Leo Vinther Jakobsen
profil
Liam Vasby Larsen
profil
Loui Holm Jørgensen
profil
Magnus Keh Kleist Værslev
ingen img
Malik Zumberi
ingen img
Mathias Bruun Berthelsen
profil
Mehmet Baran Demir
ingen img
Milan Novovic
profil
Noah Roikjær
ingen img
Oliver Brygger
ingen img
Oliver Klarskov Raunsbjerg
profil
Oscar Elmholdt Gade
profil
Oskar Harboe Ravn
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
profil
Simon Ehlers
profil
Theis Nilou Linnemann
profil
Tobias Behrend
profil
Valdemar Sölvi Troelsson
profil
Victor Mania
profil
Vilhelm Nielsen

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

August 2021

Fremad Valby (1)
1 - 5
livescore
Ude
Valby IP, tribunen

LSF (M)
September 2021

LSF (M)
5 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Sundby Bk. (Liga 2)
Oktober 2021

LSF (M)
5 - 0
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Hørsholm-Usserød IK (Liga 2)
November 2021

LSF (M)
0 - 4
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

AC Amager (Liga 2)

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

September 2021

LSF (rk. 3)
5 - 4
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Torslunde-Ishøj IF (rk. 2)

B. 73, Slagelse (rk. 3)
4 - 1
livescore
Ude
Stadion Vest

LSF (rk. 3)

KampprogramVinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 2

November 2021

LSF
UHT
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hundested IK
December 2021

AB
5 - 3
Ude
Akademisk Boldklub

LSF
Januar 2022

LSF
5 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ramløse IF
Februar 2022

LSF
5. feb
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

B. 1973, Herlev

IF Skjold Birkerød
12. feb
Kl. 12.00
Ude
Birkerød Stadion

LSF
Marts 2022

Albertslund IF
6. mar
Kl. 09.15
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
12. mar
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hareskov IF

Farum BK
19. mar
Kl. 10.00
Ude
Stavnsholt

LSF

KampprogramVinterBOLD 8-mands U-13 drenge 4 • Pulje 2

November 2021

Farum BK
4 - 9
Ude
Stavnsholt

LSF
December 2021

LSF
8 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

FFB

IF "Skjold" Birkerød Fodbold
2 - 5
Ude
Birkerød Stadion

LSF
Januar 2022

LSF
30. jan
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BK Fix
Februar 2022

Herlev IF
6. feb
Kl. 09.30
Ude
Herlev IF Stadion (Kunst)

LSF

LSF
12. feb
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brønshøj Bk.
Marts 2022

GVI
5. mar
Kl. 10.00
Ude
GVI. Nymosen

LSF

FA 2000
13. mar
Kl. 12.00
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

LSF

LSF
19. mar
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Bk. Union

StillingUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ølstykke FC (Liga 2) 4 4 0 0 12
2 AC Amager (Liga 2) 4 4 0 0 12
3 HIK (Liga 2) 4 4 0 0 12
4 Farum BK (Liga 1) 3 3 0 0 9
5 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) 4 3 0 1 9
6 Hvidovre IF (Liga 2) 4 3 0 1 9
7 LSF (M) 4 3 0 1 9
8 KB (Liga 1) 3 2 0 1 6
9 Greve Fodbold (Liga 2) 3 2 0 1 6
10 B93 (Liga 2) 3 2 0 1 6
11 HB Køge (Liga 1) 3 2 0 1 6
12 Brøndbyernes IF (Liga 1) 3 2 0 1 6
13 Frem (Liga 2) 3 2 0 1 6
14 Fix (Liga 2) 3 2 0 1 6
15 Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) 3 2 0 1 6
16 Nykøbing FC (Liga 2) 3 2 0 1 6
17 Næstved I.F.(Liga 1) 2 1 0 1 3
18 Holbæk B&I (Liga 2) 2 1 0 1 3
19 B 1903 (Liga 2) 2 1 0 1 3
20 Gladsaxe-Hero BK (Liga 2) 2 1 0 1 3
21 FC Helsingør (Liga 2) 2 1 0 1 3
22 Roskilde Boldklub (Liga 2) 2 1 0 1 3
23 Værløse BK (M) 2 1 0 1 3
24 Sundby Bk. (Liga 2) 2 1 0 1 3
25 Slagelse B&I (Liga 2) 2 1 0 1 3
26 Solrød FC (Liga 2) 2 1 0 1 3
27 FC Holte (1) 2 1 0 1 3
28 A27 (Liga 2) 2 1 0 1 3
29 Herlev IF (M) 2 1 0 1 3
30 GVI (Liga 2) 2 1 0 1 3
31 Hillerød Fodbold (M) 2 1 0 1 3
32 BSF (1) 2 1 0 1 3
33 Vinder AC Amager/Brøndby 0 0 0 0 0
34 Vinder FIX/Ølstykke 0 0 0 0 0
35 Vinder Gladsaxe/Vanløse 0 0 0 0 0
36 Vinder Herlev-Aakanden 0 0 0 0 0
37 Vinder Hvidovre/Roskilde 0 0 0 0 0
38 Vinder Valby/Hillerød 0 0 0 0 0
39 FA 2000 (Liga 2) 1 0 0 1 0
40 Vallensbæk IF (M) 1 0 0 1 0
41 Brøndby Strand IK (2) 1 0 0 1 0
42 AB (Liga 2) 1 0 0 1 0
43 Herlufsholm GF (Liga 2) 1 0 0 1 0
44 Virum-Sorgenfri BK (M) 1 0 0 1 0
45 Aakanden GF (Liga 2) 1 0 0 1 0
46 Kr. Værløse IF (1) 1 0 0 1 0
47 Helsinge Fodbold (2) 1 0 0 1 0
48 Taastrup FC (M) 1 0 0 1 0
49 Valby (1) 1 0 0 1 0
50 Hekla (1) 1 0 0 1 0
51 Fremad Valby (1) 1 0 0 1 0
52 Hellas (M) 1 0 0 1 0
53 Allerød Fodbold Klub (1) 1 0 0 1 0
54 Vanløse (1) 1 0 0 1 0
55 IF Bytoften (1) 1 0 0 1 0
56 Skjold (1) 1 0 0 1 0
57 Frederiksværk Fodbold Klub (1) 1 0 0 1 0
58 Glostrup (Liga 2) 1 0 0 1 0
59 KFUM BK, Roskilde (Liga 2) 1 0 0 1 0
60 FC Rudersdal (M) 1 0 0 1 0
61 FC Nakskov (Liga 2) 1 0 0 1 0
62 Store Merløse IF (3) 1 0 0 1 0
63 Brønshøj BK (Liga 2) 1 0 0 1 0
64 IF Skjold Birkerød (M) 1 0 0 1 0
65 Ringsted IF (M) 1 0 0 1 0
66 Himmelev-Veddelev BK (Liga 2) 1 0 0 1 0
67 Jægersborg BK (2) 1 0 0 1 0
68 Køge Nord FC (1) 1 0 0 1 0

StillingUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 73, Slagelse (rk. 3) 3 3 0 0 9
2 Ølstykke FC (rk. 2) 3 3 0 0 9
3 Karlslunde IF (rk. 3) 3 3 0 0 9
4 Ejby IF Fodbold (rk. 3) 3 3 0 0 9
5 Albertslund IF (rk. 3) 3 2 0 1 6
6 FC Rudersdal (rk. 3) 3 2 0 1 6
7 Nyråd/Vordingborg (rk. 2) 3 2 0 1 6
8 LSF (rk. 3) 2 1 0 1 3
9 Helsinge Fodbold (rk. 2) 2 1 0 1 3
10 Torslunde-Ishøj IF (rk. 2) 2 1 0 1 3
11 IS Skævinge (rk. 3) 2 1 0 1 3
12 Svinninge IF (rk. 3) 2 1 0 1 3
13 Sørbymagle IF (rk. 4) 2 1 0 1 3
14 Frederiksværk FK (rk. 3) 2 1 0 1 3
15 Lynge-Uggeløse IF (rk. 3) 2 1 0 1 3
16 Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) 2 1 0 1 3
17 Vinder af Ejby IF - Skævinge 0 0 0 0 0
18 Vinder af Svinninge - Nyråd/Vordingborg 0 0 0 0 0
19 Glostrup (rk. 2) 1 0 0 1 0
20 Tølløse BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
21 Greve Fodbold (rk. 3) 1 0 0 1 0
22 Ishøj IF (rk. 2) 1 0 0 1 0
23 Suså IF (rk. 2) 1 0 0 1 0
24 IF Skjold Birkerød (rk. 3) 1 0 0 1 0
25 AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 2) 1 0 0 1 0
26 Farum BK (rk.2) 1 0 0 1 0
27 Holbæk B&I (rk. 3) 1 0 0 1 0
28 Måløv BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
29 Solrød FC (rk. 2) 1 0 0 1 0
30 B. 82, Virum (rk. 3) 1 0 0 1 0
31 Humlebæk BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
32 Hillerød Fodbold (rk. 3) 1 0 0 1 0
33 Vallensbæk IF (rk. 2) 1 0 0 1 0

StillingVinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK 2 2 0 0 6
2 LSF 3 2 0 1 6
3 AB 3 1 1 1 4
4 Ramløse IF 3 1 1 1 4
5 Hareskov IF 1 1 0 0 3
6 B. 1973, Herlev 2 1 0 1 3
7 IF Skjold Birkerød 2 0 2 0 2
8 Albertslund IF 2 0 0 2 0
9 Hundested IK 2 0 0 2 0

StillingVinterBOLD 8-mands U-13 drenge 4 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF 3 3 0 0 9
2 FA 2000 3 2 0 1 6
3 BK Fix 3 2 0 1 6
4 Bk. Union 2 2 0 0 6
5 Herlev IF 3 2 0 1 6
6 GVI 3 1 0 2 3
7 Brønshøj Bk. 3 1 0 2 3
8 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 3 1 0 2 3
9 FFB 2 0 0 2 0
10 Farum BK 3 0 0 3 0