Menu

KAMPINFO

Kommende kampe
December 2017
17.
søndag
10.30
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Smørum Idrætscenter
B 1903 (2)
Smørum Idrætscenter
17.
søndag
10.30
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Smørum Idrætscenter
Farum BK
Smørum Idrætscenter
17.
søndag
11.12
RB 1906 (2)
Kvinder
U8
U8 pige (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Gundsølillehallen
LSF
Gundsølillehallen
17.
søndag
11.24
LSF
Kvinder
U8
U8 pige (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Gundsølillehallen
Brøndbyernes IF
Gundsølillehallen
17.
søndag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
LSF
Vallensbæk Idrætscenter
17.
søndag
11.36
Lyngby Boldklub 1921
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Solvangshallen
LSF
Solvangshallen
17.
søndag
12.00
LSF
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Solvangshallen
Greve Fodbold (2)
Solvangshallen
17.
søndag
12.00
LSF
Kvinder
U8
U8 pige (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Gundsølillehallen
RB 1906 (2)
Gundsølillehallen
17.
søndag
12.00
LSF
Kvinder
U15
U15 Piger (03) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
HIK
Smørum Idrætscenter
17.
søndag
12.12
Brøndbyernes IF
Kvinder
U8
U8 pige (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Gundsølillehallen
LSF
Gundsølillehallen
17.
søndag
12.24
LSF
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Solvangshallen
Brøndbyernes IF (1)
Solvangshallen
17.
søndag
12.48
Lyngby Boldklub 1921
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Solvangshallen
LSF
Solvangshallen
17.
søndag
14.45
Hundige BK
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBold • Pulje 1
Hundige Boldfælled Kunst
LSF (1)
Hundige Boldfælled Kunst
17.
søndag
15.12
Hvalsø IF (2)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Hvalsø Hallerne
LSF (2)
Hvalsø Hallerne
17.
søndag
15.24
KBK Hillerød
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 1
Blovstrødhallen
LSF
Blovstrødhallen
17.
søndag
15.24
LSF (1)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Fredensborg BI
Taastrup Idrætshaller
17.
søndag
15.48
LSF
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 1
Blovstrødhallen
HB Køge pigefodbold (2)
Blovstrødhallen
17.
søndag
15.48
Allerød Fodbold Klub (1)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
LSF (1)
Taastrup Idrætshaller
17.
søndag
15.48
LSF (2)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Hvalsø Hallerne
Måløv BK
Hvalsø Hallerne
17.
søndag
16.12
Bagsværd BK (1)
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 1
Blovstrødhallen
LSF
Blovstrødhallen
17.
søndag
16.12
LSF (1)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC
Taastrup Idrætshaller
17.
søndag
16.24
LSF (2)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Hvalsø Hallerne
Allerød Fodbold Klub (2)
Hvalsø Hallerne
17.
søndag
16.36
LSF
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 1
Blovstrødhallen
Allerød Fodbold Klub (2)
Blovstrødhallen
17.
søndag
16.36
Hvalsø IF (1)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
LSF (1)
Taastrup Idrætshaller
17.
søndag
16.48
FIF, Hillerød
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Hvalsø Hallerne
LSF (2)
Hvalsø Hallerne
Januar 2018
6.
lørdag
11.30
IS Skævinge
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
LSF
Brødeskov Stadion Kunst
6.
lørdag
15.12
LSF
Herrer
U12
U12 drenge (06) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Strøby-hallen
Ishøj IF (1)
Strøby-hallen
6.
lørdag
15.12
LSF (1)
Herrer
U12
U12 drenge A (06) Futsal 3 .runde • Pulje 1
Lyngehallen
FC Holte
Lyngehallen
6.
lørdag
15.36
Herlufsholm GF
Herrer
U12
U12 drenge (06) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Strøby-hallen
LSF
Strøby-hallen
6.
lørdag
15.36
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U12
U12 drenge A (06) Futsal 3 .runde • Pulje 1
Lyngehallen
LSF (1)
Lyngehallen
6.
lørdag
16.00
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Strøby-hallen
LSF
Strøby-hallen
6.
lørdag
16.00
BSV af 2016 (1)
Herrer
U12
U12 drenge A (06) Futsal 3 .runde • Pulje 1
Lyngehallen
LSF (1)
Lyngehallen
6.
lørdag
16.12
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 drenge B (06) Futsal 3 .runde • Pulje 2
Blovstrødhallen
LSF
Blovstrødhallen
6.
lørdag
16.36
LSF
Herrer
U12
U12 drenge (06) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Strøby-hallen
Vallensbæk IF
Strøby-hallen
6.
lørdag
16.36
LSF (1)
Herrer
U12
U12 drenge A (06) Futsal 3 .runde • Pulje 1
Lyngehallen
BSV af 2016 (3)
Lyngehallen
6.
lørdag
16.48
LSF
Herrer
U12
U12 drenge B (06) Futsal 3 .runde • Pulje 2
