Menu

U13 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U13 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 8 mands fodbold hvor vi laver en masse udviklende, sjove og spændende øvelser samt spiller kampe og deltager i mange stævner henover sæsonen.

Hvis du er interesseret i at spille U13 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.

 

Ungdom 14. november kl. 13:01
U12 – en succes i LSF-familien! I LSF har vi et rigtigt dygtigt U12 hold. I den forbindelse er her et kort interview med træner Troels Jørgensen.
Ungdom
04. maj kl. 12:17 U11 Video challenge
Ungdom
26. juli kl. 17:05 Super sponsorater til drengene på årgang 2009
Ungdom
11. juni kl. 05:44 Flot 3. plads til LSF ved Pinse Cup 2019!
Ungdom
28. maj kl. 19:30 Status på vores nylig indgået samarbejde med FCN

Holdets stab

Cheftræner
profil
Ebou Claus Jagne
Træner
ingen pic
Bjarke Jakobsen
Holdleder
ingen pic
Christian Bosdam Brygger
Holdleder
profil
Troels Jørgensen

Spillerliste

profil
Alen Beslija
profil
Alexander Kjær
profil
Alexander Tved Fristeen
ingen img
Benjamin Ziberi
profil
Bertram Saunte Simonsen
profil
Daniel Nysom
ingen img
Elias Leth Jelnes
profil
Erion Ceka
profil
Ghazi-Eliaas Jayousi
profil
Ishak Arslan
ingen img
Jakob James Macellaro
ingen img
Julius Thøgersen
profil
Lasse Blom
ingen img
Leo Vinther Jakobsen
profil
Loui Holm Jørgensen
profil
Magnus Keh Kleist Værslev
profil
Malik Zumberi
profil
Mehmet Baran Demir
ingen img
Milan Novovic
profil
Noah Roikjær
ingen img
Oliver Brygger
ingen img
Oliver Klarskov Raunsbjerg
profil
Oscar Elmholdt Gade
profil
Oskar Harboe Ravn
profil
Silas Madsen
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
profil
Simon Ehlers
profil
Theis Nilou Linnemann
profil
Tobias Behrend
profil
Valdemar Sölvi Troelsson
profil
Victor Mania
profil
Vilhelm Nielsen

KampprogramU13 Drenge 8-mands M (09) Efterår • Pulje 1

August 2021

LSF
2 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Vallensbæk IF

Hillerød Fodbold
0 - 6
livescore
Ude
Hillerød Stadion

LSF

Slagelse B&I
1 - 3
livescore
Ude
Slagelse Stadion Kunst

LSF
September 2021

LSF
2 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Værløse BK

Virum-Sorgenfri BK
0 - 4
livescore
Ude
Virum Stadion

LSF

LSF
5 - 0
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ringsted IF

Herfølge
HHT
livescore
Ude
Herfølge Stadion

LSF

LSF
1 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Næstved I.F.
Oktober 2021

LSF
3 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

IF Skjold Birkerød

Herlev IF
2 - 3
livescore
Ude
Herlev IF Stadion (Kunst)

LSF

Taastrup FC
30. okt
Kl. 10.00
Ude
NyBolig Park

LSF

KampprogramU13 Drenge 8-mands 3 (09) Efterår • Pulje 4

August 2021

LSF
3 - 7
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Høje Tåstrup IF

Taastrup FC
1 - 6
Ude
NyBolig Park

LSF

LSF
4 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BSF
September 2021

Brøndbyernes IF
4 - 0
Ude
Brøndby Stadion

LSF

LSF
6 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Albertslund IF

Greve Fodbold
1 - 4
Ude
Greve Idræts Center

LSF

LSF
4 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Karlslunde IF
Oktober 2021

LSF
UHT
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ishøj IF

KFUM BK, Roskilde
1 - 6
livescore
Ude
Lillevang Idrætscenter

LSF

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

August 2021

Fremad Valby (1)
1 - 5
livescore
Ude
Valby IP, tribunen

LSF (M)
September 2021

LSF (M)
5 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Sundby Bk. (Liga 2)
Oktober 2021

LSF (M)
5 - 0
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Hørsholm-Usserød IK (Liga 2)

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

September 2021

LSF (rk. 3)
5 - 4
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Torslunde-Ishøj IF (rk. 2)

B. 73, Slagelse (rk. 3)
4 - 1
livescore
Ude
Stadion Vest

LSF (rk. 3)

KampprogramU13 Drenge A Futsal (09) • Pulje 1

November 2021

LSF
14. nov
Kl. 09.10
Hjemme
Fløng Hallen

Ålholm IF

Holbæk B&I (2)
14. nov
Kl. 09.30
Ude
Fløng Hallen

LSF

Holbæk B&I (1)
14. nov
Kl. 09.50
Ude
Fløng Hallen

LSF

LSF
14. nov
Kl. 10.20
Hjemme
Fløng Hallen

Rørby-Værslev IF
December 2021

Ålholm IF
12. dec
Kl. 09.10
Ude
Tune Hallen

LSF

LSF
12. dec
Kl. 09.30
Hjemme
Tune Hallen

Holbæk B&I (2)

