Menu

U14 Drenge (Årg 08)

Velkommen til U14 Drenge (Årg 08).

Årgang 2008 i LSF er i stand til at udfordre alle drenge på deres niveau. Vi tilbyder et træningsmiljø, hvor der både er plads til ambitioner, bredde og ikke mindst en plads i en social stærk gruppe.

I træningskulturen vægter vi parathed, fokus, konkurrence, glæde og engagement, i et miljø hvor man har lyst til at lære. Vi arbejder konstant med stationstræning fordelt efter niveau, derfor er der altid plads til dig. Generelt så mange boldberøringer som muligt og masser af gentagelser.

Træning og kampe foregår i et trygt miljø og træne­rteamets coaching er altid ud fra en anerkendende tilgang til hver spiller.

Vil du være en del af 2008 årgangen, så kontakt cheftræneren på årgangen og hør om dine muligheder. Vi tager altid mod nye spillere, der har lyst til at lære.

Følg 2008 årgangen på instagram, der er nye opdateringer i hver uge, og masser af sjove historier: @lsf.u13.fodbold

Holdets stab

Spillerliste

profil
Adem Ciftci
ingen img
Angus Friis Bøggild
profil
Arda Ekmen
ingen img
Asger Hansen
profil
Asmus Brix
profil
Ayhan Asmali
ingen img
Bertram Christoffersen Lund
ingen img
Bertram Lykke
profil
Christian Dalsgaard
profil
Christian Hansen
profil
Edin Kasami
ingen img
Elias Fjordholt
profil
Elias Magnus Volkdal
profil
Elias Zacho
profil
Emil Pedersen
profil
Frederik Fallesen
profil
Frederik Aaberg Mortensen
profil
Hjalte Halschou-Jensen
ingen img
Johan Behrend
profil
Johannes Rasmussen
ingen img
Julius Stoltenberg Nielsen
profil
Kalle Søndergaard
profil
Liam Bundgaard Mikkelsen
profil
Linus Skovbro Traulsen
profil
Lucas Wammen Berge-Hansen
ingen img
Mads Bachmann
profil
Mads Bjørnberg Vinten
ingen img
Mads Kjærsgaard Mortensen
profil
Mads Mollerup
profil
Magnus Ratzer
profil
Marcus Zachariassen
ingen img
Matias Wassard Bonde
ingen img
Mikkel Zinck Fischer
profil
Miran Velii
ingen img
Mohamedali Mohammed Salah
profil
Mubarak Mohamed
profil
Noah Dithmann Jacobsen
profil
Noah Kragelund
ingen img
Noah Olsen
ingen img
Noah Schmucker
profil
Noah Wolgast
profil
Oliver Bjerre Skaarstad
ingen img
Oliver Petersen
ingen img
Sahej Pal Singh
profil
Simon Lauridsen
ingen img
Sylvester Bitsch-Lavridsen
ingen img
Tamer Erdal Köycü
profil
Tobias Andersen
profil
Victor Grosse Reese
ingen img
Victor Sterup Højer
ingen img
William Lu
profil
William Skovgaard Borgstrøm

KampprogramU14 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje B1

August 2021

LSF
3 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

B 1903

LSF
1 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Sundby Bk.
September 2021

Himmelev-Veddelev BK
6 - 2
livescore
Ude
Himmelev Idrætspark

LSF

KB (2)
0 - 1
livescore
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

LSF

LSF
4 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Frederiksværk Fodbold Klub

KFUM BK, Roskilde
3 - 5
livescore
Ude
Lillevang Idrætscenter

LSF

LSF
5 - 0
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brønshøj BK
Oktober 2021

LSF
0 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Måløv BK

GVI
2 - 0
livescore
Ude
GVI. Nymosen

LSF

KampprogramU14 Drenge 1 (08) Efterår • Pulje 1

August 2021

Furesø HIF/VBK
3 - 1
Ude
Birkevang

LSF

LSF
2 - 4
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Snekkersten IF

LSF
2 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

AB
September 2021

Allerød Fodbold Klub
5 - 3
Ude
Allerød Idrætspark

LSF

LSF
4 - 2
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK

Måløv BK
1 - 0
livescore
Ude
Måløv Idrætspark

LSF

LSF
1 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Nødebo IF
Oktober 2021

Lyngby Boldklub 1921
2 - 0
Ude
Lyngby Stadion

LSF

KampprogramU14 Drenge 4 (08) Efterår • Pulje 1

August 2021

LSF
3 - 3
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Himmelev-Veddelev BK

