Menu

U15 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U15 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 11 mands fodbold hvor vi laver en masse udviklende, sjove og spændende øvelser samt spiller mange kampe henover sæsonen.

Vi har hold der spiller Mesterrække. Derudover deltager vi også i DBU's pokalturnering.

Hvis du er interesseret i at spille U14 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.

  • Se træningstider i oversigten til højre - "Holdets aktiviteter".

 

 

 

 

Ungdom 09. juni kl. 15:54
Top indrangering til LSF's ungdomshold drenge U13-U15 DBU Sjælland har i dag frigivet Liga indrangeringerne for den kommende sæson 2022/2023.
Ungdom
10. januar kl. 23:47 Fantastisk halvår for U13
Ungdom
14. november kl. 13:01 U12 – en succes i LSF-familien!
Ungdom
04. maj kl. 12:17 U11 Video challenge
Ungdom
26. juli kl. 17:05 Super sponsorater til drengene på årgang 2009

Holdets stab

Træner
profil
Nikolaj Weygaard
Træner
ingen pic
Christian Bosdam Brygger
Træner
ingen pic
Noah Flygenring

Spillerliste

profil
Alexander Kjær
profil
Aslan Emir Ata
profil
Bertram Saunte Simonsen
ingen img
Bertram Tømmerby
ingen img
Elias Leth Jelnes
ingen img
Ghazi-Elias Jayousi
profil
Ishak Arslan
profil
Kaius Mwanga Mbaziira
ingen img
Loui Holm Jørgensen
profil
Lucas Albrecht
ingen img
Magnus Dahl
ingen img
Mehmet Baran Demir
profil
Mikas Ryom Vang Olsen
profil
Noah Roikjær
ingen img
Oliver Brygger
ingen img
Oliver Raunsbjerg
profil
Oskar Harboe Ravn
ingen img
Samuel Rasmussen
profil
Simon Ehlers
profil
Sofus Lyrup Bengtson
profil
Tobias Behrend
profil
Tobias Liam Quach Andersen
profil
Valdemar Sölvi Troelsson
profil
Victor Mania
ingen img
Aaron Espersen

KampprogramUngdomspokalen U15 Drenge (09) 23/24 • Pulje 1

August 2023

Allerød Fodbold Klub (M)
5 - 6
livescore
Ude
Allerød Idrætspark

LSF (M)
September 2023

LSF (M)
0 - 7
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brønshøj/Fix (Liga 3)

KampprogramUngdomspokalen U15 Drenge B (09) 23/24 • Pulje 1

September 2023

LSF (rk.3)
HHT
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Karlslunde IF (rk.2)

KampprogramU15 Drenge Mester (09) Forår • Pulje 1

April 2024

LSF
3 - 0
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Vallensbæk IF

Herlev IF
3 - 1
livescore
Ude
Herlev IF Engen

LSF

LSF
UHT
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

B. 1973, Herlev
Maj 2024

Virum-Sorgenfri BK
2 - 3
livescore
Ude
Virum Stadion

LSF

LSF
4 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Herstedøster IC

Allerød Fodbold Klub
3 - 1
Ude
Allerød Idrætspark

LSF
Juni 2024

LSF
2. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

KFUM BK, Roskilde

Frederiksværk Fodbold Klub
8. jun
Kl. 10.45
Ude
Frederiksværk Stadion

LSF

LSF
15. jun
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Fredensborg BI

StillingUngdomspokalen U15 Drenge (09) 23/24 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 A 27 (Liga 3) 0 0 0 0 0
2 AB (Liga 2) 0 0 0 0 0
3 AC Amager Academy (Liga 3) 0 0 0 0 0
4 AIK 65 Strøby Fodbold (M) 0 0 0 0 0
5 Allerød Fodbold Klub (M) 0 0 0 0 0
6 B 1903 (Liga 3) 0 0 0 0 0
7 B. 1973, Herlev (1) 0 0 0 0 0
8 B. 73, Slagelse (1) 0 0 0 0 0
9 B.93 (Liga 2) 0 0 0 0 0
10 BK Frem (Liga 3) 0 0 0 0 0
11 BK Rødovre (1) 0 0 0 0 0
12 Brøndbyernes IF (Liga 1) 0 0 0 0 0
13 Brønshøj/Fix (Liga 3) 0 0 0 0 0
14 FA 2000 (Liga 3) 0 0 0 0 0
15 Farum BK (Liga 1) 0 0 0 0 0
16 FB (Liga 3) 0 0 0 0 0
17 FC Helsingør (Liga 2) 0 0 0 0 0
18 FC Holte (1) 0 0 0 0 0
19 FC København (Liga 1) 0 0 0 0 0
20 FC Nakskov (1) 0 0 0 0 0
21 FC Rudersdal (M) 0 0 0 0 0
22 Fredensborg BI (1) 0 0 0 0 0
23 Frederiksværk Fodbold Klub (M) 0 0 0 0 0
24 Fremad Valby (3) 0 0 0 0 0
25 Gladsaxe-Hero BK (Liga 3) 0 0 0 0 0
26 Glostrup (Liga 3) 0 0 0 0 0
27 Greve Fodbold (Liga 3) 0 0 0 0 0
28 GVI (Liga 3) 0 0 0 0 0
29 Hareskov IF/Værløse BK (1) 0 0 0 0 0
30 HB Køge (Liga 2) 0 0 0 0 0
31 Hekla (4) 0 0 0 0 0
32 Hellas (M) 0 0 0 0 0
33 Helsinge Fodbold (2) 0 0 0 0 0
34 Herlufsholm GF (M) 0 0 0 0 0
35 Herstedøster IC (1) 0 0 0 0 0
36 HIK (Liga 2) 0 0 0 0 0
37 Hillerød Fodbold (Liga 3) 0 0 0 0 0
38 Holbæk B&I (Liga 3) 0 0 0 0 0
39 Husum Bk (2) 0 0 0 0 0
40 Hvidovre IF (Liga 2) 0 0 0 0 0
41 Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) 0 0 0 0 0
42 IF Skjold Birkerød (M) 0 0 0 0 0
43 Kalundborg GB (1) 0 0 0 0 0
44 KFUM BK, Roskilde (Liga 3) 0 0 0 0 0
45 Køge Nord FC (1) 0 0 0 0 0
46 LSF (M) 0 0 0 0 0
47 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) 0 0 0 0 0
48 Nykøbing FC (Liga 2) 0 0 0 0 0
49 Næstved I.F. (Liga 2) 0 0 0 0 0
50 Nørrebro United (M) 0 0 0 0 0
51 Raklev GI (M) 0 0 0 0 0
52 Roskilde Boldklub (Liga 2) 0 0 0 0 0
53 Skjold (2) 0 0 0 0 0
54 Slagelse B&I (Liga 3) 0 0 0 0 0
55 Solrød FC (M) 0 0 0 0 0
56 Sundby Bk.(Liga 3) 0 0 0 0 0
57 Tårnby FF (2) 0 0 0 0 0
58 Taastrup FC (Liga 3) 0 0 0 0 0
59 Union (2) 0 0 0 0 0
60 Vallensbæk IF (1) 0 0 0 0 0
61 Vanløse (M) 0 0 0 0 0
62 Vinder B1903/Gladsaxe H 0 0 0 0 0
63 Vinder B93/FCK 0 0 0 0 0
64 Vinder HB Køge/Brøndby 0 0 0 0 0
65 Vinder Helsingør/Lyngby 0 0 0 0 0
66 Vinder KFUM/Roskilde 0 0 0 0 0
67 Vinder Lyngby/Greve 0 0 0 0 0
68 Virum-Sorgenfri BK (M) 0 0 0 0 0
69 Ølstykke FC (Liga 3) 0 0 0 0 0

