Superliga træning med FC Nordsjælland
Mandag den 26 oktober var en meget særlig træningsdag.
U10 drenge, U11 drenge, U12 drenge og U10-11 piger skulle have en superliga træning med FC Nordsjælland, som havde tre superliga spillere med i form af Victor Gustafsen, Villum Berthelsen og Hjalte Boe Rasmussen.
De knap 100 LSF spillere kom igennem flere spændende øvelser, såsom ''Den nordsjællandske motorvej'', ''Kudus'', ''Damsinho'' mfl. FC Nordsjælland spillerne deltog eller satte flere af øvelserne i gang til stor glæde for de mange LSF drenge og piger, som virkelig gav den gas.
Efter endt træning var der autografer, muligheder for billeder, en snak med FC Nordsjælland spillerne og så kom selveste Timba også forbi.
En virkelig positiv oplevelse for de mange børn og trænere, som var samlet til dette særlige træningspas.