Hornbæk IF
0 - 3
Ude
Pedella Park

LSF
September 2021

LSF
10 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK

Nødebo IF
2 - 3
Ude
Nødebo Stadion

LSF

B. 1973, Herlev
0 - 0
Ude
Elverroad Kunstgræs

LSF

LSF
0 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Fløng-Hedehusene Idræt

Allerød Fodbold Klub
3 - 0
Ude
Allerød Idrætspark

LSF
Oktober 2021

LSF
0 - 2
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Furesø HIF/VBK

Kr. Værløse IF
4 - 3
Ude
Sandet Stadion

LSF

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge (08) 21/22 • Pulje 1

August 2021

BSF (M)
2 - 0
livescore
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF (Liga 2)

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge B (08) 21/22 • Pulje 1

August 2021

LSF (rk. 4)
UHT
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BFC Lundegården (rk. 3)
September 2021

LSF (rk. 4)
HHT
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)

StillingU14 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje B1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Måløv BK 9 9 0 0 27
2 GVI 9 6 1 2 19
3 Himmelev-Veddelev BK 9 6 0 3 18
4 KB (2) 9 6 0 3 18
5 LSF 9 5 1 3 16
6 Sundby Bk. 9 4 2 3 14
7 Frederiksværk Fodbold Klub 9 2 2 5 8
8 Brønshøj BK 9 1 2 6 5
9 KFUM BK, Roskilde 9 0 3 6 3
10 B 1903 9 0 1 8 1

StillingU14 Drenge 1 (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Snekkersten IF 8 5 2 1 17
2 Nødebo IF 8 5 1 2 16
3 Allerød Fodbold Klub 8 5 1 2 16
4 Furesø HIF/VBK 8 3 4 1 13
5 Måløv BK 7 3 2 2 11
6 Lyngby Boldklub 1921 8 3 2 3 11
7 LSF 8 3 0 5 9
8 Hørsholm-Usserød IK 7 0 2 5 2
9 AB 8 0 2 6 2

StillingU14 Drenge 4 (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Kr. Værløse IF 9 7 1 1 22
2 Fløng-Hedehusene Idræt 9 6 2 1 20
3 Allerød Fodbold Klub 9 6 0 3 18
4 Furesø HIF/VBK 9 5 2 2 17
5 B. 1973, Herlev 9 3 3 3 12
6 LSF 9 3 2 4 11
7 Hornbæk IF 9 3 1 5 10
8 Nødebo IF 9 2 3 4 9
9 Himmelev-Veddelev BK 9 2 1 6 7
10 Farum BK 9 0 1 8 1

