Menu

Udviklingssenior

Velkommen til LSF's Udviklings seniortrup.

I LSF er Udviklings seniortruppen klubbens 2. seniorhold.
Det bliver konstant arbejdet med at skabe det bedste udviklingsmiljø for klubbens unge spillere. Så transitionen til 1. senior er så god som mulig. Ved at skabe de gode rammer for dette hold er formålet at spillerne er klar til det næste skridt i deres fodboldliv.  
Træning er hver mandag, tirsdag og torsdag.
Har du interesse i at høre nærmere om dine muligheder i LSF, så kontakt gerne cheftræneren.  

Trænerstab

Træner
profil
Michael Bo Nielsen
Holdleder
ingen pic
Ole Barca Hansen
Assistenttræner
profil
Lasse Petry

KampprogramSeriepokalen 23/24 • Pulje 1

August 2023

LSF (S4) (2)
10 - 0
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Mladost IF (S4 P5) (2)

Hvalsø IF (S3)
1 - 0
livescore
Ude
Hvalsø ny Idrætsplads

LSF (S3) (1)

LSF (S4) (2)
0 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brøndby Strand IK (S2)

KampprogramSerie 1 • Pulje 1

August 2023

LSF
3 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ballerup BK

Ølstykke FC
1 - 1
livescore
Ude
Ølstykke Stadion

LSF
September 2023

LSF
1 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Nerashté, Ballerup

Albertslund IF
0 - 2
livescore
Ude
Albertslund Stadion

LSF

LSF
0 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Liria FK

Gladsaxe-Hero BK
2 - 1
livescore
Ude
Gladsaxe Stadion

LSF

Brøndbyernes IF
1 - 1
livescore
Ude
Brøndby Stadion

LSF
Oktober 2023

LSF
1 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Stenløse BK

Frederikssund IK
1 - 1
livescore
Ude
Frederikssund Stadion

LSF

LSF
0 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Frederiksværk FK

Lundtofte Boldklub
1 - 3
livescore
Ude
Lundtofte Idrætsplads

LSF
November 2023

LSF
2 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Værløse

Taarbæk IF
1 - 4
livescore
Ude
Lyngby Stadion

LSF
Marts 2024

Ballerup BK
3 - 1
livescore
Ude
Top Danmark Hallen, kunstgræs

LSF

LSF
2 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ølstykke FC
April 2024

Nerashté, Ballerup
7 - 2
livescore
Ude
Ballerup Idrætspark

LSF

LSF
2 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Albertslund IF

Liria FK
1 - 2
livescore
Ude
Skinderskovgård

LSF

LSF
0 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Gladsaxe-Hero BK
Maj 2024

LSF
0 - 1
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brøndbyernes IF

Stenløse BK
2 - 0
livescore
Ude
Stenløse Stadion

LSF

LSF
2 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Frederikssund IK

Frederiksværk FK
1 - 0
livescore
Ude
Frederiksværk Stadion

LSF
Juni 2024

LSF
1. jun
Kl. 14.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Lundtofte Boldklub

