Menu

U17 Drenge-2 (Årg 07-06)

Velkommen til U17 Drenge-2 (Årg 07 - 06).

Holdets stab

Teamleder
profil
Peter Krægpøth
Træner
profil
Jonas Bay Salvesen
Cheftræner
ingen pic
Andreas Søberg
Træner
profil
Jan Hedeager
Assistent
ingen pic
Rasmus Bysted
Holdleder
profil
Nikolaj Ravn Hansen
Træner
ingen pic
Anders Bjerregaard

KampprogramTræningskamp U17 Drenge Øst 2 • Pulje 1

Februar 2022

Hvidovre IF
Spillet
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

LSF

KampprogramTræningskamp U16 Drenge Øst • Pulje 1

Februar 2022

Skjold
Spillet
Ude
Ryparken Idrætsanlæg

LSF

KampprogramU17 Drenge Mester (06) Efterår • Pulje 1

August 2022

Gladsaxe-Hero BK
13. aug
Kl. 12.00
Ude
Gladsaxe Stadion

LSF

LSF
21. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK

Ringsted IF
25. aug
Kl. 18.45
Ude
Ringsted Stadion

LSF
September 2022

Taastrup FC
3. sep
Kl. 13.00
Ude
NyBolig Park - Kunstgræs

LSF

LSF
11. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

HVB/Gundsølille

Vordingborg IF
17. sep
Kl. 11.30
Ude
Rema 1000 Stadion

LSF

LSF
25. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

KFUM BK, Roskilde

Køge BK
28. sep
Kl. 19.00
Ude
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark

LSF
Oktober 2022

LSF
9. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Tuse IF

Snekkersten IF
16. okt
Kl. 14.00
Ude
Snekkersten Idrætscenter

LSF

LSF
30. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Vallensbæk IF
November 2022

Solrød FC
6. nov
Kl. 14.00
Ude
Solrød Idrætscenter

LSF

LSF
13. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK

KampprogramU17 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 2

August 2022

HVB/Gundsølille
14. aug
Kl. 11.00
Ude
Gundsølillehallen

LSF

LSF
20. aug
Kl. 15.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Fløng-Hedehusene Fodbold

Kirke Hyllinge IF
24. aug
Kl. 18.00
Ude
Kirke Hyllinge Stadion

LSF
September 2022

LSF
3. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brøndbyernes IF

LSF
10. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Måløv BK

B. 1973, Herlev
18. sep
Kl. 14.30
Ude
Elverroad Kunstgræs

LSF

LSF
21. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

TFC Odsherred
Oktober 2022

Tune IF
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Tune Stadion

LSF

LSF
6. okt
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Taastrup FC

KampprogramU16 Drenge Øst 1 E 2022 (07) • P1

August 2022

KB
12. aug
Kl. 17.30
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

LSF

LSF
19. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Lyngby BK

Vanløse
28. aug
Kl. 14.00
Ude
Kunst, Vanløse I P

LSF
September 2022

GVI
2. sep
Kl. 18.30
Ude
GVI. Nymosen

LSF

LSF
17. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Glostrup

LSF
24. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

KB
Oktober 2022

Lyngby BK
2. okt
Kl. 13.00
Ude
Lyngby Stadion

LSF

LSF
8. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Vanløse

LSF
15. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

GVI

Glostrup
30. okt
Kl. 14.00
Ude
Glostrup Idrætspark Kunstgræs

LSF

KampprogramUngdomspokal U17 Drenge (06) 22/23 • P1

August 2022

Lundtofte Boldklub (3)
24. aug
Kl. 18.30
Ude
Lundtofte Idrætsplads

LSF (Ø2)

