Menu

U14 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U14 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 11 mands fodbold hvor vi laver en masse udviklende, sjove og spændende øvelser samt spiller mange kampe henover sæsonen.

Vi har hold der spiller Liga 3, Række 2 og Række 5. Derudover deltager vi også i DBU's pokalturnering.

Hvis du er interesseret i at spille U14 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.
Vi træner Tirsdage kl. 16:30, Onsdage kl. 17:00, Fredage kl. 16:30

 

 

 

 

Ungdom 09. juni kl. 15:54
Top indrangering til LSF's ungdomshold drenge U13-U15 DBU Sjælland har i dag frigivet Liga indrangeringerne for den kommende sæson 2022/2023.
Ungdom
10. januar kl. 23:47 Fantastisk halvår for U13
Ungdom
14. november kl. 13:01 U12 – en succes i LSF-familien!
Ungdom
04. maj kl. 12:17 U11 Video challenge
Ungdom
26. juli kl. 17:05 Super sponsorater til drengene på årgang 2009

Holdets stab

Spillerliste

profil
Alen Beslija
profil
Alexander Kjær
profil
Alexander Tved Fristeen
ingen img
Benjamin Ziberi
profil
Bertram Saunte Simonsen
profil
Daniel Nysom
ingen img
Elias Leth Jelnes
profil
Emil Kogsbøll
profil
Erion Ceka
profil
Ghazi-Elias Jayousi
profil
Gustav Jeno
profil
Ishak Arslan
ingen img
Jakob James Macellaro
profil
Jonathan Christiansen
profil
Lasse Blom
ingen img
Leo Vinther Jakobsen
ingen img
Liam Vasby
profil
Loui Holm Jørgensen
profil
Magnus Keh Kleist Værslev
profil
Malik Zumberi
ingen img
Mathias Bruun Berthelsen
ingen img
Mehmet Baran Demir
profil
Mikail Cetiner
ingen img
Milan Novovic
profil
Noah Roikjær
ingen img
Oliver Brygger
ingen img
Oliver Klarskov Raunsbjerg
profil
Oliver Noah Srison Ginzel
profil
Oskar Harboe Ravn
profil
Shahzeb Farooq
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
profil
Simon Ehlers
profil
Theis Nilou Linnemann
profil
Tobias Behrend
profil
Valdemar Sölvi Troelsson
profil
Victor Mania
profil
Vilhelm Nielsen

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 • Pulje 1

August 2022

BK Rødovre (1)
23. aug
Kl. 18.30
Ude
Rødovre Stadion

LSF (Liga 3)

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge B (09) 22/23 • Pulje 1

September 2022

Rosenhøj BK (rk. 3)
6. sep
Kl. 18.15
Ude
Avedøre Stadion

LSF (rk. 2)

KampprogramU14 Drenge 2 (09) Efterår • Pulje 1

August 2022

Virum-Sorgenfri BK
13. aug
Kl. 13.30
Ude
Virum Stadion

LSF

LSF
21. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

IF Skjold Birkerød

Lyngby Boldklub 1921
28. aug
Kl. 10.00
Ude
Lyngby Stadion

LSF
September 2022

LSF
4. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hillerød Fodbold

Fredensborg BI
10. sep
Kl. 11.00
Ude
Fredensborg Stadion

LSF

LSF
18. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Bagsværd BK

LSF
25. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Snekkersten IF
Oktober 2022

B. 1973, Herlev
1. okt
Kl. 10.30
Ude
Elverroad

LSF

LSF
9. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK

KampprogramU14 Drenge Liga 3 (09) efterår • Pulje B

August 2022

LSF
20. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

A27

FC Nakskov
28. aug
Kl. 12.00
Ude
OK+ stadion

LSF
September 2022

LSF
3. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK

Solrød FC
18. sep
Kl. 12.00
Ude
Solrød Idrætscenter

LSF

LSF
24. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

GVI
Oktober 2022

FA 2000
2. okt
Kl. 12.00
Ude
Jens Jessens Vej

LSF

Ølstykke FC
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
29. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

FB
November 2022

Lyngby Boldklub 1921 (2)
6. nov
Kl. 12.00
Ude
Lyngby Stadion

LSF

KampprogramU14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • lukket pulje 5

