Menu
Klubnyt I går kl. 16:28
Træner/lederfest Invitation til fest for LSF´s frivillige.
Nyheder
Kontingent 2016
Vildbjerg Cup
Vildbjerg Cup 2016
Klubnyt
SKADET TIL DAGENS TRÆNING?
Senior
Messi i Farum Arena.
Senior
Så blev det endelig træningsdag for Senior 1
Klubnyt
Loppemarked i hal 2
Oldboys/Veteran
Pokalturnering og prestige på spil i Oldboysafdelingen.
Senior
Så starter senior 1 op!

Senior spillersponsorer

Ungdomshold sponsorer

Webbanner sponsorer

Stadion sponsorer

Hovedsponsorer

Kommende kampe
Februar 2016
13.
lørdag
12.30
Måløv BK (1)
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 3-4 • Pulje 2
Måløv Idrætspark
LSF (1)
Måløv Idrætspark
20.
lørdag
11.25
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 drenge 3-4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
LSF
Himmelev Kunstgræsbane
20.
lørdag
14.15
Avedøre
Herrer
Senior
DS(H)+Elite(K)+1.div(K) • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Ledøje-Smørum
Avedøre Stadion Kunstgræs
24.
onsdag
20.30
LSF (1)
Herrer
Oldboys/girls
VinterBOLD 7/8-mands Old Boys • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Måløv BK
Ledøje Idrætscenter
24.
onsdag
20.30
LSF (2)
Herrer
Oldboys/girls
VinterBOLD 7/8-mands Old Boys • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Vanløse
Ledøje Idrætscenter
26.
fredag
17.30
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger C (04) 8M • Pulje 1
Slangerup Stadion
LSF
Slangerup Stadion
27.
lørdag
09.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge B (04) 8M • Pulje 3
Slangerup Stadion
LSF
Slangerup Stadion
27.
lørdag
10.30
LSF
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge C (05) 8M • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Ølstykke FC
Ledøje Idrætscenter
27.
lørdag
10.30
LSF
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger C (04) 8M • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Allerød Fodbold Klub
Ledøje Idrætscenter
27.
lørdag
10.50
IS Skævinge
Kvinder
U9
U9 pi(07+08) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Møllegårdhallen
LSF
Møllegårdhallen
27.
lørdag
11.20
LSF
Kvinder
U9
U9 pi(07+08) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Møllegårdhallen
Snekkersten IF (2)
Møllegårdhallen
27.
lørdag
11.30
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge B Futsal Final Indoor (02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D2
Lyngby Boldklub 1921
Roskilde-hallerne HAL D2
27.
lørdag
11.50
LSF
Kvinder
U9
U9 pi(07+08) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Møllegårdhallen
Ølstykke FC
Møllegårdhallen
27.
lørdag
12.00
Gundsølille SGIF
Herrer
U14
U14 Drenge B Futsal Final Indoor (02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
LSF
Roskilde-hallerne HAL D1
27.
lørdag
12.05
Værløse BK
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 Drenge Øst-M • Pulje 2
Værløse Stadion
LSF
Værløse Stadion
27.
lørdag
12.10
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U9
U9 pi(07+08) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Møllegårdhallen
LSF
Møllegårdhallen
27.
lørdag
12.30
FC Hornsherred
Herrer
U14
U14 Drenge B Futsal Final Indoor (02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D2
LSF
Roskilde-hallerne HAL D2
27.
lørdag
16.00
Ølstykke FC
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 3
Ølstykke Stadion Kunstgræs
LSF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
28.
søndag
10.30
LSF
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge B (04) 8M • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Albertslund IF
Ledøje Idrætscenter
28.
søndag
10.30
LSF
Herrer
U17
U17 Drenge Futsal Final Indoor A (99-00) • Semifinale 1
Roskilde-hallerne HAL D1
BSF
Roskilde-hallerne HAL D1
28.
søndag
12.00
LSF
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge Øst-M • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Lynge-Uggeløse IF
Ledøje Idrætscenter
28.
søndag
12.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 drenge 3-4 • Pulje 2
Slangerup Stadion
LSF
Slangerup Stadion
28.
søndag
17.58
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U19
U19 Drenge Futsal Final Indoor B (97-98) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL B
LSF
Roskilde-hallerne HAL B
28.
søndag
18.37
LSF
Herrer
U19
U19 Drenge Futsal Final Indoor B (97-98) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL B
Bagsværd BK
Roskilde-hallerne HAL B
28.
søndag
19.16
LSF
Herrer
U19
U19 Drenge Futsal Final Indoor B (97-98) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL B
Præstø IF
Roskilde-hallerne HAL B
28.
søndag
19.42
Rishøj Boldklub
Herrer
U19
U19 Drenge Futsal Final Indoor B (97-98) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL B
LSF
Roskilde-hallerne HAL B
Marts 2016
1.
tirsdag
19.00
CIK
Herrer
Oldboys/girls
VinterBOLD 7/8-mands Old Boys • Pulje 2
Kløvermarken
LSF (2)
Kløvermarken
2.
onsdag
23.59
LSF
Herrer
U19
VinterBOLD U-19 drenge Øst-M • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
B 1950
Ledøje Idrætscenter
2.
onsdag
23.59
Husum Bk
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 3
Kunst, Husumparken
LSF
Kunst, Husumparken
4.
fredag
19.00
Brønshøj BK
Herrer
Oldboys/girls
VinterBOLD 7/8-mands Old Boys • Pulje 2
Kunst, Tingbjerg IP
LSF (2)
Kunst, Tingbjerg IP
5.
lørdag
09.30
FB (1)
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge B (08) 5M Stævne • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
LSF
Ledøje Idrætscenter
5.
lørdag
09.30
Bagsværd BK
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge C (08) 5M Stævne • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
LSF
Ledøje Idrætscenter
5.
lørdag
09.55
LSF
