Menu

U13 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U13 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 8 mands fodbold hvor vi laver en masse udviklende, sjove og spændende øvelser samt spiller kampe og deltager i mange stævner henover sæsonen.

Hvis du er interesseret i at spille U13 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.

 

Ungdom 14. november kl. 13:01
U12 – en succes i LSF-familien! I LSF har vi et rigtigt dygtigt U12 hold. I den forbindelse er her et kort interview med træner Troels Jørgensen.
Ungdom
04. maj kl. 12:17 U11 Video challenge
Ungdom
26. juli kl. 17:05 Super sponsorater til drengene på årgang 2009
Ungdom
11. juni kl. 05:44 Flot 3. plads til LSF ved Pinse Cup 2019!
Ungdom
28. maj kl. 19:30 Status på vores nylig indgået samarbejde med FCN

Holdets stab

Træner
ingen pic
Bjarke Jakobsen
Holdleder
ingen pic
Christian Bosdam Brygger
Cheftræner
profil
Jan Møller

Spillerliste

profil
Alexander Kjær
profil
Bertram Saunte Simonsen
profil
Daniel Nysom
ingen img
Elias Leth Jelnes
ingen img
Erion Ceka
ingen img
Julius Thøgersen
ingen img
Leo Vinther Jakobsen
profil
Loui Holm Jørgensen
profil
Magnus Keh Kleist Værslev
profil
Malik Zumberi
profil
Mehmet Baran Demir
ingen img
Milan Novovic
profil
Noah Roikjær
ingen img
Oliver Brygger
profil
Oscar Elmholdt Gade
profil
Oskar Harboe Ravn
profil
Silas Madsen
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
profil
Theis Nilou Linnemann
profil
Tobias Behrend
profil
Valdemar Sölvi Troelsson
profil
Vilhelm Nielsen

KampprogramTræningskamp U12 SU - Drenge • Pulje 1

August 2020

LSF
Spillet
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hillerød Fodbold
Oktober 2020

Herlev IF
Spillet
Ude
Herlev IF Oasen

Ledøje-Smørum Fodbold

KampprogramU13 Drenge 8-mands M (09) Efterår • Pulje 1

August 2021

LSF
14. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Vallensbæk IF

Hillerød Fodbold
21. aug
Kl. 10.45
Ude
Hillerød Stadion

LSF

Slagelse B&I
28. aug
Kl. 10.00
Ude
Slagelse Stadion Kunst

LSF
September 2021

LSF
4. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Værløse BK

Virum-Sorgenfri BK
11. sep
Kl. 12.00
Ude
Virum Stadion

LSF

LSF
16. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ringsted IF

Herfølge
22. sep
Kl. 18.30
Ude
Herfølge Stadion

LSF

LSF
26. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Næstved I.F.
Oktober 2021

LSF
2. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

IF Skjold Birkerød

Herlev IF
9. okt
Kl. 09.45
Ude
Herlev IF Stadion (Kunst)

LSF

Taastrup FC
23. okt
Kl. 11.30
Ude
NyBolig Park - Kunstgræs

LSF

KampprogramU13 Drenge 8-mands 3 (09) Efterår • Pulje 4

August 2021

LSF
15. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Høje Tåstrup IF

Taastrup FC
22. aug
Kl. 12.30
Ude
NyBolig Park

LSF

LSF
29. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BSF
September 2021

Brøndbyernes IF
4. sep
Kl. 13.00
Ude
Brøndby Stadion

LSF

LSF
12. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Albertslund IF

Greve Fodbold
18. sep
Kl. 11.30
Ude
Greve Idræts Center

LSF

LSF
26. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Karlslunde IF
Oktober 2021

LSF
3. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Rosenhøj BK

KFUM BK, Roskilde
6. okt
Kl. 17.30
Ude
Lillevang Idrætscenter

LSF

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

August 2021

Fremad Valby (1)
24. aug
Kl. 17.30
Ude
Valby IP, tribunen

LSF (M)

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

StillingU13 Drenge 8-mands M (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Herfølge 0 0 0 0 0
2 Herlev IF 0 0 0 0 0
3 Hillerød Fodbold 0 0 0 0 0
4 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
5 LSF 0 0 0 0 0
6 Næstved I.F. 0 0 0 0 0
7 Ringsted IF 0 0 0 0 0
8 Slagelse B&I 0 0 0 0 0
9 Taastrup FC 0 0 0 0 0
10 Vallensbæk IF 0 0 0 0 0
11 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
12 Værløse BK 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge 8-mands 3 (09) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund IF 0 0 0 0 0
2 Brøndbyernes IF 0 0 0 0 0
3 BSF 0 0 0 0 0
4 Greve Fodbold 0 0 0 0 0
5 Høje Tåstrup IF 0 0 0 0 0
6 Karlslunde IF 0 0 0 0 0
7 KFUM BK, Roskilde 0 0 0 0 0
8 LSF 0 0 0 0 0
9 Rosenhøj BK 0 0 0 0 0
10 Taastrup FC 0 0 0 0 0