August 2022

Albertslund IF
10. aug
Kl. 19.00
Ude
Albertslund Stadion

LSF

LSF
17. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK

Glostrup
25. aug
Kl. 18.00
Ude
Østervangsbanerne

LSF

LSF
31. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brede IF
September 2022

LSF
7. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ølstykke FC

Allerød Fodbold Klub
28. sep
Kl. 17.30
Ude
Allerød Idrætspark

LSF
Oktober 2022

LSF
5. okt
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BK Avarta

StillingUngdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 A27 (Liga 3) 0 0 0 0 0
2 AB (Liga 2) 0 0 0 0 0
3 AC Amager Academy (Liga 2) 0 0 0 0 0
4 AIK 65 Strøby Fodbold (1) 0 0 0 0 0
5 B 1903 (Liga 3) 0 0 0 0 0
6 B93 (Liga 2) 0 0 0 0 0
7 BK Frem (Liga 3) 0 0 0 0 0
8 BK Rødovre (1) 0 0 0 0 0
9 BK Union (3) 0 0 0 0 0
10 Brøndby Strand IK (1) 0 0 0 0 0
11 Brøndbyernes IF (Liga 1) 0 0 0 0 0
12 Ejby IF 1968 (3) 0 0 0 0 0
13 FA 2000 (Liga 3) 0 0 0 0 0
14 Farum BK (Liga 1) 0 0 0 0 0
15 FB (Liga 3) 0 0 0 0 0
16 FC Helsingør (Liga 2) 0 0 0 0 0
17 FC Nakskov (Liga 3) 0 0 0 0 0
18 FC Rudersdal (M) 0 0 0 0 0
19 Fix (Liga 3) 0 0 0 0 0
20 Frederiksværk Fodbold Klub (M) 0 0 0 0 0
21 Fremad Valby (2) 0 0 0 0 0
22 Gladsaxe-Hero BK (Liga 3) 0 0 0 0 0
23 Glostrup (M) 0 0 0 0 0
24 Greve Fodbold (Liga 3) 0 0 0 0 0
25 GVI (Liga 3) 0 0 0 0 0
26 Haslev FC (1) 0 0 0 0 0
27 HB Køge (Liga 1) 0 0 0 0 0
28 Hellas (M) 0 0 0 0 0
29 Herlufsholm GF (Liga 3) 0 0 0 0 0
30 HIK (Liga 2) 0 0 0 0 0
31 Hillerød (M) 0 0 0 0 0
32 Himmelev-Veddelev BK (1) 0 0 0 0 0
33 Holbæk B&I (Liga 2) 0 0 0 0 0
34 Husum Bk (2) 0 0 0 0 0
35 Hvidovre IF (Liga 2) 0 0 0 0 0
36 Hørsholm-Usserød IK (L3) 0 0 0 0 0
37 IF Bytoften (4) 0 0 0 0 0
38 IF Skjold Birkerød (M) 0 0 0 0 0
39 KB (Liga 1) 0 0 0 0 0
40 KFUM BK, Roskilde (Liga3) 0 0 0 0 0
41 Køge Nord FC (1) 0 0 0 0 0
42 LSF (Liga 3) 0 0 0 0 0
43 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) 0 0 0 0 0
44 Nykøbing FC (Liga 2) 0 0 0 0 0
45 Nykøbing IF (2) 0 0 0 0 0
46 Næstved I.F. (Liga 2) 0 0 0 0 0
47 RB 1906 (Liga 2) 0 0 0 0 0
48 Ringsted IF (M) 0 0 0 0 0
49 Skjold 0 0 0 0 0
50 Skovshoved IF (M) 0 0 0 0 0
51 Slagelse B&I (Liga 3) 0 0 0 0 0
52 Solrød FC (Liga 3) 0 0 0 0 0
53 Sundby Bk. (Liga 3) 0 0 0 0 0
54 Taastrup FC (M) 0 0 0 0 0
55 Vallensbæk IF (M) 0 0 0 0 0
56 VG Fodbold (1) 0 0 0 0 0
57 Virum-Sorgenfri BK (M) 0 0 0 0 0
58 Værløse BK (1) 0 0 0 0 0
59 Ølstykke FC (Liga 3) 0 0 0 0 0

