Menu

U14 Drenge (Årg 09)

Velkommen til U14 Drenge (Årg 09).


Her spiller vi 11 mands fodbold hvor vi laver en masse udviklende, sjove og spændende øvelser samt spiller mange kampe henover sæsonen.

Vi har hold der spiller Liga 3, Række 2 og Række 5. Derudover deltager vi også i DBU's pokalturnering.

Hvis du er interesseret i at spille U14 fodbold i LSF så kig forbi til en prøve træning.
Vi træner Tirsdage kl. 16:30, Onsdage kl. 17:00, Fredage kl. 16:30

 

 

 

 

Ungdom 09. juni kl. 15:54
Top indrangering til LSF's ungdomshold drenge U13-U15 DBU Sjælland har i dag frigivet Liga indrangeringerne for den kommende sæson 2022/2023.
Ungdom
10. januar kl. 23:47 Fantastisk halvår for U13
Ungdom
14. november kl. 13:01 U12 – en succes i LSF-familien!
Ungdom
04. maj kl. 12:17 U11 Video challenge
Ungdom
26. juli kl. 17:05 Super sponsorater til drengene på årgang 2009

Holdets stab

Cheftræner
profil
Ebou Claus Jagne
Holdleder
ingen pic
Christian Bosdam Brygger
Holdleder
profil
Troels Jørgensen
Træner
ingen pic
Cüneyt Demir

Spillerliste

profil
Alen Beslija
profil
Alexander Kjær
profil
Alexander Tved Fristeen
ingen img
Ask Gørtz
ingen img
Benjamin Ziberi
profil
Bertram Saunte Simonsen
profil
Daniel Nysom
ingen img
Elias Leth Jelnes
profil
Emil Kogsbøll
profil
Erion Ceka
ingen img
Ghazi-Elias Jayousi
profil
Gustav Jeno
profil
Ishak Arslan
ingen img
Jakob James Macellaro
ingen img
Jonas Wassard Bonde
profil
Jonathan Christiansen
profil
Lasse Blom
ingen img
Leo Vinther Jakobsen
ingen img
Liam Vasby
profil
Loui Holm Jørgensen
profil
Magnus Keh Kleist Værslev
profil
Malik Zumberi
ingen img
Marius Pryts Sand
ingen img
Mathias Bruun Berthelsen
ingen img
Mehmet Baran Demir
profil
Mikail Cetiner
ingen img
Milan Novovic
profil
Noah Roikjær
ingen img
Oliver Brygger
ingen img
Oliver Klarskov Raunsbjerg
profil
Oliver Noah Srison Ginzel
profil
Oskar Harboe Ravn
profil
Pelle Freiber
profil
Shahzeb Farooq
profil
Silas Mark Sønderby Laursen
profil
Simon Ehlers
ingen img
Tejveer Singh
profil
Theis Nilou Linnemann
profil
Tobias Behrend
profil
Valdemar Sölvi Troelsson
profil
Victor Mania
profil
Vilhelm Nielsen

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 • Pulje 1

August 2022

BK Rødovre (1)
2 - 3
livescore
Ude
Rødovre Stadion

LSF (Liga 3)
September 2022

LSF (Liga 3)
4 - 2
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

A27 (Liga 3)
Oktober 2022

LSF (Liga 3)
13. okt
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Næstved I.F. (Liga 2)

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge B (09) 22/23 • Pulje 1

September 2022

Rosenhøj BK (rk. 3)
3 - 0
Ude
Avedøre Stadion

LSF (rk. 2)

KampprogramU14 Drenge 2 (09) Efterår • Pulje 1

August 2022

Virum-Sorgenfri BK
4 - 2
Ude
Virum Stadion

LSF

LSF
1 - 1
Hjemme
Smørum Idrætscenter

IF Skjold Birkerød

Lyngby Boldklub 1921
3 - 2
livescore
Ude
Lyngby Stadion

LSF
September 2022

LSF
1 - 8
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hillerød Fodbold

Fredensborg BI
1 - 1
Ude
Fredensborg Stadion

LSF

LSF
1 - 4
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Bagsværd BK

LSF
4 - 2
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Snekkersten IF
Oktober 2022

