Menu

KAMPINFO

Kommende kampe
August 2017
17.
torsdag
18.00
Stenløse BK
1-3
livescore
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Stenløse Stadion
Bane 4 A
LSF (1)
5-7
Stenløse Stadion
Bane 4 A
17.
torsdag
18.30
Brøndby Strand IK
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 3
Langbjergskolen
LSF
Langbjergskolen
17.
torsdag
19.00
Frederikssund IK
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Frederikssund Stadion
LSF (2)
Frederikssund Stadion
19.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Ledøje Idrætscenter
19.
lørdag
10.00
Jyllinge FC
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg
LSF
Spraglehøj Idrætsanlæg
19.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
FFB
Ledøje Idrætscenter
19.
lørdag
10.30
Ballerup BK
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Top Danmark Hallen, kunstgræs
LSF
Top Danmark Hallen, kunstgræs
19.
lørdag
11.00
Glostrup
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2
Glostrup Idrætspark
LSF
Glostrup Idrætspark
19.
lørdag
12.00
Islev BK
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Espelundens Idrætsanlæg
LSF
Espelundens Idrætsanlæg
19.
lørdag
12.30
Ølstykke FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Ølstykke Stadion
Ledøje-Smørum Fodbold
Ølstykke Stadion
19.
lørdag
13.00
Farum BK (2)
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1
Farum Park
LSF
Farum Park
19.
lørdag
13.00
Ølstykke FC
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 2
Ølstykke Stadion
LSF
Ølstykke Stadion
19.
lørdag
13.00
Kastrup Bk.
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Røllikevej
LSF
Røllikevej
20.
søndag
10.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Ledøje Idrætscenter
20.
søndag
11.00
LSF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Ledøje Idrætscenter
Himmelev-Veddelev BK
Ledøje Idrætscenter
20.
søndag
11.00
LSF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 4
Ledøje Idrætscenter
Hareskov IF
Ledøje Idrætscenter
20.
søndag
11.30
Rosenhøj BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Sønderkærskolen
LSF (2)
Sønderkærskolen
20.
søndag
12.00
Jyllinge FC
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg
LSF
Spraglehøj Idrætsanlæg
20.
søndag
12.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
IS Skævinge
Ledøje Idrætscenter
20.
søndag
14.00
LSF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Stenløse BK
Ledøje Idrætscenter
21.
mandag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
LSF
Virum Stadion
21.
mandag
19.00
Værløse BK
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 2
Værløse Stadion Kunstgræs
LSF
Værløse Stadion Kunstgræs
21.
mandag
19.00
LSF (2)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Ledøje Idrætscenter
21.
mandag
19.00
LSF
Herrer
M+45
M+45 (Superveteran) 11-mands - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Herlev IF
Ledøje Idrætscenter
22.
tirsdag
18.30
KBK Hillerød (3)
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1
KBK Hillerød Øst-huset
LSF (3)
KBK Hillerød Øst-huset
23.
onsdag
17.30
LSF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Ledøje Idrætscenter
Bagsværd BK
Ledøje Idrætscenter
23.
onsdag
18.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Frederikssund FB
Ledøje Idrætscenter
23.
onsdag
18.30
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Albertslund BS 72
Ledøje Idrætscenter
23.
onsdag
19.00
Herfølge BK
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Herfølge Stadion Kunst
LSF
Herfølge Stadion Kunst
23.
onsdag
19.00
LSF (1)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Køge Nord FC
Ledøje Idrætscenter
23.
onsdag
19.45
Bagsværd BK
Kvinder
K+29
8-K+29 (Old Girls) - Efterår • Pulje 1
Bagsværd Stadion Kunstgræs
LSF
Bagsværd Stadion Kunstgræs
24.
torsdag
17.30
Værløse BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Værløse Stadion
LSF
Værløse Stadion
25.
fredag
18.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Brøndbyernes IF
Ledøje Idrætscenter
25.
fredag
18.00
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Brøndbyernes IF
Ledøje Idrætscenter
26.
lørdag
10.00
FFB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Oppe-Sundby Stadion
LSF
Oppe-Sundby Stadion
26.
lørdag
10.00
LSF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Lynge-Uggeløse IF
Ledøje Idrætscenter
26.
lørdag
10.00
LSF (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 6
NyBolig Park
Greve Fodbold (1)
NyBolig Park
26.
lørdag
10.00
LSF
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (10) beg. - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Islev Skole
Taastrup FC
Islev Skole
26.
lørdag
10.18
LSF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
BSF (2)
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
10.36