StillingUngdomspokalen U15 Drenge B (09) 23/24 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vordingborg IF (rk.2) 5 5 0 0 15
2 VG Fodbold (rk.2) 5 4 0 1 12
3 Svebølle BI 2016 (rk.3) 5 4 0 1 12
4 Præstø IF (rk.3) 4 3 0 1 9
5 Humlebæk BK (rk.2) 3 2 0 1 6
6 Roskilde Boldklub (rk.2) 3 2 0 1 6
7 Suså IF (rk.2) 3 2 0 1 6
8 B. 1973, Herlev (rk.3) 3 2 0 1 6
9 Holbæk B&I (rk.3) 3 2 0 1 6
10 Herlev IF (rk.4) 3 2 0 1 6
11 Frederiksværk FK (rk.2) 3 2 0 1 6
12 FC Rudersdal (rk.3) 2 1 0 1 3
13 Solrød FC (rk.3) 2 1 0 1 3
14 IF Skjold Birkerød (rk.3) 2 1 0 1 3
15 Måløv BK (rk.2) 2 1 0 1 3
16 Brede IF (rk.4) 2 1 0 1 3
17 FC Lejre (rk.3) 2 1 0 1 3
18 SSL (rk.3) 2 1 0 1 3
19 BK Avarta (rk.4) 2 1 0 1 3
20 Farum BK (rk.4) 2 1 0 1 3
21 AB (rk.4) 2 1 0 1 3
22 Karlslunde IF (rk.2) 2 1 0 1 3
23 Vinder af Holbæk-Vordingborg 0 0 0 0 0
24 Vinder af Lejre-Måløv 0 0 0 0 0
25 Vinder VG/Svebølle 0 0 0 0 0
26 Vinder Vordingborg/Præstø 0 0 0 0 0
27 Svinninge IF (rk.3) 1 0 0 1 0
28 Glostrup (rk.2) 1 0 0 1 0
29 Herstedøster IC (rk.4) 1 0 0 1 0
30 Nykøbing FC (rk.2) 1 0 0 1 0
31 IF Bytoften (rk.2) 1 0 0 1 0
32 Albertslund IF (rk.3) 1 0 0 1 0
33 BSF (rk.4) 1 0 0 1 0
34 Tølløse BK (rk.2) 1 0 0 1 0
35 Greve Fodbold (rk.4) 1 0 0 1 0
36 Hareskov IF/Værløse BK (rk.3) 1 0 0 1 0
37 Hillerød Fodbold (rk.3) 1 0 0 1 0
38 Ringsted IF (rk.2) 1 0 0 1 0
39 Ishøj IF (rk.3) 1 0 0 1 0
40 Stenlille IF (rk.4) 1 0 0 1 0
41 Frederikssund FB (rk.4) 1 0 0 1 0
42 Køge Nord FC (rk.3) 1 0 0 1 0
43 Ølstykke FC (rk.3) 1 0 0 1 0
44 B. 73, Slagelse (rk.4) 1 0 0 1 0
45 Fløng-Hedehusene Fodbold (rk.3) 1 0 0 1 0
46 LSF (rk.3) 1 0 0 1 0

StillingU15 Drenge Mester (09) Forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Frederiksværk Fodbold Klub 6 5 1 0 16
2 LSF 6 4 0 2 12
3 Allerød Fodbold Klub 6 2 2 2 8
4 Vallensbæk IF 6 2 2 2 8
5 Herlev IF 5 2 1 2 7
6 Fredensborg BI 6 2 1 3 7
7 B. 1973, Herlev 6 2 1 3 7
8 Herstedøster IC 6 2 1 3 7
9 Virum-Sorgenfri BK 5 1 2 2 5
10 KFUM BK, Roskilde 6 1 1 4 4
Luk