B. 1973, Herlev
1. okt
Kl. 10.30
Ude
Elverroad

LSF

LSF
9. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK

KampprogramU14 Drenge Liga 3 (09) efterår • Pulje B

August 2022

FC Nakskov
1 - 0
livescore
Ude
OK+ stadion

LSF
September 2022

LSF
1 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Hørsholm-Usserød IK

LSF
1 - 8
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

A27

Solrød FC
5 - 2
livescore
Ude
Solrød Idrætscenter

LSF

LSF
4 - 3
livescore
Hjemme
Smørum Idrætscenter

GVI
Oktober 2022

FA 2000
2. okt
Kl. 12.00
Ude
Jens Jessens Vej

LSF

Ølstykke FC
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

LSF

LSF
29. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

FB
November 2022

Lyngby Boldklub 1921 (2)
6. nov
Kl. 12.00
Ude
Lyngby Stadion

LSF

KampprogramU14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • lukket pulje 5

August 2022

Albertslund IF
2 - 7
livescore
Ude
Albertslund Stadion

LSF

LSF
6 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Farum BK

Glostrup
3 - 9
livescore
Ude
Østervangsbanerne

LSF

LSF
3 - 0
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Brede IF
September 2022

LSF
3 - 4
Hjemme
Smørum Idrætscenter

Ølstykke FC

Allerød Fodbold Klub
5 - 3
Ude
Allerød Idrætspark

LSF
Oktober 2022

LSF
5. okt
Kl. 19.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter

BK Avarta

StillingUngdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 A27 (Liga 3) 0 0 0 0 0
2 AB (Liga 2) 0 0 0 0 0
3 AC Amager Academy (Liga 2) 0 0 0 0 0
4 AIK 65 Strøby Fodbold (1) 0 0 0 0 0
5 B 1903 (Liga 3) 0 0 0 0 0
6 B93 (Liga 2) 0 0 0 0 0
7 BK Frem (Liga 3) 0 0 0 0 0
8 BK Rødovre (1) 0 0 0 0 0
9 BK Union (3) 0 0 0 0 0
10 Brøndby Strand IK (1) 0 0 0 0 0
11 Brøndbyernes IF (Liga 1) 0 0 0 0 0
12 Ejby IF 1968 (3) 0 0 0 0 0
13 FA 2000 (Liga 3) 0 0 0 0 0
14 Farum BK (Liga 1) 0 0 0 0 0
15 FB (Liga 3) 0 0 0 0 0
16 FC Helsingør (Liga 2) 0 0 0 0 0
17 FC Nakskov (Liga 3) 0 0 0 0 0
18 FC Rudersdal (M) 0 0 0 0 0
19 Fix (Liga 3) 0 0 0 0 0
20 Frederiksværk Fodbold Klub (M) 0 0 0 0 0
21 Fremad Valby (2) 0 0 0 0 0
22 Gladsaxe-Hero BK (Liga 3) 0 0 0 0 0
23 Glostrup (M) 0 0 0 0 0
24 Greve Fodbold (Liga 3) 0 0 0 0 0
25 GVI (Liga 3) 0 0 0 0 0
26 Haslev FC (1) 0 0 0 0 0
27 HB Køge (Liga 1) 0 0 0 0 0
28 Hellas (M) 0 0 0 0 0
29 Herlufsholm GF (Liga 3) 0 0 0 0 0
30 HIK (Liga 2) 0 0 0 0 0
31 Hillerød (M) 0 0 0 0 0
32 Himmelev-Veddelev BK (1) 0 0 0 0 0
33 Holbæk B&I (Liga 2) 0 0 0 0 0
34 Husum Bk (2) 0 0 0 0 0
35 Hvidovre IF (Liga 2) 0 0 0 0 0
36 Hørsholm-Usserød IK (L3) 0 0 0 0 0
37 IF Bytoften (1) 0 0 0 0 0
38 IF Skjold Birkerød (M) 0 0 0 0 0
39 KB (Liga 1) 0 0 0 0 0
40 KFUM BK, Roskilde (Liga3) 0 0 0 0 0
41 Køge Nord FC (1) 0 0 0 0 0
42 LSF (Liga 3) 0 0 0 0 0
43 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) 0 0 0 0 0
44 Nykøbing FC (Liga 2) 0 0 0 0 0
45 Nykøbing IF (2) 0 0 0 0 0
46 Næstved I.F. (Liga 2) 0 0 0 0 0
47 RB 1906 (Liga 2) 0 0 0 0 0
48 Ringsted IF (M) 0 0 0 0 0
49 Skjold (1) 0 0 0 0 0
50 Skovshoved IF (M) 0 0 0 0 0
51 Slagelse B&I (Liga 3) 0 0 0 0 0
52 Solrød FC (Liga 3) 0 0 0 0 0
53 Sundby Bk. (Liga 3) 0 0 0 0 0
54 Taastrup FC (M) 0 0 0 0 0
55 Vallensbæk IF (M) 0 0 0 0 0
56 VG Fodbold (1) 0 0 0 0 0
57 Vinder Ringsted-Brøndby 0 0 0 0 0
58 Vinder Skjold-Rudesdal 0 0 0 0 0
59 Virum-Sorgenfri BK (M) 0 0 0 0 0
60 Værløse BK (1) 0 0 0 0 0
61 Ølstykke FC (Liga 3) 0 0 0 0 0

