Menu
Senior I dag kl. 18:34
Senior 1: Drømmene der blev til virkelighed – tak for en fantastisk aften! Vi har alle sammen forskellige drømme – men det er meget sjældent det bliver til virkelighed.
Klubnyt
En aften i godt selskab
Senior
Senior 1: Regndans på Sydbank Arena – 3-2 nederlag til Holbæk!
Klubnyt
Pokalkamp mod Brøndby IF
Senior
Senior 1: 3 hjemmebane kampe i træk
Ungdom
U12 1. drenge vandt igen mod Slagslunde
Klubnyt
SIDELINIEN er online
Klubnyt
Ny kasserer i LSF
Klubnyt
Debut for Marcus Gudmann

Senior spillersponsorer

Ungdomshold sponsorer

Stadion sponsorer

Stadion sponsorer

Hovedsponsorer

Førstkommende kampe
September 2017
21.
torsdag
18.00
Ejby IF Fodbold
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 2
Ejby Stadion
LSF
Ejby Stadion
22.
fredag
18.00
BSF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
22.
fredag
19.00
IF Skjold Birkerød
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Birkerød Stadion Kunstgræs
LSF
Birkerød Stadion Kunstgræs
23.
lørdag
10.00
Herlev IF
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Herlev Stadion
LSF
Herlev Stadion
23.
lørdag
10.00
LSF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Stenløse BK
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Frederiksværk Stadion
LSF
Frederiksværk Stadion
23.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 8
NyBolig Park
IF Hjorten
NyBolig Park
23.
lørdag
10.00
Greve Fodbold (1)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
LSF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
LSF
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (10) 1+2 - 23. september • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Brøndbyernes IF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
LSF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 6, 2 baner
Smørum Idrætscenter
Espergærde IF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
Sengeløse GI
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (10) 1+2 - 23. september • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
LSF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Bagsværd BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 8
NyBolig Park
LSF
NyBolig Park
23.
lørdag
10.36
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 6, 2 baner
Smørum Idrætscenter
LSF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Jyllinge FC
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 10
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
23.
lørdag
10.54
LSF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Sengeløse GI
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Brøndbyernes IF
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (10) 1+2 - 23. september • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
LSF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Hillerød GI
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 6, 2 baner
Smørum Idrætscenter
LSF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
11.00
LSF
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Lundtofte Boldklub
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
11.00
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 3
Smørum Idrætscenter
Farum BK
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
LSF
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (10) 1+2 - 23. september • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Sengeløse GI
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Lynge-Uggeløse IF (2)
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Lyngehallen
LSF
Lyngehallen
23.
lørdag
11.30
BSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 10
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
23.
lørdag
11.30
LSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 8
NyBolig Park
BSF (2)
NyBolig Park
23.
lørdag
11.30
Espergærde IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 3
Smørum Idrætscenter
LSF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
LSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 6, 2 baner
Smørum Idrætscenter
Farum BK
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
B. 1973, Herlev
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
LSF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
12.00
Taastrup FC
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Tåstrup Idrætspark
LSF
Tåstrup Idrætspark
23.
lørdag
12.00
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 3
Smørum Idrætscenter
Bagsværd BK
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Taastrup FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 8
NyBolig Park
LSF
NyBolig Park
23.
lørdag
12.24
LSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 10
Ballerup Idrætspark
Slagslunde-Ganløse IF
Ballerup Idrætspark
23.
lørdag
12.30
Raklev GI
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 3
Smørum Idrætscenter
LSF
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
LSF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Greve Fodbold (2)
Smørum Idrætscenter
23.
lørdag
12.45
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Lyngby Stadion
LSF
Lyngby Stadion
23.
lørdag
13.00
KFUM BK, Roskilde
livescore
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
LSF
Lillevang Idrætscenter
23.
lørdag
15.00
Høsterkøb HF 2000
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
SPORTEN ved Høsterkøb Skole
LSF (2)
SPORTEN ved Høsterkøb Skole

Klubnyt og Ungdom

  • Ungdom
    Perfekt start for U11 pigerne fra LSF
  • Klubnyt
    Vigtig info til LSF fans vedr. LSF - Brøndby
  • Klubnyt
    En aften i godt selskab