Blovstrødhallen
Skibby IK (1)
Blovstrødhallen
6.
lørdag
17.24
LSF
Herrer
U12
U12 drenge B (06) Futsal 3 .runde • Pulje 2
Blovstrødhallen
FFB (1)
Blovstrødhallen
6.
lørdag
17.48
FC Holte
Herrer
U12
U12 drenge B (06) Futsal 3 .runde • Pulje 2
Blovstrødhallen
LSF
Blovstrødhallen
7.
søndag
10.11
LSF
Kvinder
U7
U7 Pi (11-12) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 1
Møllegårdhallen
IF Skjold Birkerød
Møllegårdhallen
7.
søndag
10.33
Taastrup FC
Kvinder
U7
U7 Pi (11-12) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 1
Møllegårdhallen
LSF
Møllegårdhallen
7.
søndag
10.55
Orient GI
Kvinder
U7
U7 Pi (11-12) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 1
Møllegårdhallen
LSF
Møllegårdhallen
7.
søndag
11.00
FFB
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Frederikssund Stadion
LSF
Frederikssund Stadion
7.
søndag
11.28
LSF
Kvinder
U7
U7 Pi (11-12) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 1
Møllegårdhallen
Hareskov IF
Møllegårdhallen
9.
tirsdag
20.30
Rebæk IF
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBold • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
LSF (2)
Avedøre Stadion Kunstgræs
11.
torsdag
20.15
LSF (1)
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBold • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Slangerup & Omegn IF
Smørum Idrætscenter
11.
torsdag
20.15
LSF (2)
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBold • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Karlslunde IF
Smørum Idrætscenter
13.
lørdag
09.12
LSF
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Jægerspris IK
Møllegårdhallen
13.
lørdag
09.36
Greve Fodbold (2)
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
LSF
Møllegårdhallen
13.
lørdag
09.45
BK Friheden
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
LSF
Avedøre Stadion Kunstgræs
13.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
LSF
Møllegårdhallen
13.
lørdag
10.00
Jyllinge FC
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
LSF
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
13.
lørdag
10.30
LSF
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Brøndbyernes IF
Smørum Idrætscenter
13.
lørdag
10.30
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Smørum Idrætscenter
HIK
Smørum Idrætscenter
13.
lørdag
10.30
Næstved I.F.
Herrer
U10
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 2 • Pulje 1
Næstved Stadion
LSF
Næstved Stadion
13.
lørdag
10.36
LSF
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Brøndbyernes IF (2)
Møllegårdhallen
13.
lørdag
10.50
LSF
Herrer
U10
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 2 • Pulje 1
Næstved Stadion
Farum BK
Næstved Stadion
13.
lørdag
11.15
Lynge-Uggeløse IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Lyngehallen Kunstgræs
LSF
Lyngehallen Kunstgræs
13.
lørdag
11.30
Vestia
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Bavnehøj IA
LSF
Kunst, Bavnehøj IA
13.
lørdag
11.30
Nykøbing FC
Herrer
U10
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 2 • Pulje 1
Næstved Stadion
LSF
Næstved Stadion
13.
lørdag
12.45
KB (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, KB, P. Bangs Vej
LSF
Kunst, KB, P. Bangs Vej
13.
lørdag
14.15
Albertslund IF
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBold • Pulje 1
Albertslund Stadion Kunstgræs
LSF (1)
Albertslund Stadion Kunstgræs
13.
lørdag
14.24
LSF
Kvinder
U8
U8 pige (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Borgerskolen
Sengeløse GI
Borgerskolen
13.
lørdag
14.48
RB 1906 (2)
Kvinder
U8
U8 pige (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Borgerskolen
LSF
Borgerskolen
13.
lørdag
15.12
LSF
Kvinder
U11
U11 pi.(07) beg. Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Møllegårdhallen
Hørsholm-Usserød IK
Møllegårdhallen
13.
lørdag
15.12
LSF
Kvinder
U8
U8 pige (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Borgerskolen
Orient GI
Borgerskolen
13.
lørdag
15.36
Lynge-Uggeløse IF
Kvinder
U11
U11 pi.(07) beg. Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Møllegårdhallen
LSF
Møllegårdhallen
13.
lørdag
15.36
RB 1906 (3)
Kvinder
U8
U8 pige (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Borgerskolen
LSF
Borgerskolen
13.
lørdag
16.00
Jyllinge FC
Kvinder
U11
U11 pi.(07) beg. Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Møllegårdhallen
LSF
Møllegårdhallen
13.
lørdag
16.36
LSF
Kvinder
U11
U11 pi.(07) beg. Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Møllegårdhallen
Hareskov IF
Møllegårdhallen

Hovedsponsorer

Senior spillersponsorer

Ungdomshold sponsorer

Stadion sponsorer

Stadion sponsorer