Værløse
8. jun
Kl. 12.00
Ude
Værløse Stadion

LSF

LSF
UHT
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Taarbæk IF

StillingSeriepokalen 23/24 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB (S2) 0 0 0 0 0
2 AIK 65 Strøby Fodbold (S3) 0 0 0 0 0
3 Albertslund BS 72 (S2) (1) 0 0 0 0 0
4 Albertslund BS 72 (S3) (2) 0 0 0 0 0
5 Albertslund IF (S4) (1) 0 0 0 0 0
6 Albertslund IF (S5) (2) 0 0 0 0 0
7 Annisse IF (S3) 0 0 0 0 0
8 B. 1973, Herlev (S2) 0 0 0 0 0
9 B. 77, Rødovre (S3) (1) 0 0 0 0 0
10 B. 77, Rødovre (S4) (2) 0 0 0 0 0
11 Bagsværd BK (S3) 0 0 0 0 0
12 Blistrup SI (S4) (1) 0 0 0 0 0
13 Blistrup SI (S6) (2) 0 0 0 0 0
14 Blovstrød IF (S4) 0 0 0 0 0
15 Boldklubben Bæk City (S4) 0 0 0 0 0
16 Borup IF Fodbold (S4) 0 0 0 0 0
17 Bosna IF (S4) 0 0 0 0 0
18 Bramsnæs FB (S4) 0 0 0 0 0
19 Brøndby Strand IK (S2) 0 0 0 0 0
20 Brøndbyernes IF (S4) 0 0 0 0 0
21 Dianalund IF (S2) 0 0 0 0 0
22 Ejby IF 1968 (S3) 0 0 0 0 0
23 Ejby IF Fodbold (S2) 0 0 0 0 0
24 Farum BK (S3 P2) (1) 0 0 0 0 0
25 Farum BK (S3 P3) (2) 0 0 0 0 0
26 Farum BK (S4) 0 0 0 0 0
27 FC Ballerup (S4) 0 0 0 0 0
28 FC Hornsherred (S2) 0 0 0 0 0
29 FC Rudersdal (S2) (1) 0 0 0 0 0
30 FC Rudersdal (S5) (2) 0 0 0 0 0
31 FC Storebælt (S3) 0 0 0 0 0
32 FK Sydsjælland 05 (S3) 0 0 0 0 0
33 Fløng-Hedehusene Fodbold (S3) (1) 0 0 0 0 0
34 Fløng-Hedehusene Fodbold (S4) (2) 0 0 0 0 0
35 Football Club Albertslund (S4) (1) 0 0 0 0 0
36 Football Club Albertslund (S5) (2) 0 0 0 0 0
37 Frederikssund IK (S3) 0 0 0 0 0
38 Gilleleje FK (S2) 0 0 0 0 0
39 Glostrup (S2) 0 0 0 0 0
40 Greve Fodbold (S4) 0 0 0 0 0
41 Gørlev IF (S4) 0 0 0 0 0
42 Gørslev IF (S3) 0 0 0 0 0
43 Hastrup FC (S4) 0 0 0 0 0
44 Hellested IF (S5) 0 0 0 0 0
45 Helsinge Fodbold (S3) 0 0 0 0 0
46 Helsingør IF Fodbold (S4) (1) 0 0 0 0 0
47 Helsingør IF Fodbold (S5) (2) 0 0 0 0 0
48 Herlufsholm GF (S3) (1) 0 0 0 0 0
49 Herlufsholm GF (S4) (2) 0 0 0 0 0
50 Holbæk B&I (S2) 0 0 0 0 0
51 Humlebæk BK (S3) 0 0 0 0 0
52 Hundested IK (S3) 0 0 0 0 0
53 Hundige BK (S2) 0 0 0 0 0
54 Hvalsø IF (S3) 0 0 0 0 0
55 Hvidebæk IF (S4) 0 0 0 0 0
56 Høje Gladsaxe IF (S3) 0 0 0 0 0
57 Hørsholm-Usserød IK (S2) (1) 0 0 0 0 0
58 Hørsholm-Usserød IK (S3) (2) 0 0 0 0 0
59 Hårlev BK (S4) 0 0 0 0 0
60 IF Skjold Birkerød (S3) 0 0 0 0 0
61 IS Skævinge (S3) 0 0 0 0 0
62 Jernløse BK (S3) 0 0 0 0 0
63 Kalundborg GB (S3) 0 0 0 0 0
64 Karlslunde IF (S3) 0 0 0 0 0
65 Kontra BK (S4) 0 0 0 0 0
66 Kvistgård IF (S4) 0 0 0 0 0
67 Kværkeby IF (S3) 0 0 0 0 0
68 Køge BK (S3) 0 0 0 0 0
69 Køge Nord FC (S4) 0 0 0 0 0
70 Køge Union (S3) 0 0 0 0 0
71 Lejerbo BK (S3) 0 0 0 0 0
72 Liria FK (S2) 0 0 0 0 0
73 LSF (S3) (1) 0 0 0 0 0
74 LSF (S4) (2) 0 0 0 0 0
