Menu

U14 Drenge (Årg 08)

Velkommen til U14 Drenge (Årg 08).

Årgang 2008 i LSF er i stand til at udfordre alle drenge på deres niveau. Vi tilbyder et træningsmiljø, hvor der både er plads til ambitioner, bredde og ikke mindst en plads i en social stærk gruppe.

I træningskulturen vægter vi parathed, fokus, konkurrence, glæde og engagement, i et miljø hvor man har lyst til at lære. Vi arbejder konstant med stationstræning fordelt efter niveau, derfor er der altid plads til dig. Generelt så mange boldberøringer som muligt og masser af gentagelser.

Træning og kampe foregår i et trygt miljø og træne­rteamets coaching er altid ud fra en anerkendende tilgang til hver spiller.

Vil du være en del af 2008 årgangen, så kontakt cheftræneren på årgangen og hør om dine muligheder. Vi tager altid mod nye spillere, der har lyst til at lære.

Følg 2008 årgangen på instagram, der er nye opdateringer i hver uge, og masser af sjove historier: @lsf.u13.fodbold

Holdets stab

Spillerliste

profil
Adem Ciftci
profil
Alexander Vedel
profil
Andreas Topp Larsen
ingen img
Angus Friis Bøggild
profil
Arda Ekmen
ingen img
Asger Hansen
profil
Ayhan Asmali
ingen img
Bertram Lykke
ingen img
Christian Dalsgaard
profil
Christian Hansen
profil
Edin Kasami
ingen img
Elias Fjordholt
profil
Elias Magnus Volkdal
profil
Elias Zacho
profil
Emil Pedersen
profil
Frederik Aaberg Mortensen
profil
Hjalte Halschou-Jensen
ingen img
Johan Behrend
ingen img
Julius Stoltenberg Nielsen
profil
Kalle Søndergaard
profil
Liam Bundgaard Mikkelsen
profil
Linus Skovbro Traulsen
profil
Lucas Wammen Berge-Hansen
ingen img
Mads Kjærsgaard Mortensen
profil
Mads Mollerup
profil
Magnus Ratzer
profil
Marcus Zachariassen
profil
Miran Velii
profil
Mubarak Abdirahman Mahamed
profil
Noah Dithmann Jacobsen
profil
Noah Kragelund
ingen img
Noah Olsen
ingen img
Noah Schmucker
profil
Noah Wolgast
profil
Oliver Bjerre Skaarstad
profil
Simon Lauridsen
ingen img
Sylvester Bitsch-Lavridsen
ingen img
Tamer Erdal Köycü
profil
Tobias Andersen
profil
William Skovgaard Borgstrøm

KampprogramU14 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje B1

August 2021

LSF
14. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

B 1903

KB (2)
22. aug
Kl. 12.00
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

LSF

LSF
29. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Sundby Bk.
September 2021

Himmelev-Veddelev BK
4. sep
Kl. 11.00
Ude
Himmelev Idrætspark

LSF

LSF
11. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Frederiksværk Fodbold Klub

KFUM BK, Roskilde
19. sep
Kl. 12.00
Ude
Lillevang Idrætscenter

LSF

LSF
25. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brønshøj BK
Oktober 2021

LSF
2. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Måløv BK

GVI
10. okt
Kl. 12.00
Ude
GVI. Nymosen

LSF

KampprogramU14 Drenge 1 (08) Efterår • Pulje 1

August 2021

Furesø HIF/VBK
14. aug
Kl. 12.15
Ude
Birkevang

LSF

LSF
22. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Snekkersten IF

LSF
27. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

AB
September 2021

Allerød Fodbold Klub
5. sep
Kl. 11.00
Ude
Allerød Idrætspark

LSF

LSF
12. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK

Måløv BK
19. sep
Kl. 11.00
Ude
Måløv Idrætspark

LSF

LSF
26. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Nødebo IF
Oktober 2021

Lyngby Boldklub 1921
3. okt
Kl. 13.30
Ude
Lyngby Stadion

LSF

KampprogramU14 Drenge 4 (08) Efterår • Pulje 1

August 2021

LSF
14. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hundested IK

Nødebo IF
21. aug
Kl. 10.00
Ude
Nødebo Stadion

LSF

Hornbæk IF
28. aug
Kl. 10.30
Ude
Pedella Park

LSF
September 2021

LSF
4. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Slangerup & Omegn IF

B. 1973, Herlev
13. sep
Kl. 17.45
Ude
Elverroad Kunstgræs

LSF

LSF
18. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Fløng-Hedehusene Idræt

Allerød Fodbold Klub
23. sep
Kl. 18.30
Ude
Allerød Idrætspark

LSF
Oktober 2021

LSF
2. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Furesø HIF/VBK

Kr. Værløse IF
10. okt
Kl. 13.00
Ude
Sandet Stadion

LSF

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge (08) 21/22 • Pulje 1

August 2021

BSF (M)
24. aug
Kl. 18.30
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF (Liga 2)

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge B (08) 21/22 • Pulje 1

August 2021

LSF (rk. 4)
18. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BFC Lundegården (rk. 3)

StillingU14 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje B1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 1903 0 0 0 0 0
2 Brønshøj BK 0 0 0 0 0
3 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
4 GVI 0 0 0 0 0
5 Himmelev-Veddelev BK 0 0 0 0 0
6 KB (2) 0 0 0 0 0
7 KFUM BK, Roskilde 0 0 0 0 0
8 LSF 0 0 0 0 0
9 Måløv BK 0 0 0 0 0
10 Sundby Bk. 0 0 0 0 0

StillingU14 Drenge 1 (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB 0 0 0 0 0
2 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
3 Furesø HIF/VBK 0 0 0 0 0
4 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0
5 LSF 0 0 0 0 0
6 Lyngby Boldklub 1921 0 0 0 0 0
7 Måløv BK 0 0 0 0 0
8 Nødebo IF 0 0 0 0 0
9 Snekkersten IF 0 0 0 0 0

StillingU14 Drenge 4 (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
2 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
3 Fløng-Hedehusene Idræt 0 0 0 0 0
4 Furesø HIF/VBK 0 0 0 0 0
5 Hornbæk IF 0 0 0 0 0
6 Hundested IK 0 0 0 0 0
7 Kr. Værløse IF 0 0 0 0 0
8 LSF 0 0 0 0 0
9 Nødebo IF 0 0 0 0 0
10 Slangerup & Omegn IF 0 0 0 0 0