Gladsaxe-Hero BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 6
NyBolig Park
LSF (1)
NyBolig Park
26.
lørdag
10.36
LSF (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
Taastrup FC (1)
NyBolig Park
26.
lørdag
10.36
IF Skjold Birkerød
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (10) beg. - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Islev Skole
LSF
Islev Skole
26.
lørdag
10.54
BSF (1)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
10.54
Orient GI
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (10) beg. - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Islev Skole
LSF
Islev Skole
26.
lørdag
11.00
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
BSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.12
Gladsaxe-Hero BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
LSF (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
11.30
Lynge-Uggeløse IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Lyngehallen
LSF
Lyngehallen
26.
lørdag
11.30
LSF (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 6
NyBolig Park
Rosenhøj BK (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
11.30
Brøndbyernes IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.30
LSF
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (10) beg. - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Islev Skole
Ølstykke FC
Islev Skole
26.
lørdag
11.30
Brøndbyernes IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.48
LSF (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
Greve Fodbold (4)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.00
LSF
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Brøndbyernes IF
Ledøje Idrætscenter
26.
lørdag
12.00
Slagelse B&I
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Slagelse Stadion Kunst
LSF
Slagelse Stadion Kunst
26.
lørdag
12.00
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
BK Friheden
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.06
Taastrup FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 6
NyBolig Park
LSF (1)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.06
Svogerslev BK
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.24
Køge BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 7
NyBolig Park
LSF (2)
NyBolig Park
26.
lørdag
12.30
Køge BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
14.00
LSF
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Fredensborg BI
Ledøje Idrætscenter
26.
lørdag
15.30
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
LSF
Elverroad Kunstgræs
27.
søndag
10.00
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Frederikssund
Ledøje Idrætscenter
27.
søndag
10.00
Albertslund IF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 27. august • Pulje 1
Albertslund Stadion
LSF
Albertslund Stadion
27.
søndag
10.18
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5
Albertslund Stadion
Albertslund IF
Albertslund Stadion
27.
søndag
10.18
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
Allerød Fodbold Klub
Allerød Idrætspark
27.
søndag
10.18
LSF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 27. august • Pulje 1
Albertslund Stadion
Lynge-Uggeløse IF
Albertslund Stadion
27.
søndag
10.36
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
LSF
Allerød Idrætspark
27.
søndag
10.54
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5
Albertslund Stadion
LSF
Albertslund Stadion
27.
søndag
11.00
FGK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 4
Lyngholmskolen
LSF
Lyngholmskolen
27.
søndag
11.00
LSF
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Avedøre IF
Ledøje Idrætscenter
27.
søndag
11.12
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
Dalby IF / HFK fodbold
Allerød Idrætspark
27.
søndag
11.12
LSF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 27. august • Pulje 1
Albertslund Stadion
Albertslund IF
Albertslund Stadion
27.
søndag
11.30
Stenløse BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5
Albertslund Stadion
LSF
Albertslund Stadion
27.
søndag
11.30
Lynge-Uggeløse IF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 27. august • Pulje 1
Albertslund Stadion
LSF
Albertslund Stadion
27.
søndag
12.00
LSF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Farum BK
Ledøje Idrætscenter
27.
søndag
12.00
Jyllinge FC
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg
LSF
Spraglehøj Idrætsanlæg
27.
søndag
12.06
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
Allerød Fodbold Klub
Allerød Idrætspark
27.
søndag
12.24
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5
Albertslund Stadion
Gundsømagle IF
Albertslund Stadion
27.
søndag
12.30
Ølstykke FC (1)
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ølstykke Stadion
LSF
Ølstykke Stadion
27.
søndag
13.00
LSF