StillingUngdomspokalen U14 Drenge (08) 21/22 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 A27 (Liga 2) 0 0 0 0 0
2 AB (Liga 2) 0 0 0 0 0
3 AC Amager (Liga 2) 0 0 0 0 0
4 Albertslund IF (1) 0 0 0 0 0
5 Allerød Fodbold Klub (1) 0 0 0 0 0
6 B 1903 (Liga 2) 0 0 0 0 0
7 B. 1973, Herlev (M) 0 0 0 0 0
8 B93 (Liga 2) 0 0 0 0 0
9 BK Frem (Liga 2) 0 0 0 0 0
10 BK Friheden (Liga 2) 0 0 0 0 0
11 BK Union M) 0 0 0 0 0
12 Bk. Hekla (M) 0 0 0 0 0
13 Brøndbyernes IF (Liga 1) 0 0 0 0 0
14 Brønshøj BK (Liga 2) 0 0 0 0 0
15 BSF (M) 0 0 0 0 0
16 FA 2000 (Liga 2) 0 0 0 0 0
17 Farum BK (Liga 1) 0 0 0 0 0
18 FC Helsingør (Liga 2) 0 0 0 0 0
19 FC Rudersdal (Mester) 0 0 0 0 0
20 Fløng-Hedehusene Idræt (4) 0 0 0 0 0
21 Frederikssund FB (2) 0 0 0 0 0
22 Frederiksværk Fodbold Klub (Liga 2) 0 0 0 0 0
23 Furesø HIF/VBK (1) 0 0 0 0 0
24 Greve Fodbold (Liga 2) 0 0 0 0 0
25 GVI (Liga 2) 0 0 0 0 0
26 HB Køge (Liga 1) 0 0 0 0 0
27 Herlufsholm GF (1) 0 0 0 0 0
28 HIK (Liga 2) 0 0 0 0 0
29 Himmelev-Veddelev BK (Liga 2) 0 0 0 0 0
30 Holbæk B&I (Liga 2) 0 0 0 0 0
31 Hvidovre IF (Liga 2) 0 0 0 0 0
32 Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) 0 0 0 0 0
33 IF Skjold Birkerød (Liga2) 0 0 0 0 0
34 Ishøj IF (M) 0 0 0 0 0
35 KB (Liga 1) 0 0 0 0 0
36 KFUM BK, Roskilde (Liga 2) 0 0 0 0 0
37 LSF (Liga 2) 0 0 0 0 0
38 Lundtofte Boldklub (m) 0 0 0 0 0
39 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) 0 0 0 0 0
40 Måløv BK (Liga 2) 0 0 0 0 0
41 Nivå-Kokkedal FK (2) 0 0 0 0 0
42 Nykøbing FC (Liga 2) 0 0 0 0 0
43 Næstved I.F. (Liga 1) 0 0 0 0 0
44 Ringsted IF (Liga 2) 0 0 0 0 0
45 Roskilde Boldklub (Liga 2) 0 0 0 0 0
46 Slagelse B&I (Liga 2) 0 0 0 0 0
47 Slangerup & Omegn IF (4) 0 0 0 0 0
48 Solrød FC (M) 0 0 0 0 0
49 Sundby Bk. (Liga 2) 0 0 0 0 0
50 Svebølle BI 2016 (M) 0 0 0 0 0
51 Tuse IF (1) 0 0 0 0 0
52 Taastrup FC (M) 0 0 0 0 0
53 Vallensbæk IF (M) 0 0 0 0 0
54 Vanløse (1) 0 0 0 0 0
55 Vinder Helsingør / Lyngby 0 0 0 0 0
56 Vinder Slagelse/Frem 0 0 0 0 0
57 Vinder Aakanden/HIK 0 0 0 0 0
58 Virum-Sorgenfri BK (M) 0 0 0 0 0
59 Aakanden GF (Liga 2) 0 0 0 0 0
60 Ålholm IF (2) 0 0 0 0 0

StillingUngdomspokalen U14 Drenge B (08) 21/22 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK (rk. 3) 3 3 0 0 9
2 Næstved I.F. (rk. 2) 3 3 0 0 9
3 B. 73, Slagelse (rk. 2) 3 3 0 0 9
4 Vordingborg IF (rk. 3) 3 2 0 1 6
5 Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) 2 2 0 0 6
6 FC Rudersdal (rk. 2) 3 2 0 1 6
7 Humlebæk BK (rk. 2) 2 2 0 0 6
8 BSF (rk. 3) 3 2 0 1 6
9 IF Frem Bjæverskov (rk. 4) 2 1 0 1 3
10 Nivå-Kokkedal FK (rk. 2) 2 1 0 1 3
11 LSF (rk. 4) 2 1 0 1 3
12 Vallensbæk IF (rk. 3) 2 1 0 1 3
13 Store Heddinge BK (rk. 3) 2 1 0 1 3
14 Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) 2 1 0 1 3
15 Borup IF (rk. 3) 2 1 0 1 3
16 Ålholm IF (rk. 2) 2 1 0 1 3
17 Vinder af LSF - Himmelev 0 0 0 0 0
18 Solrød FC (rk. 2) 1 0 0 1 0
19 Herstedøster IC (rk. 2) 1 0 0 1 0
20 Boeslunde BK (rk. 2) 1 0 0 1 0
21 Bagsværd BK (rk. 2) 1 0 0 1 0
22 Gevninge IF (rk. 3) 1 0 0 1 0
23 Måløv BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
24 Sorø Freja (rk. 2) 1 0 0 1 0
25 Dianalund IF (rk. 2) 1 0 0 1 0
26 Greve Fodbold (rk. 3) 1 0 0 1 0
27 Helsinge Fodbold (rk. 3) 1 0 0 1 0
28 Hillerød Fodbold (rk. 2) 1 0 0 1 0
29 Karise IK (rk. 3) 1 0 0 1 0
30 IF Skjold Birkerød (rk. 2) 1 0 0 1 0
31 AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) 1 0 0 1 0
32 BFC Lundegården (rk. 3) 1 0 0 1 0
33 Høng GF (rk. 2) 1 0 0 1 0