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge B (08) 5M Stævne • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
HB
Ledøje Idrætscenter
5.
lørdag
09.55
Albertslund IF
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge C (08) 5M Stævne • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
LSF
Ledøje Idrætscenter
5.
lørdag
10.00
Lynge-Uggeløse IF
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge A (04) 8M • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
LSF
Lyngehallen Kunstgræs
5.
lørdag
10.20
LSF
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge B (08) 5M Stævne • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Albertslund IF
Ledøje Idrætscenter
5.
lørdag
10.20
LSF
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge C (08) 5M Stævne • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Brøndbyernes IF (2)
Ledøje Idrætscenter
5.
lørdag
11.00
LSF
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
BK Avarta
Ledøje Idrætscenter
5.
lørdag
11.15
GVI
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge Øst-M • Pulje 2
Kunst, GVI. Nymosen
LSF
Kunst, GVI. Nymosen
5.
lørdag
12.00
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 3
Borup Stadion, kunstgræs
LSF (1)
Borup Stadion, kunstgræs
5.
lørdag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U19
VinterBOLD U-19 drenge 1-2 • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
LSF
Helsinge Stadion Kunstgræs
5.
lørdag
12.15
Jyllinge FC
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge C (04) 8M • Pulje 3
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
LSF
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
5.
lørdag
12.15
Måløv BK (2)
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 3-4 • Pulje 3
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
LSF (2)
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
5.
lørdag
12.25
LSF (1)
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 3
Borup Stadion, kunstgræs
Næstved I.F.
Borup Stadion, kunstgræs
5.
lørdag
12.50
LSF (1)
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 3
Borup Stadion, kunstgræs
KFUM BK, Roskilde
Borup Stadion, kunstgræs
5.
lørdag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 Drenge Øst-M • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
LSF
Virumgård kunstgræsbane
5.
lørdag
15.00
Allerød Fodbold Klub
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 3-4 • Pulje 2
Allerød Idrætspark
LSF (1)
Allerød Idrætspark
6.
søndag
09.00
LSF (1)
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge B (07) 5M Stævne • Pulje 1
Ølstykke Stadion
Ølstykke FC
Ølstykke Stadion
6.
søndag
09.25
Holbæk B&I
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge B (07) 5M Stævne • Pulje 1
Ølstykke Stadion
LSF (1)
Ølstykke Stadion
6.
søndag
09.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge B (07) 5M Stævne • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
LSF (2)
Ledøje Idrætscenter
6.
søndag
09.55
Glostrup
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge B (07) 5M Stævne • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
LSF (2)
Ledøje Idrætscenter
6.
søndag
10.00
LSF (2)
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
Orient GI
Espelunden Kunstgræs
6.
søndag
10.00
SB 50 Ishøj
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge C (06) 5M Stævne • Pulje 2
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
LSF
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
6.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 2
Elverroad
LSF
Elverroad
6.
søndag
10.00
LSF
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge A (06) 5M Stævne • Pulje 2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
KB (3)
Kunst, KB, P. Bangs Vej
6.
søndag
10.20
Albertslund IF
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge B (07) 5M Stævne • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
LSF (2)
Ledøje Idrætscenter
6.
søndag
10.25
LSF (2)
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
FA 2000
Espelunden Kunstgræs
6.
søndag
10.25
LSF
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge C (06) 5M Stævne • Pulje 2
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Vanløse (1)
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
6.
søndag
10.25
LSF
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge A (06) 5M Stævne • Pulje 2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Tårnby FF
Kunst, KB, P. Bangs Vej
6.
søndag
10.50
Tårnby FF (1)
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
LSF (2)
Espelunden Kunstgræs
6.
søndag
10.50
Karlslunde IF
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge C (06) 5M Stævne • Pulje 2
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
LSF
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
6.
søndag
10.50
SB 50 Ishøj
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 2
Elverroad
LSF
Elverroad
6.
søndag
10.50
LSF
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge A (06) 5M Stævne • Pulje 2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Hørsholm-Usserød IK (2)
Kunst, KB, P. Bangs Vej
6.
søndag
11.30
Bagsværd BK
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Bagsværd Stadion Kunstgræs
LSF
Bagsværd Stadion Kunstgræs
6.
søndag
11.30
LSF (2)
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 3-4 • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Farum BK
Ledøje Idrætscenter
6.
søndag
13.00
LSF
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge C (05) 8M • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Karlslunde IF
Ledøje Idrætscenter
6.
søndag
13.05
B 1903 (1)
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge B (07) 5M Stævne • Pulje 3
B1903
LSF (3)
B1903