LSF
12. dec
Kl. 09.50
Hjemme
Tune Hallen

Holbæk B&I (1)

Rørby-Værslev IF
12. dec
Kl. 10.20
Ude
Tune Hallen

LSF

KampprogramU13 Drenge B Futsal (09) • Pulje 1

November 2021

FC Hornsherred
14. nov
Kl. 09.00
Ude
Lyngehallen

LSF

LSF
14. nov
Kl. 09.30
Hjemme
Lyngehallen

FC Holte

JIF Hakoah
14. nov
Kl. 10.00
Ude
Lyngehallen

LSF

LSF
14. nov
Kl. 10.30
Hjemme
Lyngehallen

Gilleleje FK
December 2021

LSF
12. dec
Kl. 09.00
Hjemme
Brødeskov Hallen

FC Hornsherred

FC Holte
12. dec
Kl. 09.30
Ude
Brødeskov Hallen

LSF

LSF
12. dec
Kl. 10.00
Hjemme
Brødeskov Hallen

JIF Hakoah

Gilleleje FK
12. dec
Kl. 10.30
Ude
Brødeskov Hallen

LSF

StillingU13 Drenge 8-mands M (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Næstved I.F. 10 8 2 0 26
2 LSF 10 7 3 0 24
3 Ringsted IF 10 7 1 2 22
4 Værløse BK 10 6 2 2 20
5 Vallensbæk IF 11 5 3 3 18
6 Herlev IF 10 5 2 3 17
7 Virum-Sorgenfri BK 9 3 3 3 12
8 Taastrup FC 10 2 3 5 9
9 Hillerød Fodbold 11 2 2 7 8
10 IF Skjold Birkerød 10 2 1 7 7
11 Herfølge 10 1 1 8 4
12 Slagelse B&I 11 0 3 8 3

StillingU13 Drenge 8-mands 3 (09) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Høje Tåstrup IF 9 7 1 1 22
2 Albertslund IF 9 7 0 2 21
3 LSF 9 7 0 2 21
4 Greve Fodbold 9 5 1 3 16
5 KFUM BK, Roskilde 9 4 3 2 15
6 Taastrup FC 9 4 0 5 12
7 Karlslunde IF 9 3 0 6 9
8 Brøndbyernes IF 9 3 0 6 9
9 BSF 9 2 0 7 6
10 Ishøj IF 9 0 1 8 1

StillingUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF (M) 3 3 0 0 9
2 Greve Fodbold (Liga 2) 2 2 0 0 6
3 B93 (Liga 2) 2 2 0 0 6
4 Ølstykke FC (Liga 2) 2 2 0 0 6
5 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) 2 2 0 0 6
6 HB Køge (Liga 1) 2 2 0 0 6
7 Brøndbyernes IF (Liga 1) 2 2 0 0 6
8 Frem (Liga 2) 2 2 0 0 6
9 Fix (Liga 2) 2 2 0 0 6
10 Hvidovre IF (Liga 2) 2 2 0 0 6
11 AC Amager (Liga 2) 2 2 0 0 6
12 HIK (Liga 2) 2 2 0 0 6
13 Nykøbing FC (Liga 2) 2 2 0 0 6
14 Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) 3 2 0 1 6
15 KB (Liga 1) 1 1 0 0 3
16 Farum BK (Liga 1) 1 1 0 0 3
17 Næstved I.F.(Liga 1) 2 1 0 1 3
18 Holbæk B&I (Liga 2) 2 1 0 1 3
19 B 1903 (Liga 2) 2 1 0 1 3
20 Gladsaxe-Hero BK (Liga 2) 2 1 0 1 3
21 FC Helsingør (Liga 2) 2 1 0 1 3
22 Roskilde Boldklub (Liga 2) 2 1 0 1 3
23 Værløse BK (M) 2 1 0 1 3
24 Sundby Bk. (Liga 2) 2 1 0 1 3
25 Slagelse B&I (Liga 2) 2 1 0 1 3
26 Solrød FC (Liga 2) 2 1 0 1 3
27 FC Holte (1) 2 1 0 1 3
28 A27 (Liga 2) 2 1 0 1 3
29 Herlev IF (M) 2 1 0 1 3
30 GVI (Liga 2) 2 1 0 1 3
31 Hillerød Fodbold (M) 2 1 0 1 3
32 BSF (1) 2 1 0 1 3
33 Vinder Gladsaxe/Vanløse 0 0 0 0 0
34 Vinder Glostrup/Brøndby 0 0 0 0 0
35 Vinder Herlev-Aakanden 0 0 0 0 0
36 Vinder Holbæk/HB Køge 0 0 0 0 0
37 Vinder Hvidovre/Roskilde 0 0 0 0 0
38 Vinder Valby/Hillerød 0 0 0 0 0
39 FA 2000 (Liga 2) 1 0 0 1 0
40 Vallensbæk IF (M) 1 0 0 1 0
41 Brøndby Strand IK (2) 1 0 0 1 0
42 AB (Liga 2) 1 0 0 1 0
43 Herlufsholm GF (Liga 2) 1 0 0 1 0
44 Virum-Sorgenfri BK (M) 1 0 0 1 0
45 Aakanden GF (Liga 2) 1 0 0 1 0
46 Kr. Værløse IF (1) 1 0 0 1 0
47 Helsinge Fodbold (2) 1 0 0 1 0
48 Taastrup FC (M) 1 0 0 1 0
49 Valby (1) 1 0 0 1 0
50 Hekla (1) 1 0 0 1 0
51 Fremad Valby (1) 1 0 0 1 0
52 Hellas (M) 1 0 0 1 0
53 Allerød Fodbold Klub (1) 1 0 0 1 0
54 Vanløse (1) 1 0 0 1 0
55 IF Bytoften (1) 1 0 0 1 0
56 Skjold (1) 1 0 0 1 0
57 Frederiksværk Fodbold Klub (1) 1 0 0 1 0
58 Glostrup (Liga 2) 1 0 0 1 0
59 KFUM BK, Roskilde (Liga 2) 1 0 0 1 0
60 FC Rudersdal (M) 1 0 0 1 0
61 FC Nakskov (Liga 2) 1 0 0 1 0
62 Store Merløse IF (3) 1 0 0 1 0
63 Brønshøj BK (Liga 2) 1 0 0 1 0
64 IF Skjold Birkerød (M) 1 0 0 1 0
65 Ringsted IF (M) 1 0 0 1 0
66 Himmelev-Veddelev BK (Liga 2) 1 0 0 1 0
67 Jægersborg BK (2) 1 0 0 1 0
68 Køge Nord FC (1) 1 0 0 1 0

StillingUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 73, Slagelse (rk. 3) 3 3 0 0 9
2 Ølstykke FC (rk. 2) 3 3 0 0 9
3 Karlslunde IF (rk. 3) 3 3 0 0 9
4 Ejby IF Fodbold (rk. 3) 3 3 0 0 9
5 Albertslund IF (rk. 3) 3 2 0 1 6
6 FC Rudersdal (rk. 3) 3 2 0 1 6
7 Nyråd/Vordingborg (rk. 2) 3 2 0 1 6
8 LSF (rk. 3) 2 1 0 1 3
9 Helsinge Fodbold (rk. 2) 2 1 0 1 3
10 Torslunde-Ishøj IF (rk. 2) 2 1 0 1 3
11 IS Skævinge (rk. 3) 2 1 0 1 3
12 Svinninge IF (rk. 3) 2 1 0 1 3
13 Sørbymagle IF (rk. 4) 2 1 0 1 3
14 Frederiksværk FK (rk. 3) 2 1 0 1 3
15 Lynge-Uggeløse IF (rk. 3) 2 1 0 1 3
16 Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) 2 1 0 1 3
17 Vinder af Ejby IF - Skævinge 0 0 0 0 0
18 Vinder af Svinninge - Nyråd/Vordingborg 0 0 0 0 0
19 Glostrup (rk. 2) 1 0 0 1 0
20 Tølløse BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
21 Greve Fodbold (rk. 3) 1 0 0 1 0
22 Ishøj IF (rk. 2) 1 0 0 1 0
23 Suså IF (rk. 2) 1 0 0 1 0
24 IF Skjold Birkerød (rk. 3) 1 0 0 1 0
25 AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 2) 1 0 0 1 0
26 Farum BK (rk.2) 1 0 0 1 0
27 Holbæk B&I (rk. 3) 1 0 0 1 0
28 Måløv BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
29 Solrød FC (rk. 2) 1 0 0 1 0
30 B. 82, Virum (rk. 3) 1 0 0 1 0
31 Humlebæk BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
32 Hillerød Fodbold (rk. 3) 1 0 0 1 0
33 Vallensbæk IF (rk. 2) 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge A Futsal (09) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Holbæk B&I (1) 0 0 0 0 0
2 Holbæk B&I (2) 0 0 0 0 0
3 LSF 0 0 0 0 0
4 Rørby-Værslev IF 0 0 0 0 0
5 Ålholm IF 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge B Futsal (09) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Holte 0 0 0 0 0
2 FC Hornsherred 0 0 0 0 0
3 Gilleleje FK 0 0 0 0 0
4 JIF Hakoah 0 0 0 0 0
5 LSF 0 0 0 0 0