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Albertslund IF
Ledøje Idrætscenter
27.
søndag
14.00
LSF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Måløv BK
Ledøje Idrætscenter
27.
søndag
14.00
Ledøje-Smørum Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Måløv BK
Ledøje Idrætscenter
28.
mandag
18.00
Vallensbæk IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
LSF
Vallensbæk Idrætscenter
28.
mandag
18.30
ØB 90
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 2
Ølstykke Stadion
LSF
Ølstykke Stadion
28.
mandag
19.00
LSF (2)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Gladsaxe-Hero BK
Ledøje Idrætscenter
29.
tirsdag
18.00
Værløse BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 4
Værløse Stadion
LSF
Værløse Stadion
29.
tirsdag
18.00
LSF
Kvinder
K+29
8-K+29 (Old Girls) - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
IF Skjold Birkerød
Ledøje Idrætscenter
29.
tirsdag
18.30
Rosenhøj BK
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2
Avedøre Stadion
LSF
Avedøre Stadion
29.
tirsdag
18.30
B 1903 (M)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 • Pulje 1
B1903
LSF (Øst 2)
B1903
30.
onsdag
17.30
LSF
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2017/18 • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
B 93
Ledøje Idrætscenter
30.
onsdag
18.30
Albertslund IF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 3
Albertslund Stadion
LSF
Albertslund Stadion
30.
onsdag
18.30
BK Union (1)
Herrer
U15
Ungdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18 • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
LSF (Øst 2)
Kunst, Genforeningspladsen
30.
onsdag
18.30
BK Vest, Rødovre (2)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old Boys) Pokal 17/18 • Pulje 1
Nørrekær
LSF (1) (2)
Nørrekær
30.
onsdag
18.45
Dalby IF / HFK fodbold
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Dalby Stadion
LSF
Dalby Stadion
30.
onsdag
18.45
Gundsølille SGIF
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Gundsølillehallen
LSF (1)
Gundsølillehallen
30.
onsdag
19.00
LSF
Herrer
M+45
M+45 (Superveteran) 11-mands - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Hareskov IF
Ledøje Idrætscenter
September 2017
1.
fredag
18.30
Herlev
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Herlev Stadion
LSF
Herlev Stadion
1.
fredag
19.00
Holbæk United
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 2
Tuse Kunstgræsbane
LSF (1)
Tuse Kunstgræsbane
2.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Ishøj IF
Ledøje Idrætscenter
2.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Nivå-Kokkedal FK
Ledøje Idrætscenter
2.
lørdag
10.00
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Gladsaxe Stadion
LSF (2)
Gladsaxe Stadion
2.
lørdag
11.00
Holbæk B&I
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 3
SuRi Park
LSF
SuRi Park
2.
lørdag
11.00
BSV af 2016
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Rundforbi Stadion
LSF
Rundforbi Stadion
2.
lørdag
13.00
Frederikssund FB
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2
Oppe-Sundby Stadion
LSF
Oppe-Sundby Stadion
2.
lørdag
13.00
BSV af 2016
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Rundforbi Stadion
LSF
Rundforbi Stadion
2.
lørdag
13.30
BSF
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
LSF
Ballerup Idrætspark
2.
lørdag
14.00
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Gladsaxe Stadion
LSF
Gladsaxe Stadion
2.
lørdag
15.30
Rosenhøj BK
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
Sønderkærskolen
LSF
Sønderkærskolen
3.
søndag
10.00
LSF
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Rosenhøj BK
Ledøje Idrætscenter
3.
søndag
10.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Slagslunde-Ganløse IF
Ledøje Idrætscenter
3.
søndag
10.00
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
BFC Lundegården
Ledøje Idrætscenter
3.
søndag
11.00
LSF
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Lundtofte Boldklub
Ledøje Idrætscenter
3.
søndag
11.00
LSF
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Frem Hellebæk
Ledøje Idrætscenter
3.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2
Elverroad
LSF
Elverroad
3.
søndag
11.30
AB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Akademisk Boldklub
Ledøje-Smørum Fodbold
Akademisk Boldklub
3.
søndag
12.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
BSF
Ledøje Idrætscenter
3.
søndag
13.30
LSF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Ledøje Idrætscenter
B93 2
Ledøje Idrætscenter
3.
søndag
14.00
LSF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Måløv BK
Ledøje Idrætscenter
4.
mandag
18.30
Hareskov IF
Herrer
M+45
M+45 (Superveteran) 11-mands - Efterår • Pulje 1
Birkevang
LSF
Birkevang
5.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Kvinder