StillingUngdomspokalen U14 Drenge B (09) 22/23 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 73, Slagelse (rk. 3) 2 2 0 0 6
2 Hillerød Fodbold (rk. 2) 2 2 0 0 6
3 Albertslund IF (rk. 2) 2 2 0 0 6
4 Tølløse BK (rk. 3) 2 2 0 0 6
5 Herstedøster IC (rk. 3) 2 2 0 0 6
6 Fløng-Hedehusene (rk. 3) 2 2 0 0 6
7 Holbæk B&I (rk. 3) 2 2 0 0 6
8 Nødebo IF (rk. 3) 2 2 0 0 6
9 Greve Fodbold (rk. 4) 3 2 0 1 6
10 Præstø IF (rk. 3) 3 2 0 1 6
11 Rosenhøj BK (rk. 3) 2 1 0 1 3
12 IF Skjold Birkerød (rk. 2) 2 1 0 1 3
13 IS Skævinge (rk. 3) 2 1 0 1 3
14 Suså IF (rk. 2) 2 1 0 1 3
15 Køge Nord FC (rk. 4) 2 1 0 1 3
16 Ishøj IF (rk. 4) 2 1 0 1 3
17 FC Rudersdal (rk. 4) 2 1 0 1 3
18 Vinder af Farum (rk.4) - Måløv (rk.4) 0 0 0 0 0
19 Vinder af AIK Strøby (rk.3) - Albertslund (rk.2) 0 0 0 0 0
20 Vinder af Rudersdal (rk.4) - Frederiksværk (rk.4) 0 0 0 0 0
21 Svinninge IF (rk. 4) 1 0 0 1 0
22 Albertslund IF (rk. 4) 1 0 0 1 0
23 Frederiksværk FK (rk. 4) 1 0 0 1 0
24 Virum-Sorgenfri BK (rk. 2) 1 0 0 1 0
25 Vordingborg IF (rk. 2) 1 0 0 1 0
26 Måløv BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
27 Solrød FC (rk. 4) 1 0 0 1 0
28 Hørsholm-Usserød IK (rk. 2) 1 0 0 1 0
29 Karlslunde IF (rk. 4) 1 0 0 1 0
30 Køge BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
31 Greve Fodbold (rk. 2) 1 0 0 1 0
32 BSF (rk. 2) 1 0 0 1 0
33 LSF (rk. 2) 1 0 0 1 0
34 Humlebæk BK (rk. 3) 1 0 0 1 0
35 Kalundborg GB (rk. 2) 1 0 0 1 0
36 Glostrup (rk. 3) 1 0 0 1 0
37 Sorø Freja (rk. 4) 1 0 0 1 0
38 MB (rk. 4) 1 0 0 1 0

StillingU14 Drenge 2 (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 1973, Herlev 7 6 1 0 19
2 Hillerød Fodbold 7 6 0 1 18
3 Bagsværd BK 7 4 2 1 14
4 Lyngby Boldklub 1921 8 4 2 2 14
5 Virum-Sorgenfri BK 7 3 2 2 11
6 Snekkersten IF 7 2 1 4 7
7 LSF 7 1 2 4 5
8 IF Skjold Birkerød 8 1 2 5 5
9 Hørsholm-Usserød IK 7 1 1 5 4
10 Fredensborg BI 7 1 1 5 4

StillingU14 Drenge Liga 3 (09) efterår • Pulje B

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Solrød FC 5 5 0 0 15
2 A27 5 4 0 1 12
3 FA 2000 5 4 0 1 12
4 Lyngby Boldklub 1921 (2) 5 3 2 0 11
5 Hørsholm-Usserød IK 5 2 2 1 8
6 Ølstykke FC 5 1 1 3 4
7 FC Nakskov 5 1 1 3 4
8 LSF 5 1 0 4 3
9 GVI 5 0 1 4 1
10 FB 5 0 1 4 1

StillingU14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • lukket pulje 5

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 6 5 1 0 16
2 BK Avarta 6 5 0 1 15
3 LSF 6 4 0 2 12
4 Farum BK 6 3 0 3 9
5 Ølstykke FC 6 1 3 2 6
6 Brede IF 6 1 1 4 4
7 Glostrup 6 1 1 4 4
8 Albertslund IF 6 0 2 4 2