StillingUngdomspokalen U14 Drenge B (09) 22/23 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund IF (rk. 2) 0 0 0 0 0
2 Albertslund IF (rk. 4) 0 0 0 0 0
3 B. 73, Slagelse (rk. 3) 0 0 0 0 0
4 BSF (rk. 2) 0 0 0 0 0
5 FC Rudersdal (rk. 4) 0 0 0 0 0
6 Fløng-Hedehusene (rk. 3) 0 0 0 0 0
7 Frederiksværk FK (rk. 4) 0 0 0 0 0
8 Glostrup (rk. 3) 0 0 0 0 0
9 Greve Fodbold (rk. 2) 0 0 0 0 0
10 Greve Fodbold (rk. 4) 0 0 0 0 0
11 Herstedøster IC (rk. 3) 0 0 0 0 0
12 Hillerød Fodbold (rk. 2) 0 0 0 0 0
13 Holbæk B&I (rk. 3) 0 0 0 0 0
14 Humlebæk BK (rk. 3) 0 0 0 0 0
15 Hørsholm-Usserød IK (rk. 2) 0 0 0 0 0
16 IF Skjold Birkerød (rk. 2) 0 0 0 0 0
17 IS Skævinge (rk. 3) 0 0 0 0 0
18 Ishøj IF (rk. 4) 0 0 0 0 0
19 Kalundborg GB (rk. 2) 0 0 0 0 0
20 Karlslunde IF (rk. 4) 0 0 0 0 0
21 Køge BK (rk. 3) 0 0 0 0 0
22 Køge Nord FC (rk. 4) 0 0 0 0 0
23 LSF (rk. 2) 0 0 0 0 0
24 MB (rk. 4) 0 0 0 0 0
25 Måløv BK (rk. 3) 0 0 0 0 0
26 Nødebo IF (rk. 3) 0 0 0 0 0
27 Præstø IF (rk. 3) 0 0 0 0 0
28 Rosenhøj BK (rk. 3) 0 0 0 0 0
29 Solrød FC (rk. 4) 0 0 0 0 0
30 Sorø Freja (rk. 4) 0 0 0 0 0
31 Suså IF (rk. 2) 0 0 0 0 0
32 Svinninge IF (rk. 4) 0 0 0 0 0
33 Tølløse BK (rk. 3) 0 0 0 0 0
34 Vinder af Albertslund (rk.4) - Greve (rk.4) 0 0 0 0 0
35 Vinder af MB (rk.4) - Præstø (rk.3) 0 0 0 0 0
36 Vinder af Rudersdal (rk.4) - Frederiksværk (rk.4) 0 0 0 0 0
37 Virum-Sorgenfri BK (rk. 2) 0 0 0 0 0
38 Vordingborg IF (rk. 2) 0 0 0 0 0

StillingU14 Drenge 2 (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
2 Bagsværd BK 0 0 0 0 0
3 Fredensborg BI 0 0 0 0 0
4 Hillerød Fodbold 0 0 0 0 0
5 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0
6 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
7 LSF 0 0 0 0 0
8 Lyngby Boldklub 1921 0 0 0 0 0
9 Snekkersten IF 0 0 0 0 0
10 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0

StillingU14 Drenge Liga 3 (09) efterår • Pulje B

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 A27 0 0 0 0 0
2 FA 2000 0 0 0 0 0
3 FB 0 0 0 0 0
4 FC Nakskov 0 0 0 0 0
5 GVI 0 0 0 0 0
6 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0
7 LSF 0 0 0 0 0
8 Lyngby Boldklub 1921 (2) 0 0 0 0 0
9 Solrød FC 0 0 0 0 0
10 Ølstykke FC 0 0 0 0 0

StillingU14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • lukket pulje 5

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund IF 0 0 0 0 0
2 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
3 BK Avarta 0 0 0 0 0
4 Brede IF 0 0 0 0 0
5 Farum BK 0 0 0 0 0
6 Glostrup 0 0 0 0 0
7 LSF 0 0 0 0 0
8 Ølstykke FC 0 0 0 0 0