KampprogramUngdomspokal U16 Drenge (07) 22/23 • P1

StillingU17 Drenge Mester (06) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK 0 0 0 0 0
2 Gladsaxe-Hero BK 0 0 0 0 0
3 HVB/Gundsølille 0 0 0 0 0
4 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0
5 KFUM BK, Roskilde 0 0 0 0 0
6 Køge BK 0 0 0 0 0
7 LSF 0 0 0 0 0
8 Ringsted IF 0 0 0 0 0
9 Snekkersten IF 0 0 0 0 0
10 Solrød FC 0 0 0 0 0
11 Tuse IF 0 0 0 0 0
12 Taastrup FC 0 0 0 0 0
13 Vallensbæk IF 0 0 0 0 0
14 Vordingborg IF 0 0 0 0 0

StillingU17 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
2 Brøndbyernes IF 0 0 0 0 0
3 Fløng-Hedehusene Fodbold 0 0 0 0 0
4 HVB/Gundsølille 0 0 0 0 0
5 Kirke Hyllinge IF 0 0 0 0 0
6 LSF 0 0 0 0 0
7 Måløv BK 0 0 0 0 0
8 TFC Odsherred 0 0 0 0 0
9 Tune IF 0 0 0 0 0
10 Taastrup FC 0 0 0 0 0

StillingU16 Drenge Øst 1 E 2022 (07) • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Glostrup 0 0 0 0 0
2 GVI 0 0 0 0 0
3 KB 0 0 0 0 0
4 LSF 0 0 0 0 0
5 Lyngby BK 0 0 0 0 0
6 Vanløse 0 0 0 0 0

StillingUngdomspokal U17 Drenge (06) 22/23 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 A27 (Ø2) 0 0 0 0 0
2 AB (Division) 0 0 0 0 0
3 Allerød/Blovstrød (2) 0 0 0 0 0
4 Avarta (1) 0 0 0 0 0
5 B 1903 (Ø2) 0 0 0 0 0
6 B. 1973, Herlev (Ø2) 0 0 0 0 0
7 B. 73, Slagelse (3) 0 0 0 0 0
8 B93 (Division) 0 0 0 0 0
9 Brøndbyernes IF (Liga) 0 0 0 0 0
10 Brønshøj (M) 0 0 0 0 0
11 FA 2000 (Ø2) 0 0 0 0 0
12 FB (1) 0 0 0 0 0
13 FC Helsingør (Division) 0 0 0 0 0
14 FC København (Liga) 0 0 0 0 0
15 FC Nordsjælland (Liga) 0 0 0 0 0
16 FC Rudersdal (1) 0 0 0 0 0
17 Fløng-Hedehusene Fodbold (2) 0 0 0 0 0
18 Frederikssund FB (Ø2) 0 0 0 0 0
19 Frem (M) 0 0 0 0 0
20 Fremad Valby (M) 0 0 0 0 0
21 Gladsaxe-Hero (M) 0 0 0 0 0
22 Greve Fodbold (Ø1) 0 0 0 0 0
23 GVI (Ø1) 0 0 0 0 0
24 Halstedhus IF (1) 0 0 0 0 0
25 HB Køge (Division) 0 0 0 0 0
26 Hekla (2) 0 0 0 0 0
27 Helsinge Fodbold (2) 0 0 0 0 0
28 Herlev IF (1) 0 0 0 0 0
29 Herstedøster IC 0 0 0 0 0
30 HIK (Division) 0 0 0 0 0
31 Hillerød Fodbold (Ø2) 0 0 0 0 0
32 Holbæk B&I (Ø1) 0 0 0 0 0
33 Humlebæk BK (1) 0 0 0 0 0
34 Hundested IK (1) 0 0 0 0 0
35 HVB/Gundsølille (M) 0 0 0 0 0
36 Hvidovre IF (Division) 0 0 0 0 0
37 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) 0 0 0 0 0
38 Jægersborg (M) 0 0 0 0 0
39 Kalundborg GB (1) 0 0 0 0 0
40 KFUM BK, Roskilde (Ø2) 0 0 0 0 0
41 LSF (Ø2) 0 0 0 0 0
42 Lundtofte Boldklub (3) 0 0 0 0 0
43 Lyngby BK (Liga) 0 0 0 0 0
44 Nykøbing FC (Division) 0 0 0 0 0
45 Ringsted IF (M) 0 0 0 0 0
46 Roskilde BK (Division) 0 0 0 0 0
47 Skjold (Ø2) 0 0 0 0 0
48 Skjold Birkerød (1) 0 0 0 0 0
49 Skovshoved IF (Ø2) 0 0 0 0 0
50 Slagelse B&I (Øst 1) 0 0 0 0 0
51 Slangerup & Omegn IF (2) 0 0 0 0 0
52 Snekkersten IF (M) 0 0 0 0 0
53 Solrød FC (M) 0 0 0 0 0
54 Store Merløse IF (3) 0 0 0 0 0
55 Sundby Bk. (Ø1) 0 0 0 0 0
56 Team AS Fodbold (1) 0 0 0 0 0
57 Tuse IF (M) 0 0 0 0 0
58 Tårnby FF (M) 0 0 0 0 0
59 Taastrup FC (M) 0 0 0 0 0
60 Vallensbæk IF (Ø2) 0 0 0 0 0
61 Vanløse (Ø2) 0 0 0 0 0
62 Virum-Sorgenfri (2) 0 0 0 0 0
63 Vordingborg IF (M) 0 0 0 0 0
64 Ølstykke FC (Ø2) 0 0 0 0 0