K+29
8-K+29 (Old Girls) - Efterår • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
LSF
Sportspladsen i Syd
6.
onsdag
17.30
LSF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Ledøje Idrætscenter
BK Avarta
Ledøje Idrætscenter
6.
onsdag
18.00
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Lillevang Idrætscenter
LSF
Lillevang Idrætscenter
6.
onsdag
18.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Måløv BK
Ledøje Idrætscenter
6.
onsdag
18.15
KBK Hillerød (2)
Herrer
U15
Ungdomspokalen U15 Drenge B (03) 17/18 • Pulje 1
KBK Hillerød Øst-huset
LSF (2)
KBK Hillerød Øst-huset
6.
onsdag
18.30
Ejby IF 1968
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Ejby Friluftscenter
LSF (2)
Ejby Friluftscenter
6.
onsdag
18.30
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Herstedøster IC
Ledøje Idrætscenter
6.
onsdag
19.00
LSF (1)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Ledøje Idrætscenter
6.
onsdag
20.00
Hvidovre IF
Herrer
Senior
U21 B, 2017 efterår (1996 og yngre) • Pulje 1
Kæmpernes Arena
LSF
Kæmpernes Arena
7.
torsdag
18.30
LSF
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
ØB 90
Ledøje Idrætscenter
8.
fredag
18.00
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Espergærde IF
Ledøje Idrætscenter
8.
fredag
18.15
IF Skjold Birkerød
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkerød Stadion
LSF
Birkerød Stadion
9.
lørdag
11.00
LSF
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
IF Bytoften
Ledøje Idrætscenter
9.
lørdag
11.00
Stenløse BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Stenløse Stadion
Ledøje-Smørum Fodbold
Stenløse Stadion
9.
lørdag
11.00
HIK
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 3
Kunst, HIK
LSF
Kunst, HIK
9.
lørdag
11.00
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Farum BK
Ledøje Idrætscenter
9.
lørdag
11.30
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
LSF
Ledøje Idrætscenter
9.
lørdag
12.00
Tune IF
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 2
Tune Stadion
LSF
Tune Stadion
9.
lørdag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
LSF
Ledøje Idrætscenter
9.
lørdag
13.00
KB (2)
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
LSF
Kunst, KB, P. Bangs Vej
9.
lørdag
13.00
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
RB 1906
Ledøje Idrætscenter
9.
lørdag
14.00
Espergærde IF
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
LSF
Mørdrup Idrætsanlæg
9.
lørdag
14.00
LSF
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Holbæk B&I
Ledøje Idrætscenter
10.
søndag
10.00
Ølstykke FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ølstykke Stadion
LSF
Ølstykke Stadion
10.
søndag
10.00
Orient GI
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Islev Skole
LSF
Islev Skole
10.
søndag
10.30
Hareskov IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Birkevang
LSF
Birkevang
10.
søndag
11.00
LSF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 4
Ledøje Idrætscenter
Ejby IF 1968
Ledøje Idrætscenter
10.
søndag
12.00
AB Tårnby
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Travbanen Bane C
LSF
Tårnby Stadion
Travbanen Bane C
10.
søndag
12.00
LSF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Ølstykke FC
Ledøje Idrætscenter
10.
søndag
13.00
LSF
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Hareskov IF
Ledøje Idrætscenter
10.
søndag
14.00
LSF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
BK Internazionale
Ledøje Idrætscenter
10.
søndag
15.30
Lyngby Boldklub
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Lyngby Stadion
LSF
Lyngby Stadion
11.
mandag
18.00
Hundested IK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Hundestedhallen
LSF (1)
Hundestedhallen
11.
mandag
18.30
LSF
Herrer
Senior
U21 B, 2017 efterår (1996 og yngre) • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
Ringsted IF
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
11.
mandag
19.00
LSF (2)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
SBV 09
Ledøje Idrætscenter
11.
mandag
19.00
LSF
Herrer
M+45
M+45 (Superveteran) 11-mands - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
Espergærde IF
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
12.
tirsdag
18.00
Måløv BK
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 2
Måløv Idrætspark
LSF
Måløv Idrætspark
13.
onsdag
18.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Hareskov IF
Ledøje Idrætscenter
13.
onsdag
18.30
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 3
Ledøje Idrætscenter
Hundige BK
Ledøje Idrætscenter
13.
onsdag
19.00
LSF (1)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 2
Ledøje Idrætscenter
Albertslund IF
Ledøje Idrætscenter

Hovedsponsorer

Senior spillersponsorer

Ungdomshold sponsorer

Stadion sponsorer

Stadion sponsorer