75 Lynge-Broby IF (S2) 0 0 0 0 0
76 Lynge-Uggeløse IF (S3) 0 0 0 0 0
77 Mladost IF (S4 P3) (1) 0 0 0 0 0
78 Mladost IF (S4 P5) (2) 0 0 0 0 0
79 Måløv BK (S2) (1) 0 0 0 0 0
80 Måløv BK (S3) (2) 0 0 0 0 0
81 Nivå-Kokkedal FK (S3) 0 0 0 0 0
82 Nykøbing IF (S3) 0 0 0 0 0
83 Nyråd/Langebæk Alliancen (S3) 0 0 0 0 0
84 Næstved I.F. (S3) 0 0 0 0 0
85 Orient GI (S2) 0 0 0 0 0
86 ORI-Fodbold (S2) 0 0 0 0 0
87 Præstø IF (S3) 0 0 0 0 0
88 Ramløse IF (S4) 0 0 0 0 0
89 Ringsted IF (S2) (1) 0 0 0 0 0
90 Ringsted IF (S4) (2) 0 0 0 0 0
91 Rosa La FC (S4) 0 0 0 0 0
92 Rosenhøj BK (S2) (1) 0 0 0 0 0
93 Rosenhøj BK (S4) (2) 0 0 0 0 0
94 Roskilde Boldklub (S3) (1) 0 0 0 0 0
95 Roskilde Boldklub (S5) (2) 0 0 0 0 0
96 Roskilde United (S2) 0 0 0 0 0
97 Røde Stjerne BK (S3) 0 0 0 0 0
98 Rørvig IF (S4) 0 0 0 0 0
99 Skensved IF (S4) 0 0 0 0 0
100 Slagslunde-Ganløse IF (S2) 0 0 0 0 0
101 Snekkersten IF (S3 P1) (1) 0 0 0 0 0
102 Snekkersten IF (S3 P2) (2) 0 0 0 0 0
103 Snekkersten IF (S5 P1) (3) 0 0 0 0 0
104 Snekkersten IF (S5 P2) (4) 0 0 0 0 0
105 Solrød FC (S3) 0 0 0 0 0
106 Store Lyngby IF (S4) 0 0 0 0 0
107 Svebølle BI 2016 (S3) 0 0 0 0 0
108 Svogerslev BK (S2) (1) 0 0 0 0 0
109 Svogerslev BK (S4) (2) 0 0 0 0 0
110 Svogerslev BK (S5) (3) 0 0 0 0 0
111 Sørbymagle IF (S3) 0 0 0 0 0
112 Team AS Fodbold (S4) 0 0 0 0 0
113 Team AS Fodbold (S6) 0 0 0 0 0
114 Torslunde-Ishøj IF (S3) 0 0 0 0 0
115 Tårnborg IF (S5) 0 0 0 0 0
116 Taastrup FC (S4 P6) 0 0 0 0 0
117 Undløse BK (S4) 0 0 0 0 0
118 Vallensbæk IF (S2) 0 0 0 0 0
119 VB 1968 (S5) 0 0 0 0 0
120 Vemmelev Boldklub (S4 P9) 0 0 0 0 0
121 Vestegnen FK (S4) 0 0 0 0 0
122 VG Fodbold (S3) 0 0 0 0 0
123 Vinder af Brøndby Str.(S2)-Køge Nord(S4) 0 0 0 0 0
124 Vinder af Hvidebæk(S4)-Nykøbing(S3) 0 0 0 0 0
125 Vinder af Mladost(S4P3)-Ejby IF 1968(S3) 0 0 0 0 0
126 Vinder af Strøby(S3)-Herlufsholm(S3) 0 0 0 0 0
127 Vinder af Svogerslev(S2)-B.77, Rødovre(S3) 0 0 0 0 0
128 Vinder af Vipperød(S3)-Brøndby Strand(S2) 0 0 0 0 0
129 Vindinge IF (S4) 0 0 0 0 0
130 Vipperød BK (S3) 0 0 0 0 0
131 Virum-Sorgenfri (S2) (1) 0 0 0 0 0
132 Virum-Sorgenfri (S3) (2) 0 0 0 0 0
133 Ølstykke FC (S3) 0 0 0 0 0
134 Ålholm IF (S3) 0 0 0 0 0

StillingSerie 1 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Stenløse BK 23 15 5 3 50
2 Ølstykke FC 23 13 5 5 44
3 Nerashté, Ballerup 23 16 4 3 43
4 Værløse 23 11 2 10 35
5 Frederiksværk FK 23 10 5 8 35
6 Gladsaxe-Hero BK 23 9 6 8 33
7 Albertslund IF 23 9 4 10 31
8 Lundtofte Boldklub 23 9 4 10 31
9 Liria FK 23 9 2 12 29
10 Frederikssund IK 23 8 5 10 29
11 LSF 23 7 5 11 26
12 Ballerup BK 23 7 3 13 24
13 Brøndbyernes IF 23 6 6 11 24
14 Taarbæk IF 23 3 2 18 11
Luk