StillingUngdomspokal U16 Drenge (07) 22/23 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AIK 65 Strøby Fodbold (2) 0 0 0 0 0
2 Albertslund IF (3) 0 0 0 0 0
3 Allerød/Blovstrød (M) 0 0 0 0 0
4 Asnæs BK (3) 0 0 0 0 0
5 B 1903 (M) 0 0 0 0 0
6 B. 1973, Herlev (1) 0 0 0 0 0
7 B93 (Ø2) 0 0 0 0 0
8 FB (Ø2) 0 0 0 0 0
9 FC Falster (3) 0 0 0 0 0
10 FC Holte (3) 0 0 0 0 0
11 FC Storebælt (3) 0 0 0 0 0
12 Fremad Amager (3) 0 0 0 0 0
13 Fremad Valby (M) 0 0 0 0 0
14 Glostrup (Ø2) 0 0 0 0 0
15 Greve Fodbold (Ø2) 0 0 0 0 0
16 GVI (Ø1) 0 0 0 0 0
17 Haslev FC (2) 0 0 0 0 0
18 Herlufsholm GF (1) 0 0 0 0 0
19 HIK (M) 0 0 0 0 0
20 Holbæk B&I (1) 0 0 0 0 0
21 Humlebæk BK (M) 0 0 0 0 0
22 Hvalsø IF (2) 0 0 0 0 0
23 Hvidovre IF (M) 0 0 0 0 0
24 IF Hjorten (3) 0 0 0 0 0
25 IS Skævinge (1) 0 0 0 0 0
26 Ishøj IF (3) 0 0 0 0 0
27 Kalundborg GB (2) 0 0 0 0 0
28 KB (Ø1) 0 0 0 0 0
29 KFUM BK, Roskilde (Ø1) 0 0 0 0 0
30 LSF (Ø1) 0 0 0 0 0
31 Lyngby Bk (Ø1) 0 0 0 0 0
32 Præstø IF (1) 0 0 0 0 0
33 Skjold (M) 0 0 0 0 0
34 Skjold Birkerød (M) 0 0 0 0 0
35 SMIF (2) 0 0 0 0 0
36 Stenløse (1) 0 0 0 0 0
37 Svebølle BI 2016 (1) 0 0 0 0 0
38 Team AS Fodbold (3) 0 0 0 0 0
39 Tuse IF (1) 0 0 0 0 0
40 Virum-Sorgenfri BK (Ø2) 0 0 0 0 0
41 Værløse BK (M) 0 0 0 0 0
Klubnyt 29. marts kl. 14:55
Andreas Søberg er et af klubbens største trænertalenter LSF er en fodboldklub med mange medlemmer hvor der altid er plads til alle, uanset alder og niveau. Det kan være svært at følge alle hold, så i den kommende tid vil vi forsøge at lære flere af klubbens aktive at kende.